Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Samolot z USA rozbił się na oceanie. Są nagrania ze zdarzenia

34

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w zatoce Kaneohe, w okolicach hawajskiej wyspy Oahu. Samolot amerykańskich sił zbrojnych wylatujący z bazy lotniczej marynarki wojennej na wyspie Whidbey w Waszyngtonie rozbił się, wpadając do oceanu. Wszyscy członkowie załogi przeżyli.

Samolot z USA rozbił się na oceanie. Są nagrania ze zdarzenia
Samolot wpadł do wody po awaryjnym lądowaniu (Twitter)

Jak informują światowe media, samolot, który wpadł do oceanu to obserwacyjny P-8A "Posejdon", należący do czwartej eskadry patrolowej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (VP-4).

Samolot służy m.in. do zwalczania okrętów podwodnych, a także dokonywania obserwacji terenu na otwartym morzu i oceanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Samolot idealny". Nowe wzmocnienie Ukrainy

Wiadomo, że pilot samolotu wyleciał z bazy lotniczej marynarki wojennej na wyspie Whidbey w Waszyngtonie. Następnie przeleciał nad pasem startowym bazy lotniczej piechoty morskiej w zatoce Kaneohe na hawajskiej wyspie Oahu (na Oceanie Spokojnym).

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Cudem nikomu nic się nie stało

Przy podejściu do lądowania samolot rozbił się tuż przy końcu pasa startowego. Maszyna ostatecznie wpadła do oceanu i zaczęła tonąć. Na pokładzie było łącznie 9 członków załogi.

Całe szczęście, wszystkim udało się dopłynąć do brzegu. Nikt nie odniósł takę obrażeń podczas zdarzenia. Służby ratownicze natychmiast pojawiły się na miejscu i zabezpieczyły poszkodowanych.

W sieci pojawiły się nagrania i zdjęcia z całego zdarzenia. Widać na nich wrak samolotu, który utrzymuje się na powierzchni wody. Świadkowie nagrali również próbę wydobycia maszyny z wody i zapobiegnięciu zatonięcia wraku.

Dlaczego doszło do niebezpiecznego incydentu? Służby wyjaśniają przyczyny katastrofy, ale wstępna hipoteza zakłada, że pilot przekroczył prędkość podczas lądowania i nie był w stanie wyhamować, utrzymując samolotu na pasie.

Amerykańska baza piechoty morskiej na Hawajach oddalona jest o około 16 kilometrów od Honolulu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić