o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Trzy ciężarówki martwych zwierząt. Oburzeni sąsiedzi protestują

28
Podziel się

Groźny wirus zabił w Polsce już 10 mln ptaków. Właściciele nie wiedzą, co robić z martwym drobiem, dlatego wyrzucają go do grzebowisk. Okoliczni mieszkańcy sprzeciwiają się takiemu sposobowi na pozbycie się martwych ptaków.

Trzy ciężarówki martwych zwierząt. Oburzeni sąsiedzi protestują
Choroba wybija miliony ptaków na polskich fermach (Facebook)
bEszjgOd

Na szokujący pomysł wpadli w Zawadach Dworskich na Mazowszu. Do grzebowiska wrzucano ptaki z całego regionu. Stworzono go na terenie prywatnej działki, za zgodą właściciela. Legalnie zarejestrował on tę działalność, otrzymując pozytywną decyzję od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Mieszkańcy zdecydowanie sprzeciwiają się temu pomysłowi.

Nie wiadomo, kto pierwszy zauważył, że na polu sąsiada coś jest nie tak. Pierwszego dnia kopali, drugiego przyjechały już trzy ciężarówki pełne padłych kur. Już mieli wysypywać do tych dołów – opowiada na łamach „GW” pan Roman, mieszkaniec wsi Zawady Dworskie.

Grzebowisko obok wodociągu

Martwe kurczaki miały wylądować w wykopanym grzebowisku. Zebrała się tam woda. Miejscowi alarmują, że zaledwie dwa kilometry stąd jest ujęcie wody gminnego wodociągu, do którego podłączonych jest prawie trzy tysiące osób. Mieszkańcy bali się więc skażenia tego terenu i wody.

bEszjgOf

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza". 30 kwietnia, do świeżo wykopanych dołów, miał zostać wsypany martwy drób. Aż 300 miejscowych zablokowało te działania i zgłosili je na policję. Walka z właścicielem działki trwała kilka dni. Ostatecznie wygrali mieszkańcy, a martwe ptaki przewieziono do zakładu utylizacyjnego.

Właściwie całą majówkę. Przyjeżdżali nocami, a przecież lało. Staliśmy tu wszyscy w tym deszczu, wójt też – opowiada Anna Augustyniak, sekretarz gminy.
bEszjgOl

Tylko od początku roku w Polsce wybuchły 274 ogniska grypy ptasiej, w wyniku których śmierć poniosło 10 mln zwierząt. Tragiczną sytuację zaobserwowano w powiatach: ciechanowskim, żuromińskim i mławskim, które są zagłębiem przemysłowego chowu drobiu. Działa tam 605 ferm, w których żyje 75-80 mln zwierząt. Ze względu na ptasią grypę całe ptactwo trzeba będzie wybić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEszjgOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
JAR
3 miesiące temu
NO TO WODA W TYCH OKOLICACH NAPEWNO BĘDZIE SKAŻONA.TAKI DRÓB SIE SPALA A NIE CHOWA DO ZIEMI.I TYLE
iwona
3 miesiące temu
w końcu zwierzęta odpłaca ludziom za ich los, bardzo dobrze, nie mogę się doczekać
Gucio
3 miesiące temu
Będzie promocja w biedrze.
bEszjgOH
Andrzej
3 miesiące temu
Brawo mieszkańcy. Należy jeszcze podać jacy właściciele drobiu próbowali w ten sposób pozbyć się zdechłych ptaków.
Rodak
3 miesiące temu
Koniunktura w tle zaraz zdrożeją kurczaki następna pseldo pandemia wybijają stare kury a ludzie panikują najlepiej monipulowac ludźmi i rynkiem cenami
LIDEL
3 miesiące temu
Bzdura. Nie ma żadnej ptasiej grypy. Napędzanie rynku...
MAX
3 miesiące temu
Trzeba zaszczepić ptaki od grypy. Trend taki jest.
IHS
3 miesiące temu
w agendzie mają napisane by rezerwuary wody pitnej i lokalne rzeki zatruć w taki lub inny sposób. Ludzie otwierajcie oczy, sami sobie robicie armagedon w imię czego? ..pieniądza... :/ chory świat.
Oczko
3 miesiące temu
Ptasia grypa istnieje tyle lat Ivo szczepionki nie wymyślono????utylizować!!!a na covit19 w ciągu pół roku wymyślono i szczepić, że występuje zakrzepica? Nieważne szczepić! bo człowieka na razie nie można utylizować ale Niemcy dali na utrzymanie Oświęcimia
Ada
3 miesiące temu
Co znaczy że nie wiedzieli co zrobić z martwym drobiem? Kto nie wiedział? Nie wiedzieli o utylizacji? O zagrożeniach? Czy ludzie są aż tak ciemni? Czy głupi? Czy zło? Dokąd idziesz Polsko?
Lukasz
3 miesiące temu
Do biogazowni z tym, jest taka jedna w Polsce. Rozdrobni wyparzy w autoklawach i zbiogazuje.
sun
3 miesiące temu
Gdzie był SANEPID?
xXx
3 miesiące temu
Przepisy mówią o utylizacji - czytaj spaleniu takiego ptactwa, a skoro właściciel zgodził się na takie składowisko to niech teraz pokryje utylizację z własnej kieszeni zaś osobę która wydała zgodę wsadzić do więzienia za złamanie prawa od urzędasy PO
bEszjgOz
Abc
3 miesiące temu
To raczej nie wirus...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić