Rosja o Polsce. "Nikomu nie grozimy, ale ostrzegamy"

Podziel się:

Według rosyjskiej propagandy, ani Rosja ani Białoruś nie są orędownikami nuklearnego ataku na sąsiednie kraje, w tym Polskę. - Nikomu nie grozimy, ale ostrzegamy - usłyszeliśmy w tamtejszej telewizji.

Rosja o Polsce. "Nikomu nie grozimy, ale ostrzegamy"
Propaganda szokuje ws. Polski. Chodzi o broń jądrową (Twitter)

Od początku wojny w Ukrainie, wywołanej przez Władimira Putina, rosyjska propaganda działa na zwiększonych obrotach. Absurdalne tezy, wysnuwane przez "ekspertów" w prokremlowskich mediach, przekraczają wszelkie granice.

Propaganda rosyjska niezmiennie działa na szeroką skalę. Fabrykuje ona zazwyczaj zmanipulowane informacje, by przekonać rosyjskich obywateli do wizji świata wygodnej dla Władimira Putina.

W weekend głośno było o tym, że Rosja zamierza rozmieścić na Białorusi broń jądrową. Według Putina, Rosja przekazała Białorusi między innymi dziesięć samolotów, które mogą przenosić pociski jądrowe, a do 1 czerwca mają zostać zbudowane magazyny do przechowywania tej broni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowa broń na Białorusi. Ekspert o ruchu Putina

Według "ekspertów z rosyjskiej telewizji, Rosja tak naprawdę nie chce użyć broni nuklearnej, to tylko ostrzeżenie dla Polski, Niemiec oraz Litwy.

Najbliższy plan Polski to zwiększenie sił zbrojnych do pół miliona żołnierzy. Warszawa musi mieć silny środek odstraszający - broń jądrową. Pojawi się protokół, według którego specjalne głowice jądrowe zostaną przeniesione do stanowisk startowych, które zostaną umieszczone na lotniskach - mówi "ekspert" w rosyjskiej telewizji.

Mężczyzna dodaje, że ani Rosja ani Białoruś nie są zainteresowane jednak żadnym atakiem nuklearnym. - Nikomu nie grozimy, ale ostrzegamy - dodaje.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraina otrzymała pomoc od Niemiec

Za nami już blisko 400. dni wojny w Ukrainie. Kanclerz Olaf Scholz potwierdził, że Ukraińcy otrzymali od Niemców 18 czołgów Leopard 2. Nasi wschodzi sąsiedzi przekazali Ukrainie także około 40 obiecanych bojowych wozów piechoty Marder.

Oprócz tego Bułgaria najprawdopodobniej będzie sprzedawać Ukrainie ogromne ilości amunicji przez pośredników, co może znacząco pomóc Ukrainie w walce z rosyjskim agresorem.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić