Robert Czykiel| 

Rekrutacja do szkoły średniej. Uwaga, we wtorek mija ważny termin!

0

Uczniowie, którzy dostali się do szkoły średniej, we wtorek mają ostatni moment, aby złożyć niezbędne dokumenty. W środę poznamy ostateczne listy uczniów na nowy rok szkolny.

Rekrutacja do szkoły średniej. Uwaga, we wtorek mija ważny termin!
(Pixabay)

12 sierpnia wszystkie szkoły średnie opublikowały listy uczniów, którzy dostali się do danej placówki. Tym samym absolwenci szkół podstawowych już wiedzą, czy nowy rok szkolny zaczną w wymarzonej szkole, czy jednak muszą zmienić swoje plany.

Powrót do szkoły. We wtorek mija ważny termin

Na tym jednak nie kończą się obowiązki uczniów. Od 13 do 18 sierpnia młodzież ma czas, aby potwierdzić swoje przyjęcie w wybranej szkole. Trzeba to zrobić do wtorku do godziny 15.00.

Przyjęcie do szkoły należy potwierdzić, poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Bez tego uczeń nie zostanie przyjęty do wybranej placówki.

Zobacz także: Szkoły w strefach czerwonych. Resort zrzuca decyzje na samorządy

W środę 19 sierpnia wszystkie szkoły mają obowiązek przedstawić ostateczne listy przyjętych. W tym roku zrezygnowano z przeprowadzenia naboru uzupełniającego. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie dokumenty złożyć w terminie.

Na szczęście jest furtka dla tych, którzy nie dostaną się do żadnej szkoły. W takim przypadku będzie trzeba złożyć wniosek o przyjęcie bezpośrednio u dyrektora danej szkoły. Oczywiście pod warunkiem, że będą tam jeszcze wolne miejsca.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić