Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Program "Moja woda". Lawinowa liczba wniosków. Jak złożyć wniosek? Na co wydać dotacje?

1

Program "Moja woda" ruszył 1 lipca 2020 i cieszy się nieprawdopodobnym zainteresowaniem Polaków. Jak złożyć wniosek o dotację i na co wydać pieniądze w ramach programu?

Program "Moja woda". Lawinowa liczba wniosków. Jak złożyć wniosek? Na co wydać dotacje?
Program "Moja woda". Jak złożyć wniosek? (Pixabay)

Kto może złożyć wniosek w ramach programu "Moja woda"?

Program "Moja woda" jest skierowany do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny. Mogą to być również właściciele domów nowo budowanych z kompletnym systemem orynnowania dachu, ale trzeba pamiętać, że na dzień złożenia wniosku muszą mieć uzyskane pozwolenie na użytkowanie budynku.

"Moja woda". Jak złożyć wniosek?

Formularz wniosku należy pobrać ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wydrukowany wniosek wypełniamy, a następnie skanujemy. Skan przesyłamy mailowo na adres elektroniczny WFOŚiGW, właściwego dla miejsca, w którym znajduje się nasza nieruchomość. Oryginał przesyłamy pocztą tradycyjną.

Program "Moja woda". Na co można wydać dotacje?

W ramach programu "Moja woda" można otrzymać maksymalnie 5 tys. zł. Dotacja obejmuje do 80 proc. kosztów inwestycji, przy czym nie może to być więcej niż wspomniane 5 tys. zł.

Na co można wydać pieniądze z programu "Moja woda"? Dotacje przyznawane są na zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji, pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. W grę wchodzą zarówno przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego, cała instalacja rozsączająca, jak i zbiornik retencyjny szczelny lub infiltracyjny.

Jaki zbiornik retencyjny można kupić w ramach programu "Moja woda"? Według wytycznych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska może to być:

  • zbiornik retencyjny nadziemny otwarty od 2 m3 pojemności,
  • zbiornik retencyjny nadziemny zamknięty od 1 m3 pojemności (w przypadku zbiorników o pojemności mniejszej niż 2 m3 wymagane jest aby w ramach dofinansowania zostały zakupione minimum 2 szt.),
  • zbiornik retencyjny podziemny zamknięty od 2 m3 pojemności.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić