Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Seria wypadków w Tartach. Ratownicy TOPR apelują o ostrożność

2

W Tatrach doszło do serii wypadków. Aż 4 osoby przetransportowano do pobliskich szpitali helikopterami.

Seria wypadków w Tartach. Ratownicy TOPR apelują o ostrożność
Helikopter TOPR przetransportował kobietę, która uległa wypadkowi w górach. (PAP, Grzegorz Momot)

Wraz z nadejściem długiego weekendu miłośnicy chodzenia po górach wyruszyli w Tatry. Dla niektórych nie skończyło się to jednak najlepiej. W górach doszło do serii wypadków, a ratownicy TOPR zaapelowali o ostrożność.

Seria wypadków w Tartach. Ratownicy TOPR apelują o ostrożność

Jednym z poważniejszych wypadków w Tatrach był ten z udziałem kobiety, która poślizgnęła się i mocno potłukła. Do zdarzenia doszło pod Rysami.

Inny turysta, który również się poślizgnął, zjechał po śniegu i doznał urazu głowy. Do tego wypadku doszło w Przełęczy Krzyżne.

Dwóch innych turystów, wędrując po Dolinie Pięciu Stawów i Rusinowej Polanie, nabawiło się urazu nóg. Po wszystkich poszkodowanych wyleciał helikopter "Sokół".

Ratownicy TOPR proszą o "planowanie wycieczek, które są dostosowane do umiejętności i aktualnie panujących warunków". W górach nie trudno o wypadek - w najwyższych partiach wciąż zalega gruba warstwa śniegu.

"Poruszanie się w takich warunkach wymaga posiadania sprzętu do turystyki zimowej i umiejętności posługiwania się nim" - informują ratownicy. Dodali również, że upadki i poślizgnięcia "mogą kończyć się tragicznie".

Zobacz także: Spadł z 15-metrowego klifu. Uratował go helikopter

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić