Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Skandal w Australii. Szedł ulicą, nagrał jednego z czołowych posłów

31

Ta sytuacja wyglądała jak z serialu "Zadzwoń do Saul'a", choć wydarzyła się naprawdę na antypodach. Kilka dni temu na ulicy w rozrywkowej części miasta Canberra nagrano leżącego na chodniku byłego wicepremiera Australii, Barnaby Joyce'a.

Skandal w Australii. Szedł ulicą, nagrał jednego z czołowych posłów
Barnaby Joyce nieszczęśliwie upadł na ulicy w Canberrze (zdjęcie ilustracyjne) (X, Barnaby Joyce, Daily Mail, X)

Nieszczęsna doniczka

W piątek "Daily Mail" opublikował filmik, który przedstawia czołowego australijskiego posła leżącego na ziemi i trzymającego przy uchu telefon w canberrskiej dzielnicy Braddon.

Sam Joyce jest bardzo zawstydzony sytuacją - stwierdził, że incydent był "bardzo żenujący".

Do sytuacji doszło na jednej z popularniejszych ulic w Canberrze, gdy polityk wracał do swojego mieszkania z wieczornych obrad parlamentu. Podczas rozmowy ze swoją żoną, postanowił usiąść na jednej, jak się okazało nieszczęsnej, doniczce:

Podczas rozmowy telefonicznej usiadłem na krawędzi doniczki z roślinami - przewróciłem się, rozmawiałem przez telefon i z ożywieniem mówiłem o sobie, że się przewróciłem – powiedział polityk w oświadczeniu do nadawcy krajowego

Następnie polityk mamrotał pod nosem wulgaryzmy, ponieważ doznał kontuzji. Po zakończeniu rozmowy wstał i poszedł do domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłusty czwartek w Katowicach - kolejki do Tradycyjnej Pączkarni Słowik

Premier Australii Anthony Albanese oświadczył, że Barnaby Joyce musi się wytłumaczyć z tej sytuacji, choć początkowo unikał komentarza, twierdząc, że incydent ten jest sprawą jego partii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Gdybym wiedział, że jestem filmowany, prawdopodobnie wstałbym szybciej – skwitował Joyce

Sprawa szybko stała się viralem - zaczęły powstawać rozmaite memy z politykiem leżącym w rozmaitych miejscach m.in. na dachu popularnej opery w Syndey. W dodatku w miejscu incydentu ktoś narysował kontury ciała posła.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Z drugiej strony lider opozycji Peter Dutton zasugerował, że niepokojące jest to, że nie zaoferowano leżącemu politykowi pomocy:

To dość smutne, gdy ludzie mijają osobę, która może potrzebować wsparcia – powiedział

Podobnego zdania są także inni deputowani - zaniepokojony były wicepremier Australii, Michael McCormack stwierdził, że "żyjemy w czasach gdy ktoś woli nagrywać osobę w potrzebie telefonem, niż udzielić jej pomocy".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić