Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Referendum w Szwajcarii. Obywatele chcą testów na zwierzętach

13
Podziel się:

Szwajcaria miała być pierwszym krajem zakazującym całkowicie eksperymentów na zwierzętach. Wyniki referendum okazały się jednak inne. Przedstawiciele branży farmaceutycznej i rząd triumfują.

Referendum w Szwajcarii. Obywatele chcą testów na zwierzętach
Szwajcaria odrzuciła zakaz testów na zwierzętach (Getty Images, China Photos)

Szwajcarzy odrzucają zakaz testów na zwierzętach w referendum. Zwierzęta wciąż będą wykorzystywane w laboratoriach. Opowiadali się za tym przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego i sam rząd Szwajcarii. Eksperymenty medyczne i naukowe wciąż będą tam przeprowadzane na zwierzętach.

Tylko 21 proc. głosujących opowiedziało się za zakazem eksperymentów na zwierzętach, a 79 proc. było przeciw, dowiadujemy się z danych rządowych. Zwolennicy chcieli wstrzymać testy, twierdząc, że są nieetyczne i niepotrzebne. Sprzeciw wyraziło potężne środowisko farmaceutyczne.

Cieszymy się z wyraźnego odrzucenia tej szkodliwej inicjatywy. To pokazuje, że ludność szwajcarska uznaje ważną rolę tych badań dla zdrowia ludzi i dobrobytu kraju - powiedział Rene Buholzer, dyrektor generalny grupy lobbingowej Interpharma.

Zdaniem zwolenników testów na zwierzętach, gdyby Szwajcaria przyjęła zakaz, niosłoby to ogromne szkody gospodarcze. Z kolei przeciwnicy twierdzą, że naukowcy są w stanie stworzyć nowe metody testowania leków i chemikaliów bez angażowania zwierząt.

Warto dodać, że około pół miliona zwierząt ginie co roku w laboratoriach w Szwajcarii. Są to m.in. myszy, króliki, szczury i inne. Przeciwnicy testowania chemikaliów i leków na zwierzętach zaznaczają, że takie traktowanie zwierząt jest nieetyczne i nie jest konieczne dla zapewnienia ludziom bezpieczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
piekne ludzie
2 miesiące temu
''powiedział Rene Buholzer, dyrektor generalny grupy lobbingowej Interpharma.''
Joanna
4 miesiące temu
Jasne, na zwierzętach, mało bandytów siedzi, morderców i gwałcicieli, ale po co na nich przecież to ludzie, nie ważne, że gwałcili, mordowali im się należy szacunek, wikt i opierunek, a my ich utrzymujemy. Lepiej na bezbronnych królikach, myszach, szczurach, małpach, ludzie są bardzo finezyjni w zadawaniu cierpienia nie tym co trzeba
Stop
4 miesiące temu
Mam nadzieję że wszyscy przeciwnicy testowania leków na zwierzętach nie używają leków i produktów na nich testowanych ? :) Niestety jest coś takiego jak mniejsze zlo.
1939
4 miesiące temu
Najpierw zwierzęta potem ludzie.....
Edzia
4 miesiące temu
Barbarzyński kraj...
Nasz pokurcz
4 miesiące temu
nadawałby się do testów...
Lol
4 miesiące temu
Zawsze można testować na ludziach. Zwłaszcza na przeciwnikach testowania na zwierzętach! Jak można wyprodukować jakikolwiek lek bez testowania? Kuriozalny pomysł!
Jenny
4 miesiące temu
Jestem przeciwniczką eksperymentów na zwierzętach.
trend
4 miesiące temu
jest oddolne odejście od wartości lewicowych na rzecz prawicowych, mimo silnej propagandy, a więc ziemia poddana....i to w całej Europie. Nie popieram kościoła, LGBT mi zwisa, ale zwierzaczki powinny być coraz lepiej chronione:(
Costa Rica
4 miesiące temu
Eksperyment na ludziach trwa.Zapalenie mięśnia sercowego to teraz prawdziwa pandemia
Costa Rica
4 miesiące temu
Eksperyment na ludziach trwa.Zapalenie mięśnia sercowego to teraz prawdziwa pandemia
Obywatel
4 miesiące temu
Po co na zwierzętach jak eksperymenty można na ludziach? Od roku takie robią.
Gosc
4 miesiące temu
Bo testować będą na ufoludkach?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić