Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Rybak wyłowił to z morza. Ten widok wprawił go w osłupienie

6
Podziel się:

Davide Remigio De Gaetano, włoski rybak wyłowił z Zatoki Neapolitańskiej plastikową paczkę po czipsach sprzed prawie 40 lat. Opakowanie jest właściwie nienaruszone.

Rybak wyłowił to z morza. Ten widok wprawił go w osłupienie
zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)

40 lat, na głębokości 160 metrów przeleżała plastikowa torebka po chipsach. Włoskie media opublikowały zdjęcie znaleziska. Co ciekawe, na opakowaniu po kukurydzianych chrupkach o smaku serowym nadal widać zdrapkę i zachętę do tego - by jeśli jest ona zwycięska - zgłosić się do sklepu.

Osobą, która znalazła starą torebkę po chrupkach jest 26-letni Davide Remigio De Gaetano, który należy do trzeciej generacji dużej rodziny rybaków.

To nie pierwszy raz, gdy znalazłem tak stare śmieci - powiedział i dodał, że kiedyś trafił na opakowanie po cukierkach z 1979 roku.

Jak opowiada włoski rybak, kiedyś znalazł opakowanie po lukrecjowych cukierkach z 1979 roku, a innym razem około 30-letnią butelkę po piwie. Obszar między Capri a Ischią to istny "cmentarz" szklanych butelek.

Tego typu pakowania, jak to po chrupkach, rozkładają się po dekadach, a powstaje z nich bardzo niebezpieczny mikroplastik, który jest źródłem zanieczyszczenia ekosystemu i łańcucha pokarmowego - powiedziała Mariateresa Imparato, prezes oddziału Ligi Ochrony Środowiska włoskiego z regionu Kampania.

Ekolożka ostrzega

Śmieci do mórz i oceanów trafiają z różnych źródeł, są także wyrzucane przez turystów niewypoczywających na plażach. Ekolożka zaznacza, że mikroplastik niesie zagrożenie zwłaszcza dla morskich organizmów.

Zobacz także: Emeryci niesłusznie tracą na Polskim Ładzie? "Błędy się zdarzają"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
EKO-LOSZKA? :...
8 miesięcy temu
???
aaa
8 miesięcy temu
Szkoda, że go nie spytali dlaczego niszczył dno na takiej głębokości. To już nie ma ryb pływających wyżej? Wszystkie wyłowili?
Dez
8 miesięcy temu
Tony plastiku w morzach i oceanach, a ten zaskoczony, bo torebkę po chipsach wyłowił. Jak się czyta te artykuły to faktycznie szok.
12ed
8 miesięcy temu
to niesamowite odkrycie. Poszłem do sklepu i kupiłem 3 paczki moich ulubionych chipsów. Może za 40 lat tez ktoś odnajdzie moje okruchy ;)
Ersatz-Szwed
8 miesięcy temu
Phi... W 1961 roku Szwedzi wyłowili, czy wydobyli z dna Bałtyku ponad trzystuletni, drewniany wrak 'Wasy'!... I to była sensacja!!
Polak
8 miesięcy temu
Jestem tak osłupiony tym że dziś nie zasne i będę potrzebował porad psychologa co za brednie każdy wie że plastik się nie rozklada
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić