aktualizacja 

Sejmowe miejsce po Kamińskim. Posłanka Pawłowska: "Dementuję plotki"

11

Monika Pawłowska zgodziła się objąć mandat poselski po Mariuszu Kamińskim. Nie spodobało się to politykom PiS, którzy nadal utrzymują, że były szef CBA jest posłem. Mówi się jednak, że Mariusz Kamińskim najpewniej wystartuje w tegorocznych wyborach do europarlamentu. Przy okazji tej sprawy Pawłowska złożyła ważną deklarację.

Sejmowe miejsce po Kamińskim. Posłanka Pawłowska: "Dementuję plotki"
Monika Pawłowska (PAP, Piotr Nowak)

Ostatnio Monika Pawłowska była gościem programu "Wieczorny Express". W rozmowie z Kamilem Szewczykiem przyznała, że nie ma zamiaru zgłaszać akcesu do innej partii.

Dementuję plotki w sprawie moich rozmów z Trzecią Drogą. Widzę się w PiS, a jeśli zostanę wykluczona, to będę posłem niezrzeszonym. To prezes PiS Jarosław Kaczyński scala nasz obóz i mam nadzieję, że dalej będzie prezesem - zaznacza.

Dodała, że uważa Mariusza Kamińskiego za osobę bardzo ciepłą, kulturalną, sympatyczną. - Startowaliśmy przecież z jednego regionu. Rozmawiałam z nim, ale nie po mojej decyzji z mandatem. Poza tym jestem gotowa wspierać go w kampanii do europarlamentu, jeśli zdecyduje się na start - powiedziała Monika Pawłowska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 23.02

Monika Pawłowsk: po ludzku jest mi przykro

Przypomnijmy, że we wtorek, 20 lutego, Szymon Hołownia poinformował o wydaniu postanowienia ws. wstąpienia Moniki Pawłowskiej na wolne poselskie miejsce. Kobiecie przypadł mandat po Mariuszu Kamińskim. Decyzja ta nie spotkała się z aprobatą ze strony polityków PiS.

W tej chwili nie chcę rozmawiać na ten temat , bo jako 261. poseł ona po prostu z naszego punktu widzenia tu w parlamencie no jakby nie istnieje - powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z reporterką Onetu.

W programie "Wieczorny Express" Monika Pawłowska odniosła się do tych słów prezesa PiS. - Istnieję i mam się nieźle, także spokojnie - powiedziała. Dopytana, czy bolą ją tego typu wypowiedzi, stwierdziła, że "po ludzku jest jej przykro". - Ale staram się też zrozumieć sytuację partii i ministra Kamińskiego - dodała posłanka.

Monika Pawłowska o rządzie Donalda Tuska

W rozmowie z Kamilem Szewczykiem oceniła także dotychczasowe działania rządu Donalda Tuska.

Nie jestem zadowolona z rządów Tuska. Która z obietnic została spełniona?! Jeśli pan mnie pyta, czy moimi rękami będę pomagać koalicji rządzącej, to nie. Ona trzaska w szwach. Moimi rękami nie przyczynię się do tego, żeby spełniać czyjeś obietnice! - powiedziała Monika Pawłowska.
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić