Przerażający widok w rzece po powodzi. Włos jeży się na głowie

38

Powódź monsunowa, która przeszła przez Indie, przyniosła ze sobą nie tylko powodzie i zniszczenia. W Gangesie zaczęły pojawiać się dziesiątki zwłok w różnym stadium rozkładu. Nie należą one jednak do osób zaginionych po uderzeniu klęski żywiołowej.

Przerażający widok w rzece po powodzi. Włos jeży się na głowie
W rzece Ganges pływają dziesiątki ciał zmarłych. Znalazły się tam w makabrycznych okolicznościach (YouTube, AFP News Agency)

Jak informuje Daily Star, zwłoki w Gangesie zostały zaobserwowane w okolicach miasta Prajagradź w stanie Uttar Pradeś. Wynika to z faktu, że ciała spoczywały miejscowej plaży i właśnie stamtąd wypłukała je woda.

Koronawirus w Indiach. W rzece Ganges pływają zwłoki, powód jest straszny

Zwłoki, które trafiły do Gangesu, należą do ubogich członków społeczności. Ponieważ ich rodzin nie było stać na pochówek na cmentarzu, ostatecznie ukryli ciała w płytkich grobach nad brzegiem rzeki.

Według ustaleń AFP News Agency zwłoki znajdowano na odcinkach rzeki o łącznej długości 1550 mil (niespełna 2 i pół tysiąca kilometrów). Pochowane na plaży osoby zmarły w wyniku powikłań po COVID-19 w szczytowym momencie pandemii w Indiach, który przypadał na przełom maja i czerwca. Właśnie wtedy ceny za pochówki osiągnęły szczytowe poziomy.

Władze miasta Prajagradź potwierdziły, że w ciągu ostatnich trzech tygodni z rzeki wydobyto około 150 ciał. Zwłoki zostały następnie poddane kremacji. Według szacunków ekspertów na brzegach Gangesu mogło jednak znajdować się nawet 600 grobów.

Indie należą do państw najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19. Znajdują się one na drugim miejscu – po Stanach Zjednoczonych – listy państw o najwyższej liczbie przypadków koronawirusa. W konsekwencji służbę zdrowia dotknął poważny kryzys, a wielu chorych nie otrzymuje koniecznej pomocy.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Indiach. Przerażający widok setek grobów na plaży
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić