Robili to na ławce na Piotrkowskiej. Interweniowała straż miejska

524

Spacerowicze przechadzający się w środę po ul. Piotrkowskiej w Łodzi mieli niezłe "widowisko". Para młodych ludzi na jednej z ławeczek przy deptaku zachowywała się w sposób co najmniej nieprzyzwoity. Na miejsce wezwano straż miejską.

Robili to na ławce na Piotrkowskiej. Interweniowała straż miejska
Para dopuściła się nieobyczajnego wybryku na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Zdj. ilustracyjne (worldcam.pl)

Nie takich widoków spodziewali się mieszkańcy i turyści, spacerujący w środę 20 lipca rano reprezentacyjną ulicą Łodzi. Sytuacja była na tyle niecodzienna, że jeden ze świadków postanowił powiadomić o sprawie straż miejską.

Łódź. Robili to w centrum miasta

Zgłoszenie nadeszło od operatora kamer miejskiego monitoringu, który całe zdarzenie widział na ekranie swojego monitora. Mężczyzna zauważył, że para siedząca na jednej z ławek dziwnie się zachowuje. Podejrzewał, że może tam dochodzić do "nieobyczajnego zachowania".

Na miejsce wysłano patrol, który ustalił, że na Piotrkowskiej rzeczywiście rozegrały się nieprzyzwoite sceny. 23-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna z Koszalina pozwolili sobie na publiczne zbliżenie na oczach wielu przechodniów, w tym dzieci i kilkunastoosobowej grupy seniorów z Niemiec.

Jak donosi "Polsat News" para przeprosiła za swoje zachowanie, wyjaśniając, że poniosła ich "chwila zapomnienia". Na nic zdały się jednak tłumaczenia i okazana skrucha. Zakochani musieli ponieść konsekwencje.

Strażnicy miejscy ukarali turystów z Koszalina mandatem w wysokości 500 zł, przeprowadzili z nimi również "rozmowę wychowawczą". Ich czyn nosił bowiem znamiona "nieobyczajnego wybryku", który jest wykroczeniem.

Grzywna, choć wysoka, i tak nie jest najwyższą karą, jaką za nieobyczajny wybryk przewiduje Kodeks wykroczeń. W najgorszym wypadku osoby dopuszczające się podobnych zachowań mogą trafić do aresztu lub zostać ukarane mandatem w wysokości nawet do 1,5 tys. zł.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić