Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|

"Prawdziwy powód do niepokoju". Szef NATO apeluje do Rosji

15
Podziel się:

- Wszystkie kraje NATO są w zasięgu rakiet Korei Płn. - przestrzega sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Zaapelował o wywieranie jak największej presji na komunistyczny reżim. Wskazał przy tym na szczególną rolę Rosji.

Stoltenberg ubolewał nad ponownym wzrostem zagrożenia atomowego
Stoltenberg ubolewał nad ponownym wzrostem zagrożenia atomowego (PAP, OLIVIER HOSLET)

Słowa Stoltenberga padły podczas podczas wystąpienia na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC).

- Korea Północna kontynuuje prace nad swoim programem zbrojeń rakietowych i atomowych, a wszystkie kraje członkowskie NATO znajdują się w zasięgu jej pocisków balistycznych (...) Pjongjang jest bliżej Monachium niż Waszyngtonu - przestrzegał sekretarz generalny Sojuszu .

Stoltenberg ubolewał nad ponownym wzrostem zagrożenia atomowego i ostrzegł, że ignorowanie tego zagrożenia byłoby nieodpowiedzialne.

Zaapelował o wywieranie jak największej presji na komunistyczny reżim w Pjongjangu, zarówno metodami politycznymi, dyplomatycznymi, jak i za pomocą sankcji gospodarczych. Wskazał, że szczególna odpowiedzialność spoczywa w tej kwestii na Rosji i Chinach, które są członkami stałymi w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, a także sąsiadami Korei Płn.

Szef Sojuszu zwrócił uwagę, że również Rosja modernizuje swój potencjał nuklearny, rozwija nowe systemy atomowe i zwiększa rolę broni jądrowej w swej strategii wojskowej. - To jest prawdziwy powód do niepokoju - oznajmił.

Zobacz także: Zobacz także: Prezes PiS zaskoczony reakcją Izraela. Żakowski: powinien nazywać się Jarosław "Nic nie kapuje" Kaczyński
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
dg
4 lata temu
Jens żydberg Stoltenberg
frufru!
4 lata temu
Gdyby nie USA to już dawno by było po III wojnie Światowej! !!!!!!!!
Lukas
4 lata temu
Dlaczego ludziom w glowach mieszacie??!!! Ich rakiety nie sa w pelni sprawne! Nie maja jeszce techonlogi wejscia w atmosfere. Fake news i polityczna nagonka jak nie rosja to jakis on my wrog ameryki sie znajdzie
jbox-er
4 lata temu
Cały czas Rosja "be",a jak bida i strach w gaciach to Putin pomóż.Niech jankesi spadają.
Amełykanin
4 lata temu
Najs propegenda!!
noja
4 lata temu
Propagandy ciąg dalszy! O2 skierowane wylacznie na zyski..
yyyy
4 lata temu
Polska powinna być neutralna i się rozbroić całkowicie bo na broni pasiemy żydów z Izraela i USA.. Każdy pełnoletni Polak powinien posiadać karabin / polskiej produkcjii/ w domu w razie zagrożenia będzie wydana amunicja. Użycie tej broni w czasie pokoju- CZAPA.
WERA
4 lata temu
Lepszego sposobu na rozliczenie roczne niż podatnik info jeszcze nie znalazłem. 4 minuty i 57 sekund. W tyle czasu się rozliczyłem. Specjalnie robiłem to ze stoperem, żeby sprawdzić czy piszą prawdę.
Nick
4 lata temu
Przecież Rosja wspiera kim Dzong Una. USA ma Netto jako tarczę a Putin jest sam więc jemu pasuje wspieranie kina ma pomoc do straszenia..
123
4 lata temu
huehuehue , badzmy powazni , dla europy to nie jest zagrozenie
Polak
4 lata temu
Będzie wojna obym tego nie dozyl:(
adgj
4 lata temu
I bardzo dobrze. W zamian za uzbrojenie wojska polskiego w rakiety z głowicami jądrowymi Polska powinna pozwolić KRLD na stworzenie bazy rakietowej w Polsce tak żeby Kim mógł zagrać z USA w dwa ognie .Ostatecznie USA to nasz wspólny wróg co widać po tym jak krytykuje Polskę
Ja
4 lata temu
Jechać U.S.A. I ŻYDÓW.
hej
4 lata temu
a nie lepiej sie z nimi dogadać , presja tu nic nie da -- skoro mają rakiety
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić