Przyłapali ją w leśniczówce. Rzuciła się na czereśnie

48

Wyjątkowe nagranie pojawiło się na koncie na Facebooku Nadleśnictwa Szczecinek. Leśnicy opublikowali filmik z pewnym rezolutnym zwierzęciem, które... połakomiło się na ich owoce. "No to już wiemy, kto podkrada czereśnie z leśniczówki w Sporem... I to z jaką gracją" - napisali.

Przyłapali ją w leśniczówce. Rzuciła się na czereśnie
Przyłapali ją w leśniczówce. Rzuciła się na czereśnie. (Facebook, @Nadleśnictwo Szczecinek, Lasy Państwowe, Marcin Szydlik)

Nadleśnictwo Szczecinek leży na terenie gmin: Szczecinek, Biały Bór, Borne Sulinowo, Bobolice i Grzmiąca.

"Lasy pokrywają 30 proc. powierzchni regionu, a ich średni wiek wynosi 46 lat. W drzewostanach dominują sosny, które wraz z dębami, brzozami i bukami tworzą piękne lasy mieszane" - czytamy na stronie internetowej placówki.

Leśnicy pokazali nagranie. Wiewiórka rzuciła się na ich czereśnie

Nadleśnictwo Szczecinek prowadzi własny fanpejdż na Facebooku. Tutaj obserwuje go 5,3 tysięcy internautów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczny barszcz sosnowskiego. Nadleśnictwo Baligród ostrzega przed tą rośliną

W poniedziałek, 10 lipca 2023 roku, pracownicy jednostki opublikowali zabawne wideo. Widać na nim wiewiórkę, która podjada czereśnie prosto z drzewa w sadzie. Nie zwraca uwagi na nagrywającą ją kamerę.

Leśnicy, którzy ją nagrali przy okazji podzielili się wiedzą na temat zwierzątek. Te ciekawostki zainteresują miłośników przyrody.

Owszem, wiewiórki na swoje lokum najczęściej wybierają dziuple, ale tylko w okresie zimowym. Zasadniczym lokum wiewiórki jest gniazdo. Najczęściej wybierają mieszkanie po srokach lub gawronach, wyściełają je mchem i maskują gałęziami i liśćmi - napisali.

"Wiewiórki mają kilka gniazd, z których jedno to lokum zasadnicze, inne pełnią funkcję spiżarni lub służą do zmylenia drapieżników" - dodali.

Leśnicy wytłumaczyli, co te gryzonie lubią na co dzień zjeść. "Wiewiórki uwielbiają orzechy, ale to nie jedyny ich pokarm (jak widać na zdjęciu z naszego sadu)" - przekazali. Z chęcią pałaszują tez nasiona, grzyby, pędy roślin, owady i inne owoce.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić