o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Rząd rozważa nowe restrykcje. To może stać się już niebawem

47
Podziel się

Niestety, pandemia koronawirusa nie zwalnia. W związku z tym rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń. Czy poważne restrykcje wejdą w życie już w grudniu?

Rząd rozważa nowe restrykcje. To może stać się już niebawem
Adam Niedzielski (PAP, Radek Pietruszka)
bESLSpYR

Koronawirus znów daje nam mocno popalić. W środę (24 listopada) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o odnotowaniu 28 tys. nowych zakażeń.

Czwarta fala nieustannie się wzmaga. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział na konferencji prasowej, że jeżeli sytuacja się nie poprawi, to konieczne będzie wprowadzenie nowych restrykcji i limitów.

bESLSpYT

Rząd chce poczekać do początku grudnia. Jeśli dojdzie do tego, że dzienne wzrosty zakażeń będą sięgać 30-40 tysięcy, to wrócą ograniczenia w sklepach, komunikacji publicznej, urzędach, kinach czy teatrach.

Grozi nam lockdown?

Czarny scenariusz przewiduje nawet wprowadzenie kolejnego lockdownu. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobnym jest tzw. lockdown pełzający, który polega na stopniowym zamykaniu wybranych branż.

Sytuacja bez wątpienia nie jest łatwa. Właśnie dlatego należy pamiętać o dystansie, dezynfekcji i maseczkach. Lekceważenie tych zasad może wiązać się z przykrymi konsekwencjami.

bESLSpYZ
Zobacz także: Lockdown dla niezaszczepionych. Polak o nowych surowych zasadach w Austrii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESLSpZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Viola
4 dni temu
Uwaga...uwaga...uwaga...znowu czas straszyć ludzi...wzbudzać lęk..niepokój aż do psychozy społecznej...TAK I WTEDY LUDZIE LEPIEJ SIE SŁUCHAJĄ...SĄ POTULNI = i robią co im każą. Domy im oddać ...Dzieci...Męża...Wypłaty...Konta...Ziemie... Wolność....
Viola
4 dni temu
Zamknąć Rząd. I będzie spokój na zawsze. Wszyscy ozdrowieją. Łącznie z RP. Czy Rządu Lockdown...nie dotyczy ? Pytam ?????????
1234
4 dni temu
To jest straszne. Gdyby nie szczepionki pewnie większości z Was by nie było. Umarlibyscie na ospę, odrę, gruźlicę. Czemu czepiacie się akurat tej.
bESLSpZv
8787
4 dni temu
W ten sposób kraje trzeciego świata, gdzie panuje bród, smród i ubóstwo, gdzie nie wiedzą co to dystans, maseczka, lockdown czy szczepionka zdominują wymierające bogate, wyszczypane kraje kraje
Vjnk
4 dni temu
Jeszcze wcale nie tak dawno Polacy nie uginali się przed systemem nawet z przystawioną do skroni lufą karabinu. Dzisiaj uginają się w zamian za możliwość pojechania na wycieczkę, wygrania hulajnogi… Polko, Polaku pamiętaj! Popierając tych psychop@tów stajesz się współwinnym ich zbrodniom.
Jkl
4 dni temu
Jak można powierzyć własne zdrowie zawodowemu kłamcy i aktorowi?
Cin
4 dni temu
Kolejny policjant odszedł NA(i)GLE, a wy dalej brniecie w te kłamstwa. Już jest tyle zgonów poszczepiennych, że nie ukryjecie tego.
Alllvaro
4 dni temu
Ja właśnie przechodzę COVID w domu oczywiście do statystyk się nie dopisuje test prywatny. Objawy to delikatna gorączka ból głowy , brak węchu i smaku trochę mnie kości łamały ogólnie podobnie jak przy grypie 12 dzień i widze ze przechodzi ładuje w siebie sam gripex. I się nie szczepilem i szczepić nie będę .
Qwe
4 dni temu
Ehh acala ta szopka tylko po to zeby wywolac globalny kryzys i zniszczyc pieniadz
Zenek
4 dni temu
Ehh a ta cala szopka tylko po to zeby wywolac globalny kryzys i zniszczyc pieniadz ...
Grymas
4 dni temu
Kiedy pogrzeb Kaczyńskiego ? Nikt go tu nie chce? Albo chociaż morawieckiego ,bo nic pozytywnego się nie dzieje
prium
4 dni temu
Jak wiadomo powszechnie od szamana Sutkowskiego i kolegów, w szpitalach są hospitalizowani oraz umierają tylko nie"zaszczepieni". No 1% "zaszczepionych". Od stycznia... No dobra, to 50% społeczeństwa napędza całą falę. Tego nie"zaszczepionego". To powinna być tylko połowa stanów zachorowań sprzed roku kiedy nie było "zaszczepionych" w ogóle. No może + 10-20% bo Delta nieco bardziej zakaźna i to przy założeniu, że nie ma ozdrowieńców. To co te pozostałe procenty zalegające szpitale to Marsjanie? A wiadomo, że naturalna odporność po przechorowaniu jest lepsza niż u "zaszczepionych" bo na to wskazują liczne już badania.
Info jeden.
4 dni temu
Grudniu. Dobre sobie. Najbardziej zyskowny czas w całym roku. Rząd potrzebuje pieniędzy. A zamykanie nic tutaj nie pomoże. Już to było.
bESLSpZn
Rvl
5 dni temu
Grozi nam wojna domowa, a raczej wojna z władzą i eksterminacja kurew z PiS, ale to chyba dobrze?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić