o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Nieznane nauce odkrycie NASA. Czegoś takiego jeszcze nie widzieli

68
Podziel się

NASA dokonała spektakularnego odkrycia. Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wyizolowano cztery nowe szczepy bakterii. Trzy z nich były dotychczas nieznane nauce.

Nieznane nauce odkrycie NASA. Czegoś takiego jeszcze nie widzieli
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odkryto nowe gatunki bakterii (NASA)
bELphXdx

Znany typ bakterii został znaleziony na wysokowydajnym filtrze cząstek stałych (HEPA), który powrócił na Ziemię w ramach procesu konserwacji stacji kosmicznej w 2011 roku. Dwa nowe gatunki bakterii odkryto na górnym panelu stacji badawczej. Trzeci nowy szczep został znaleziony na stole w jadalni astronautów.

Odkryli nieznane nauce bakterie. Mogą usprawnić kosmiczną hodowlę roślin

Sprawa została opisana w amerykańskim czasopiśmie naukowym "Frontiers in Microbiology". Wszystkie odkryte bakterie należą do rodziny metylobakterii. Znana bakteria to Methylorubrum rhodesianum. Trzy nowe gatunki nazwano odpowiednio: IF7SW-B2T, IIF1SW-B5 i IIF4SW-B5.

bELphXdz

Metylobakterie znane są naukowcom jako katalizatory wzrostu roślin. Mogą także pomagać zwalczać atakujące je patogeny. Naukowcy podkreślają, że obie te właściwości mogłyby być niezwykle przydatne w kosmicznym rolnictwie, także na ewentualnych przyszłych koloniach na Marsie.

Astronauci wyhodują dla siebie pożywienie? NASA studzi entuzjazm

Do tej pory pobrano około 1000 próbek bakterii z różnych miejsc na ISS. Oczekują one na transport na Ziemię do analizy. NASA zakłada, że w przyszłości laboratorium biologii molekularnej mogłoby powstać na samej stacji kosmicznej.

bELphXdF

Naukowcy podkreślają, że jeszcze długa droga do tego, by ludzkość była w kosmosie samowystarczalna. Obecnie, choć mamy do czynienia z próbami hodowli roślin, wciąż wytworzona ilość pożywienia jest niewystarczająca dla astronautów. Takie odkrycie jak to przybliża nas jednak odrobinę do realizacji dalekosiężnych załogowych misji kosmicznych.

Obejrzyj także: Bakteria-twardziel. Żyje tam, gdzie nic innego, by nie mogło

bELphXdG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELphXea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
JA.
4 miesiące temu
Chińczycy też się cieszyli jak udało się im stworzyć nowy nieznany dotąd szczep koronawirusa.
wojtek kolarz...
7 miesięcy temu
puszka pandorry juz dawno zostala otwarta a wniej kiszone sledzie z Norwegii
Daiek
7 miesięcy temu
Ja to wam mowie zombi jest juz blisko,a nie covid.
bELphXeb
jmaniek
7 miesięcy temu
Przleca z nową pandemia
Xxl
7 miesięcy temu
No po 10 latach to opisali ludziom brawo
Era
7 miesięcy temu
Początek końca ludzkości.
Zibi
7 miesięcy temu
puszka Pandory została otwarta
Sierściuch z ...
7 miesięcy temu
To jest fejk z tą bakterią a jeśli już to pozostałość po Łajce i w to nie uwierzę bo w temp. bezwzględnego zera - 276 stopni stal robi rozpada się w pył.
Amsti
7 miesięcy temu
pierwszy z nich to covid 19
Mniam
7 miesięcy temu
Ludzie opamiętajcie się,dzieci mają paść gęsi księdzu a nie do szkół chadzacy
~rico
7 miesięcy temu
Optymiści twierdzą, że jeśli istnieje życie w kosmisie to żyjemy na najlepszym ze światów. Pesymiści obawiają się, że optymiści mogą mieć rację.
Nina
7 miesięcy temu
I po co ściągać te bakterie na Ziemię one są kosmiczne więc niech tam zostaną znowu jakąś zarazę ściągnięcie i ziemia się nie obroni
Life
7 miesięcy temu
Polecam film LIFE z j. Gyllenhallem. Dokładnie o tym samym. Próbki, próbeczki, bakterie i ciach. Film petarda. Później 5 razy się zastanów czy szukanie bakterii jest ok. Jeśli innych cywilizacji ni widu, ni słuchu, a coś żyje to może właśnie to "żyjątko" rozprawilo się z innymi gatunkami tak jak covid np.
bELphXdT
heh
7 miesięcy temu
Dlaczego w bardzo ważnym artykule o torebce herbaty nie można dodawać komentarzy? Wszystkie kasują. Chciałbym tylko powiedzieć, że: Po co tampony i podpaski? Użyj torebki po herbacie! Nie tylko wchłania zapachy, ale też: "zatamuje krwotok i uśmierzy ból"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić