Aniela Siwek| 

Przypadkiem wyłowił go z wody. Jego reakcja jest zaskakująca

8

W pobliżu Maharashtry, w zachodnich Indiach, zauważono niezwykłego rekina. Zwierzę ma dwie głowy, co jest, jak łatwo się domyślić, niezwykle rzadko spotykaną anomalią.

Przypadkiem wyłowił go z wody. Jego reakcja jest zaskakująca
Dwugłowy rekin został wyłowiony w Indiach. (Twitter)

Malutki dwugłowy rekin został znaleziony u wybrzeży Maharasztry w zachodnich Indiach. Z wody wyciągnął go przypadkiem jeden z rybaków - Nitin Patil. 

Nie zdając sobie sprawy, jak rzadko spotykane są takie rekiny, Patil wyrzucił go za burtę. Dopiero później uświadomił sobie, co zrobił.

Nie jemy tak małych ryb, zwłaszcza rekinów. Pomyślałem, że to dziwne, ale i tak postanowiłem go wyrzucić do wody – powiedział lokalnym mediom. 
Zobacz także: Nowa technika jedzenia ananasa. Nie trzeba go nawet obierać

Dr KV Akhilesh z Centralnego Morskiego Instytutu Badawczego Rybołówstwa powiedział, że to "rzadkie znalezisko w Indiach". Podobny dwugłowy rekin został wyłowiony w Gudżaracie w 1964 r., a inny w 1991 r. w Karnatace. 

Naukowcy są przekonani, że wiele czynników mogło doprowadzić do tej mutacji. Możliwymi przyczynami mogą być zaburzenia genetyczne lub metaboliczne, wirusy, zanieczyszczenie wody lub przełowienie. Jednak cokolwiek to spowodowało, szanse tego rekina na przeżycie nie są duże. 

Oczy jednej głowy były zdeformowane i wyrosły mu po dwie płetwy grzbietowe – powiedział dr Akhilesh
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić