Rosjanie nie wiedzieli, co kradną. Zemsta była bardzo dotkliwa

Ukraińscy dziennikarze rozpoznali własny samochód i sprzęt wśród łupów, które rosyjscy propagandyści próbują wywieźć z okupowanego Chersonia. Rosyjscy dziennikarze sami nagrali "swoje rzeczy", które rzekomo zostały "zaatakowane przez Ukraińców".

Rosjanie nie wiedzieli, co kradną. Zemsta była bardzo dotkliwa
Rosyjscy propagandyści okradli dziennikarzy (Facebook, Wikimedia Commons)

Samochód ukraińskich dziennikarzy na zdjęciach propagandystów rozpoznał szef chersońskiej redakcji ukraińskiej telewizji publicznej "Suspilne" Mychaiło Swaryczewski. Rosjanie twierdzili, że zostali zaatakowani przez ukraińskie siły, w wyniku czego zginął jeden z dziennikarzy.

"Samodeportacja" propagandystów

Rosjanie przekazali, że w samochodzie przebywały "rodziny i pracownicy telewizji Tawrija", propagandowej telewizji, której główna siedziba znajduje się na okupowanym Krymie. - Jesteśmy świadkami "samodeportacji" kolaborantów z okupowanego Chersoniu - pisze Swaryczewski.

Aby przeżyć na bagnach [w Rosji - przyp. red.], rabują tutaj. [...] Potwierdzam, że jest to skradziony pojazd "Suspilne.Kherson". Zważywszy na długi okres okupacji, nie jest to dla nas nowość. Otóż, dla wiadomości, na ruchomych obiektach firmy (sprzęt, pojazdy) zainstalowano ukryte lokalizatory GPS. Trafienie było celne - dodał szef redakcji.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zniszczono most pontonowy

W czwartek wieczorem ukraińskie wojska ponownie ostrzelały uszkodzony most Antonowski na Dnieprze w pobliżu Chersonia, na południu Ukrainy, a także zbudowaną nieopodal przez Rosjan przeprawę pontonową. W momencie ataku na przeprawie znajdowali się żołnierze wroga.

Most pontonowy był wykorzystywany w środę i czwartek do wywożenia ukraińskiego mienia, zagrabionego w Chersoniu i na zachodnim brzegu Dniepru. Przeciwnik przeprawiał się przez rzekę samochodami ciężarowymi ochranianymi przez żołnierzy. W czwartek późnym wieczorem odnotowano sześć wybuchów, a następnie na miejscu zdarzenia pojawiło się siedem karetek pogotowia.

Atak dzień po wizycie kolaborantów

Jak podkreślono, atak nastąpił dzień po wizycie na moście Antonowskim i przeprawie pontonowej wiceszefa administracji prezydenta Rosji Siergieja Kirijenki i gubernatora Krymu z nadania Kremla Siergieja Aksjonowa.

Wyłączony z użytku most Antonowski był w ostatnich miesiącach celem licznych ukraińskich ataków. W czwartek rzeczniczka ukraińskiego dowództwa operacyjnego Południe Natalia Humeniuk poinformowała, że przeprawa obok mostu posłuży rosyjskim wojskom do odwrotu z zachodniego brzegu Dniepra na Chersońszczyźnie.

Zobacz także: Potężne eksplozje blisko elektrowni jądrowej. Atak Rosjan na infrastrukturę krytyczną
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić