Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Protesty na Białorusi. Wiemy, skąd się tam wzięła amunicja z Polski

28
Podziel się

Ministerstwo Obrony Narodowej zabrało głos na temat protestów na Białorusi. Urzędnicy zareagowali na doniesienia, że przeciwko strajkującym wykorzystywano amunicję pochodzącą z Polski. Dowód miało stanowić zdjęcie łuski z napisem "Made in Poland".

Protesty na Białorusi. Wiemy, skąd się tam wzięła amunicja z Polski
Przeciwko protestującym w Mińsku miały być wykorzystane pociski produkowane w Polsce (PAP, PAP, Anna Ivanova)
bCYfnmNx

Jak podaje Wirtualna Polska, dyskusje o polskiej amunicji zaczęły się od postu, który opublikował Sławomir Sierakowski. Redaktor naczelny "Krytyki Politycznej" pokazał na Facebooku zdjęcie łuski z napisem "Made in Poland". Jak poinformował, znalazł ją przy metrze na stacji Puszkinskaja w Mińsku.

Uwaga! Wczoraj w nocy uzbrojeni OMON-owcy podczas protestów prze metrze na stacji Puszkinskaja strzelali do nas polskimi pociskami. (...) Na jednym boku jest napis ONS 2000 - 70, na drugim Made in Polska, a na kryzie FAM 12 Pionki – napisał Sławomir Sierakowski na Facebooku.

Protesty na Białorusi. W Mińsku strzelano polską amunicją?

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprzeczyło, aby sprzedawało amunicję przedstawicielom sił zbrojnych Białorusi. Oświadczenie zostało opublikowane na oficjalnym koncie ministerstwa na Twitterze.

bCYfnmNz
Stanowczo dementujemy – MON nie sprzedawał ani uzbrojenia, ani amunicji na Białoruś – czytamy na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej.

Według ustaleń Wirtualnej Polski skrót "AM 12 Pionki" odnosi się do fabryki w FAM Pionki. Odbywa się tam produkcja amunicji myśliwskiej, ćwiczebnej oraz specjalnej. Ze względu na posiadaną koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych może sprzedawać produkty również na rynki zagraniczne.

bCYfnmNF

W 2011 roku Unia Europejska nałożyła embargo na eksport broni do Białorusi. Prawdopodobnie amunicja, którą znaleziono przy metrze w Mińsku, trafiła do kraju jeszcze przed wprowadzeniem tego zakazu. Mogła również zostać sprzedana przez pośrednika.

Zobacz też: Białoruś. Kolejne protesty na ulicach miast. Dramatyczne sceny

bCYfnmOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
FAM
miesiąc temu
Made in Polska - Genialne !!!
7654
miesiąc temu
afera to będzie dopiero jak znajdą różańce z napisem made in toruń
Normalny
miesiąc temu
Czy jak zarąbię sąsiada siekierą to ważny będzie producent siekiery? Czy pójdzie siedzieć za mnie? A może ktoś podrzucił łuski???
bCYfnmOb
Heytu
miesiąc temu
I co z tego, że Polacy eksportują to co produkują - na czymś trzeba zarabiać oprócz eksportu zboża, warzyw i owoców. Litografia 7 nm to dla nas dziewicze pole, pojazdów nie umiemy złożyć - to chociaż pociski gumowe eksportujemy :)
Pozdro😷
miesiąc temu
Made in Poland A na odwrocie jest napisane wyprodukowano w chinach!
Najnowsze komentarze (28)
remmarek
4 tyg. temu
do wczoraj Łukaszenka był "ciepłym człowiekiem" to mu sprzedawali ... złym dyktatorem stał się dopiero tydzień po wyborach.
Jurek
4 tyg. temu
Genialne działanie. Po co wchodzić na Białoruś jak sami się wystrzelają. Amunicję sprzedawano jak Łukaszenka był dobrym wujkiem
12@
miesiąc temu
I tak niech się cieszą, że na łuskach nie ma dopisku Semi Magnum, to dopiero by bolało.
Shrek
miesiąc temu
ONS2000 to amunicja slepa do tak zwanwej pompki. Brak pocisku tylko huk... Gdyby znalezli CHRB20 CHRB50 czy Bąk mogloby to swiadczyc o amunicji gumowej. Uwielbiam redaktorow ktorzy nawet nie wejda na strone producenta i nie sprawdza co to za naboj tylko pisza bzdury i sieja zament.
jot23
miesiąc temu
Co za idiotyzm! Narodzie obudź się.Jakiś mierny gryzipiór szowinista próbuje na siłę znów nas skłócić. Jak nie rakiety Roland (nasze!?) w Iraku, maski p.gaz, to znów amunicja. Bo to różnica czy strzelają z naszej czy (pewnie skuteczniejsza) amerykańskiej. Pewnie, po co mają Pionki zarabiać, niech zarabiają Niemcy. A jak nasi sąsiadom nie sprzedawali - gorzej dla naszego MON, przydupasów USA.
Gun
miesiąc temu
Nasze ogórki i pomidory też tam są,może wojna na tomato made in Poland.
Twój Nick
miesiąc temu
Ale odkrycie !!! Cały świat handluje bronią i amunicją. To najbardziej chodliwy towar. Ruskie kałasze robią furorę na wszystkich kontynentach. Jakiś ćwierćqutas znalazł polską łuskę i biadoli. Jak dobrze poszuka to znajdzie jeszcze prezerwatywy z Krakowa i chińskie trampki.
Midga
miesiąc temu
To okropne. Strzelają do nich polską amunicją !!! To mega afera
bCYfnmNT
fvredfh
miesiąc temu
Sierakowski taki mądry a taki guuupi że hej, własnie wykopał puszkę pandory ale śmierdzącą dla PO gdyż dowiemy się, że to za czasów PO sprzedawano amunicję do białorusi
jar
miesiąc temu
Najważniejszy jest biznes czy to coś zmieni jak by użyli amunicji np. made in Germany
POrtal o2
miesiąc temu
zrobi WSZYSTKO żeby zaszkodzić Polsce
gregusx
miesiąc temu
ale afera... przecież to gilzy (nie łuski) z amunicji ślepej.. ONS (Ostrzegawczy Nabój Ślepy) - innymi słowy, ONS-2000 to ślepe naboje hukowe... Owszem, zranić może jak się komuś np. w twarz wypali - resztki po wystrzale mogą dolecieć do 20m
bolek
miesiąc temu
I CO Z TEGO ? BYZNES is BYZNES
lucyper
miesiąc temu
czy Polska czy nie niema znaczenia jak została wystrzelona przez rodowitego Białorusina w stronę swoich rodaków a najlepsze jest to że taki policjant jest czyimś kolegą synem znajomym sąsiada ale ma mundur i dostał rozkaz że ma spacyfikować każdego nawet znajomego klegę sąsiada a nawet matke swoją jak ją zobaczy na proteście jak i będzie rozkaz to i ma ją rozstrzelać
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić