Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Przechodnie się przerazili. W centrum Bydgoszczy w rzece pływały zwłoki

5

W piątek 12 kwietnia w Bydgoszczy z rzeki wyłowiono ciało niezidentyfikowanego mężczyzny. Do dramatycznego odkrycia doszło w okolicach Mostu Kazimierza Wielkiego w centrum miasta. Na miejscu wciąż trwa badanie okoliczności śmierci oraz tożsamości ofiary.

Przechodnie się przerazili. W centrum Bydgoszczy w rzece pływały zwłoki
Z bydgoskiej Brdy wyłowiono zwłoki mężczyzny (Getty Images, RobsonPL)

Do dramatycznego odkrycia dojść miało około godziny 14. To właśnie wtedy służby zostały poinformowane przez znajdujących się na miejscu przechodniów o dryfujących w Brdzie zwłokach. Jak się okazało, było to ciało mężczyzny.

Na miejscu pojawili się policjanci i strażacy, którzy wzięli ze sobą ponton. Sprawa jest szczególnie delikatna, ponieważ zwłoki znaleziono w okolicach Mostu Kazimierza Wielkiego, znajdującego się w centrum Bydgoszczy. Obecnie wciąż trwają prace służb w tym miejscu.

Około godziny 14 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bydgoszczy otrzymało zgłoszenie o zwłokach unoszących się w Brdzie, w okolicy mostów Kazimierza Wielkiego. Na miejsce skierowani zostali Strażacy z JRG SP PSP, OSP Bydgoszcz - Fordon z łodzią, Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz Ratownicy z Rejonowego WOPR w Bydgoszczy. Po dotarciu służb, niestety zgłoszenie potwierdziło się. Ciało zostało zlokalizowane i wydobyte na brzeg - czytamy na stronie Bydgoszcz 998.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wpadli na genialny plan. Okradali ciężarówki w trakcie jazdy

Tożsamość mężczyzny wciąż nie jest znana

Pomimo kilkugodzinnych działań służb w tym miejscu, tożsamość mężczyzny wciąż nie jest znana. Równocześnie z jej ustaleniem trwa dochodzenie mające na celu wskazanie, co mogło być przyczyną śmierci denata.

Trwają czynności związane z ustaleniem tożsamości mężczyzny. Na ten moment nie wiemy, co mogło być przyczyną tego zdarzenia - cytuje mł. asp. Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy lokalny oddział TVP 3.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić