o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Krym. Rosja wystrzeliła pociski w stronę brytyjskiego okrętu

Podziel się

Rosja wypuściła 20 samolotów i 2 statki za brytyjskim okrętem płynącym do Gruzji. W stronę statku wystrzelono pociski.

Krym. Rosja wystrzeliła pociski w stronę brytyjskiego okrętu
(Twitter.com)
bECEVeMl

Ponad 20 rosyjskich samolotów i dwa statki straży przybrzeżnej. Taką załogę wysłała Rosja za brytyjskim okrętem płynącym w stronę Krymu.

Moskiewskie ministerstwo obrony poinformowało, że statek patrolowy oddał strzały ostrzegawcze, a odrzutowiec zrzucił bomby na HMS Defender. Atak zarządzono w momencie, gdy brytyjski okręt zbliżył się 19 km od linii brzegowej Krymu.

bECEVeMn

Rząd Wielkiej Brytanii ma jednak inną wersję zdarzeń. W oficjalnym oświadczeniu na Twitterze podano, że Rosja nie oddała strzałów ostrzegawczych, a od razu przystąpiła do ataku.

bECEVeMt

Na brytyjskim statku płynącym do Gruzji był również korespondent BBC. Z jego relacji wynika, że widział ponad 20 samolotów nad głową i dwie rosyjskie łodzie straży przybrzeżnej, które czasami znajdowały się zaledwie w odległości 100 m. Rosjanie mieli "nękać" Brytyjczyków. Jego słowa są jednak sprzeczne z wypowiedziami zarówno brytyjskiego urzędu premiera, jak i ministerstwa obrony, które zaprzeczały jakiejkolwiek konfrontacji.

HMS Defender płynął z Odessy na południu Ukrainy do Gruzji. Aby się tam dostać, mijał południe od Półwyspu Krymskiego, który Rosja zaanektowała od Ukrainy w 2014 r. Na arenie międzynarodowej Krym wciąż jest uznawany jako terytorium Ukrainy.

bECEVeMu

Moskwa twierdzi, że półwysep i jego wody należą do terytorium Rosji. Wielka Brytania uważa z kolei, że HMS Defender przepływał przez wody ukraińskie, powszechnie używane za międzynarodową trasą tranzytową.

Zobacz także: Trzy dawki szczepionki koniecznością? Dr Grzesiowski odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECEVeMO
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić