Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Przerażający widok w rzece po powodzi. Włos jeży się na głowie

22
Podziel się:

Powódź monsunowa, która przeszła przez Indie, przyniosła ze sobą nie tylko powodzie i zniszczenia. W Gangesie zaczęły pojawiać się dziesiątki zwłok w różnym stadium rozkładu. Nie należą one jednak do osób zaginionych po uderzeniu klęski żywiołowej.

Przerażający widok w rzece po powodzi. Włos jeży się na głowie
W rzece Ganges pływają dziesiątki ciał zmarłych. Znalazły się tam w makabrycznych okolicznościach (YouTube, AFP News Agency)

Jak informuje Daily Star, zwłoki w Gangesie zostały zaobserwowane w okolicach miasta Prajagradź w stanie Uttar Pradeś. Wynika to z faktu, że ciała spoczywały miejscowej plaży i właśnie stamtąd wypłukała je woda.

Koronawirus w Indiach. W rzece Ganges pływają zwłoki, powód jest straszny

Zwłoki, które trafiły do Gangesu, należą do ubogich członków społeczności. Ponieważ ich rodzin nie było stać na pochówek na cmentarzu, ostatecznie ukryli ciała w płytkich grobach nad brzegiem rzeki.

Według ustaleń AFP News Agency zwłoki znajdowano na odcinkach rzeki o łącznej długości 1550 mil (niespełna 2 i pół tysiąca kilometrów). Pochowane na plaży osoby zmarły w wyniku powikłań po COVID-19 w szczytowym momencie pandemii w Indiach, który przypadał na przełom maja i czerwca. Właśnie wtedy ceny za pochówki osiągnęły szczytowe poziomy.

Władze miasta Prajagradź potwierdziły, że w ciągu ostatnich trzech tygodni z rzeki wydobyto około 150 ciał. Zwłoki zostały następnie poddane kremacji. Według szacunków ekspertów na brzegach Gangesu mogło jednak znajdować się nawet 600 grobów.

Indie należą do państw najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19. Znajdują się one na drugim miejscu – po Stanach Zjednoczonych – listy państw o najwyższej liczbie przypadków koronawirusa. W konsekwencji służbę zdrowia dotknął poważny kryzys, a wielu chorych nie otrzymuje koniecznej pomocy.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Indiach. Przerażający widok setek grobów na plaży
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
afrykaner
rok temu
sumy mają radochę.
roki
rok temu
Cyganów jest dosyć !! prawie tyle co Chińczyków
gość
rok temu
Co za brednie wypisujecie! Śmiertelność na covid należy podawać w przeliczeniu na 1 milion mieszkańców! Z prostego rachunku wynika, że w Indiach zmarło na covid 291 osób na 1 miliom, a USA zmarło 1840 osób na 1 milion, a w Polsce zmarły 1974 osoby na 1 milion! Polska jest w ścisłej światowej czołówce jeśli chodzi o śmiertelność, bez względu na to co twierdzą pisowscy kłamcy, Stany są za nami a Indie to absolutny pryszcz! Ale globalna ilość zgonów robi wrażenie i pozwala minimalizować zgony w Polsce, z czego ten zakłamany rząd skwapliwie korzysta!
CNNNC
rok temu
12 czerwca w Japonii byla wielka demenstracja przeciw szczepieniom . Japonczycy nie chca sie szczepic i nie choruja . Zaszczepilo sie tylko 3 procent z ponad 100 milionow
J.....
rok temu
"a wielu chorych,nie otrzymuję żadnej pomocy"! To jak u nas,pomoc otrzymali "celebryci" ,politycy i ludzie znani. Przeciętny Kowalski,został zamknięty w DOMU,na kwarantannie,z zaleceniem picia wody z cytryną!!! CAŁE LECZENIE COVIDA!!!!
Nemeczek
rok temu
Ganges nie takie rzeczy widział
Hoka
rok temu
W Polsce w 1997tez płynęły rzekami trumny z zalanych cmentarzy.
8787
rok temu
Czy to nie dziwne? Indie i im podobne kraje, przy ich higienie, braku "dystansu społecznego", nie mówiąc o maseczkach i stanie służby zdrowia od półtora już roku powinny być wymarłe. Jeśli wierzyć tym oszołomom z WHO. Jednak najpierw była pora porazić szczepionkami lemingi i złupić społeczeństwa bogatych krajów. A teraz przyszła pora skoro "za darmo" na biedniejszych.
8787
rok temu
Jakie to wygodne. W Gangesie zwłoki pływają od tysięcy lat, ale teraz jest okazja wrobić w to kovida i pretekst do uruchomienia miliardów na rzekomą pomoc w szczepieniach. Oczywiście w ramach "solidarnej pomocy" krajów bogatych dla biednych. Rzecz jasna tego tam nikt nie policzy i szczepionkowy szwindel przewyższy zyski przemysłu zbrojeniowego.
plum
rok temu
Dobra, dobra. Rozumiem śmierć, tragedia, ale może jak się coś porównuje to do końca. Ile ludności liczą USA a ile Indie i jaki jest stan służby zdrowia w obu krajach? I wtedy wysnuwajcie wnioski na temat tego jak wygląda pandemia.
adi
rok temu
O co chodzi. Wszystko EKO wraca do natury. Na zachodzie promuje się kompostowanie a tutaj dokarmianie fauny wodnej
Nick
rok temu
Co za bzdury. Wiecie ile Indie mają mieszkańców w porównaniu do Polski? Kto jeszcze wierzy w te głupoty które wypisujecie.
zyx
rok temu
cicho siedzieć! Ganges to święta rzeka i przyjmie wszystko, a nawet jak nie.. to przecież ludzie się nie zatrują?!
To nie hindui...
rok temu
Hindusi nie grzebią ciał,a je palą i prochy wysypują do rzek,mórz,czy oceanôw.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić