aktualizacja 

Rekord YouTube pobity. "Mały rekin" wygryzł "Despacito"

17

W poniedziałek pobito rekord wyświetleń na Youtube. Klip z piosenką dla dzieci został odtworzony 7 mld 40 mln razy. W historii serwisu taka liczba padła pierwszy raz.

Rekord YouTube pobity. "Mały rekin" wygryzł "Despacito"
Piosenka "Baby Shark" jest najpopularniejszym klipem na YouTube. (YouTube)

Serwis YouTube istnieje w internecie od 2005 roku. Zamieszczane są na nim klipy wideo. YouTube od tego czasu stało się potęgą, powstała też profesja youtubera, czyli osoby nagrywającej filmiki na ten serwis. Youtuberzy dorabiają się obecnie naprawdę pokaźnych kwot.

Główną siłą napędową takiego biznesu są wyświetlenia, za które YouTube płaci. Za wyświetleniami idą później reklamy i tak działa cała machina współczesnego internetowego zarobku.

W poniedziałek został pobity rekord wyświetleń na YouTube. Do tej pory należał on do utworu "Despacito", który odtworzono 7 mld 38 mln razy. Teraz najwięcej wyświetleń ma piosenka dla dzieci pt. "Baby Shark". Utwór puszczono 7 mld 40 mln razy.

Utwór pojawił się na YouTube w 2016 roku. Za jego produkcję odpowiada firma Pinkfog, wokalistką z kolei jest 10-letnia dzisiaj Hope Segoine. Nie jest jednak wiadome, kto jest autorem piosenki. Prawdopodobnie jest to po prostu przyśpiewka dla dzieci, która została nagrana w nowej wersji.

Skąd taka popularność utworu? Przede wszystkim dlatego, że dzieci faktycznie uwielbiają tę piosenkę i taniec z wideo. Jednak jakiś czas temu utwór stał się popularny również wśród dorosłych. "Drugie życie" piosenka dostała dzięki koreańskim girlsbandom: Red Velvet, Girls' Generation i Black Pink.

Na koncertach stał się popularny taniec z utworu. Szybko powstał hasztag #babysharkdance. Tak piosenka podbiła rok temu TikToka i Instagrama.

Jednak dla niektórych "Baby Shark" to tortury i bynajmniej nie chodzi o rodziców zmuszanych przez dzieci do słuchania piosenki non stop. Jak podaje "The Guardian", w Oklahomie więzienni strażnicy w ramach "kary" puszczali więźniom piosenkę na zapętleniu. Takie kilkugodzinne zadręczanie osadzonych utworem dla dzieci sąd uznał za tortury.

Ile zarobili twórcy piosenki za tyle wyświetleń? Taką informacją nikt się nie podzielił, jednak wiadome jest, że YouTube płaci 5 dolarów za każde 1000 wyświetleń. Wychodzi na to, że producenci dorobili się do poniedziałku 2 listopada minimum 35. 215 941 dolarów.

Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić