Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Rekord zakażeń. Dziennikarz bezlitosny dla premiera. Zapytał, czy przeprosi

7

Takiego pytania premier Mateusz Morawiecki raczej się nie spodziewał. W trakcie czwartkowej konferencji dziennikarz zaczął dopytywać, czy przeprosi Polaków za słowa, że "nie trzeba bać się koronawirusa". Jak zareagował szef rządu?

Rekord zakażeń. Dziennikarz bezlitosny dla premiera. Zapytał, czy przeprosi
Niewygodne pytanie do premiera Mateusza Morawieckiego (PAP, Piotr Nowak)

W czwartek odbyła się ważna konferencja prasowa. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o nowych obostrzeniach wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Od 10 października cała Polska zostanie objęta strefą żółtą (poza "powiatami czerwonymi"). Co to oznacza? Chociażby to, że w przestrzeni publicznej będziemy musieli zasłaniać twarz. Konieczne to będzie nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale i na dworze.

W trakcie czwartkowej konferencji oczywiście był czas na pytania. Jeden z dziennikarzy postanowił z tego skorzystać i zapytał premiera Mateusza Morawieckiego, czy nie powinien przeprosić Polaków za słowa, że "nie trzeba się bać koronawirusa". Takie zdanie szef rządu wypowiedział w lipcu.

Koronawirus w Polsce. Morawiecki odpowiedział dziennikarzowi

Morawiecki zareagował na to niewygodne i niespodziewane pytanie.

Warto popatrzeć na pewien wykres, kiedy wirus w całej Europie i w Polsce był w odwrocie. W czerwcu likwidowaliśmy praktycznie wszystkie istotne obostrzenia, a gospodarka wracała do życia. Wszyscy się tego domagali i to było bardzo zasadne - zripostował.

Zaznaczał również, że w tamtym czasie zmniejszano liczbę izolatoriów czy bazę szpitalną. Dochodziło też do pomniejszenia liczby szpitali jednoimiennych.

W tym czasie sytuacja była łagodniejsza. Najlepiej opierać się na faktach. Wtedy ozdrowieńcy przekraczali liczbę zakażonych, więc mieliśmy wtedy do czynienia z taką sytuacją, jaką opisywaliśmy - podsumował polityk.
Zobacz także: Konferencja premiera ws. żółtych stref. Pytanie dziennikarza: przeprosi pan Polaków?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić