o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Rodzice Małgosi: "Komenda powinien wrócić do więzienia"

63
Podziel się

Zbrodnia miłoszycka. Rodzice zamordowanej przed laty Małgosi uważają, że Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia. We wtorek 15 września pojawili się przed sądem, gdzie trwała końcowa rozprawa w sprawie zabójstwa 15-letniej Małgosi w noc sylwestrową 1996/1997.

Rodzice Małgosi: "Komenda powinien wrócić do więzienia"
(DAMIAN BURZYKOWSKI )
bDnrslJx

Zbrodnia miłoszycka. Matka Małgosi domaga się powrotu Komenndy do więzienia

Tomasz Komenda przed laty został niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo 15-letniej Małgosi. W więzieniu spędził 17 lat. Teraz kończy się trwający 16 miesięcy proces w sprawie zabójstwa nastolatki. Z materiału dowodowego, m.in. z badań DNA, wynika, że zbrodni dopuścili się Norbert Basiura (wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska) oraz Ireneusz M.

Zbrodnia w miłoszycka. Rozprawa końcowa

We wtorek 15 września odbyła się rozprawa końcowa w procesie o zabójstwo 15-letniej Małgosi. Gdy jeden z obrońców oskarżonych w sprawie o zabójstwo Małgosi wskazał, że według jego podejrzeń czynu tego dopuściło się trzy osoby, na sali sądowej rodzice zmarłej dziewczyny krzyknęli "Komenda". Nie wierzą bowiem, że był niewinny.

bDnrslJz

W przerwie rozprawy przed budynkiem sądu rozpoczęli natomiast pikietę. Napis na jednym z banerów brzmiał: "Sąd ostateczny i definitywny. To Małgosia zgwałciła i zamordowała aktora Tomasza Komendę". Rodzice zamordowanej dziewczyny w ten sposób protestowali też przeciw stacji TVN, która nakręciła film na temat Tomasza Komendy.

Zbrodnia w Miłoszycach

W noc sylwestrową 1996/1997 Małgosia poszła na imprezę, na której została odurzona lekiem psychotropowym. Według relacji świadków dziewczyna została następnie wyprowadzona z dyskoteki przez kogoś, kto podał się za jej brata, a później dwóch mężczyzn prowadziło ją przez podwórze. Następnego dnia dziewczyna została znaleziona martwa. Jak się okazało, została brutalnie zgwałcona i pozostawiona na pewną śmierć.

bDnrslKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
Gość
2 miesiące temu
Rodzice Małgosi powinni trafić pod sąd za brak opieki w nocy nad osobą niepełnoletnią .
Jery
2 miesiące temu
A gdzie były rodzice jak można usunąć jak nie ma 15 letniego dziecka w domu
assd
2 miesiące temu
Dzisiaj mówią że było trzech a przez 17 lat siedzieli cicho i nie protestowali jak mordercy chodzili na wolności i było tajemnicą poliszynela kto był winny zabójstwa?
bDnrslKb
kdjdo
2 miesiące temu
Przypuszczam że rodzice mają poczucie winy że puścili 15 letnie dziecko samo na imprezę sylwestrową, że niewinny człowiek tyle lat przesiedział i stąd to wszystko... prawda boli... i czasami człowiek jej nie przyjmuje bo to zbyt dużo po cieżkich przejściach. Wyrazy wspólczucia dla rodziców i Pana Komendy
Dar
2 miesiące temu
Jak dziecko 15 letnie mogło samo iscna imprezę Tomasz spędził 18 lat zanic to teraz was powinni zamknąć na 18 lat dla przykladu podważacie wyrok sądu ciekawe jak TVN złoży pozew przeciw rodzicom malgosi
Najnowsze komentarze (63)
Wafelek
4 dni temu
Aha i jeszcze co do rodziców dziewczyny. Nie wylewajcie żalu na Tomasza. Nie chce wam wbijać szpili ale to wasza wina. Dziecko w tym wieku to nieletnia osoba która powinna spędzać sylwestra w gronie rodzinnym lub co najwyżej na ewentualnej domówce w gronie przyjaciół, ale na pewno nie w klubie. Wiec nie szukajcie na siłę sprawiedliwości i winy w okół, bo wina jest tylko i wyłącznie wasza. Teraz krzyczycie ze było trzech sprawców podczas gdy siedział tylko jeden to było ok. I ciekaw jestem kto jeszcze za tym stoi? Kto jeszcze wiedział przez tyle lat? Kto krył zabójców przez tyle lat? Uważam ze sprawa powinna pójść dalej, wszyscy powinni kiblowac. Mówię jak jest.
Wafelek
4 dni temu
Tomasz uniewinniony, sprawcy siedzą, to i tak nie wróci życia dziewczyny, ani krzywdy rodziców. Ale ja nie uważam sprawy za zamkniętą, ponieważ jest wiele niewyjaśnionych pytań. Jedno z nich które mi się nasuwa jako pierwsze to: Co z sędzią, który skazał Tomasza? Co z resztą oskarżycieli? Moje skromna ocena tego jest taka: sędzia do pierdla na 18lat(jak Tomasz), każdy z oskarżycieli z prokuratorem i policjantami, którzy brali udział w zatrzymaniu Tomka również do pierdla na 18lat. Wszyscy do tego samego więzienia do tej samej celi, żeby poczuli to samo co Tomasz. Co do faktycznych sprawców to wyrok 18lat pierdla w ramach zadośćuczynienia Tomaszowi, w tym samym więzieniu z tymi samymi więźniami co siedział Komenda. Po odsiedzeniu 18 lat jeśli przeżyją, to dożywocie, bez możliwości odwiedzin nikogo bliskiego. Tyle w temacie.
lila
miesiąc temu
Rodzice Malgosi pod sad!
Zoja
2 miesiące temu
Gdyby mieli cien watpliwosci nie wypusciliny go na wolnosc.W Polsce latwo ttafic do paki gorzej z niej wyjsc.Nie wiem w jaki sposob film o Komendzie narusza spokoj ich corki?Jesli jest niewinny nie dziwie sie ze chcial to naglosnic!!
prafnik
2 miesiące temu
Jak widac u internautów rodzice tego 15 letniego dzieciaka nie mają lekko i słusznie !!!
Małgorzata
2 miesiące temu
Po wsadzeniu Komendy, nikt nie szukał nawet drugiego winnego.Teraz jest dwóch ,których wina jest potwierdzona w 100%.No to jeszcze brakuje trzeciego. Przez 23 lata ,od czasu zbrodni nie znaleziono / bo nie szukano!!/nikogo.Bo wsadzili jednego i sprawę zamknęli.W tym czasie jeden spokojnie dokonywał gwałtów a drugi rżnął głupa,że w ogóle nie wie o co chodzi..Wystarczy ruszyć głową,gdyby Komenda był tym trzecim to przez 18 lat nie powiedziałby nikomu kto gwałcił?? Przecież nie zasłonili mu oczu! Apel do rodziców córki- ludzie,kto Wami steruje?Byłam z Wami całym sercem ale niestety obecne Wasze zachowania, ten ciągły niedosyt kary, zaprowadzi Was do nikąd. Zatraciliście się w tym dążeniu o sprawiedliwość.Uwierzyliście w to,co media każą Wam wierzyć. A co będzie jesli okaze się,że sprawców było 4 - rech.Kogo będziecie chcieli jeszcze wsadzić....
maria
2 miesiące temu
Był gwałt a morderstwa tak naprawdę nie było.
VIVA
2 miesiące temu
Nikt tej dziewczyny tak naprawdę nie zamordował-- gwałt przyczynił się do jej ŚMIERCI poniewaz bylo - 20 ° i dziewczyna umarła z zimna.
bDnrslJT
Monika
2 miesiące temu
Tzn ze Maglosia zmarła z wychłodzenia organizmu? nie została zamordowana tylko zgwałcona ..Gdzie tu jest morderstwo?
Rednex
2 miesiące temu
Rodziców nie można winić, za to że ich dziecku ktoś zrobił krzywdę. Chociaż do dzisiaj sobie pewnie 'plują w brodę", że puścili gówniarę na jakiegoś sylwestra. To nie do pomyślenia w żadnych czasach, ani w tamtych ani w tych. Przestroga dla innych rodziców.
Ewa
2 miesiące temu
Odczepcie się od biednego Tomka. Podli jesteście. Siedział za kogoś. Powinien natychmiast dostać odszkodowanie. Wstyd, żeby prywatni ludzie pomagali mu żyć. Jeszcze Wam mało tragedii tego chłopca? Co za podli ludzie! DNA nie oszukasz, jak zrobisz uczciwie. Powinni też siedzieć śledczy i sąd, bo to granda. Jak można było tak skrzywdzić człowieka? Kto za jego krzywdę będzie odpowiadał? Pytam Sąd, kiedy usłyszymy całą prawdę?
Aga
2 miesiące temu
Nie wiem dlaczego ale jak dla mnie to Pan komenda powinien poddać się badaniom na wariografie i było by po problemie moim skromnym zdanie tylko moje jak dla mnie nie wygląda na nie winnego jakoś źle mu z oczu patrzy
ooo
2 miesiące temu
jak ponownie po np.18 latach wypłynie sensacyjna WIDOMOSC i dowody ze jednak Tomasz K był jednak winnym tej tragedii to znów nakreca czesc II FILMU i ponownie kasa nabije sie co niektórym. To kto jest winny tej zbrodni i gwaltu , moze ufoludki,i wreszczie gdzie jest odp. kto za tą zbrodnie siedzi teraz?
Mac
2 miesiące temu
Wszystko jest jakieś dziwne sam nie wiem w co już wierzyć..
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić