Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Skandal w Chełmie. Pijany policjant przyjechał pod komendę

209
Podziel się:

Mundurowy z Chełma (woj. lubelskie) i funkcjonariuszka z Włodawy (woj. lubelskie) zostali przyłapani pod wpływem alkoholu. Wobec policjantów prowadzone są postępowania administracyjne w kierunku wydalenia ze służby.

Skandal w Chełmie. Pijany policjant przyjechał pod komendę
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

Policjant z Chełma (woj. lubelskie) z 20-letnim stażem nie dał dobrego przykładu przestrzegania prawa. Mundurowy przyjechał swoim samochodem pod siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, będąc pod wpływem alkoholu. W chwili zdarzenia nie był w służbie.

Badanie alkomatem wskazało, że policjant miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Wobec tego faktu został zawieszony w czynnościach służbowych. Wszczęte zostało wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne oraz postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia ze służby. Procedura jego wydalenia jest na etapie końcowym - poinformowała kom. Ewa Czyż, oficer prasowa KMP w Chełmie, cyt. przez "Super Tydzień Chełmski".

Policjantka przyszła do pracy pod wpływem alkoholu

W połowie lipca, jak podaje "Super Tydzień Chełmski" w czynnościach służbowych została zawieszona także policjantka z kilkuletnim stażem z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie (woj. lubelskie). Kobieta przyszła do pracy po spożyciu alkoholu. Miała prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Badania stanu trzeźwości funkcjonariuszki wykazały 0,19 i 0,20 mg/l alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości wynikała ze sprawowanego nadzoru służbowego nad szczególną dyscypliną służbową, której podlegają policjanci. Wynikała też z realizacji poleceń w zakresie weryfikacji stanu trzeźwości policjantów zarówno w momencie rozpoczęcia służby, jak również w jej toku - przekazała podinsp. Bożena Szymańska z KPP we Włodawie w rozmowie z "Super Tydzień Chełmski".

Wobec funkcjonariuszki prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne. W związku z tym została zawieszona w czynnościach służbowych na 3 miesiące. Jednocześnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie prowadzone jest wobec policjantki postępowanie administracyjne w kierunku wydalenia ze służby.

Zobacz także: Rekordowo wysokie ceny nad morzem? Ekspert o "specyficznym roku"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(209)
antoni
6 dni temu
a ja już mam 43 letni staż i nie wiem czy do emerytury doczekam aaaa prowadzę 40 tonowy pojazd i nigdy ni zdarzyło mi się po pijaku jechać ani do roboty przyjść no ale im wolno
NO TAK
6 dni temu
W chwili zdarzenia nie był w służbie.Analfabetyzm zaczyna górować codziennie już i praktycznie w każdych wypocinach !
Zibi 2
6 dni temu
Ile czasu zajmuje wypisanie zwolnienia dyscyplinarnego ze służby. Góra 60 minut. Wraz z podpisem komedianta... A bydło trzyma jeszcze ich na stanie osobowym przez miesiące. By im podnieść wysokość emerytury na którą sie udadzą przestępcy w mundurze...
Bartek
6 dni temu
Pies też człowiek i musi się napić.
Najlepszy kum...
6 dni temu
Zbynton też miał 3 promile i to rosnąco!!!
pawel-
6 dni temu
w czym problem ? pił za swoje ...5,500 + 20% za wysługę
Gepetto
6 dni temu
Nie pochwalam postępowania tych policjantów, ale taki pytanie czy w Sejmie chlać mogą? To też zakład pracy.
iio
6 dni temu
to efekt poczucia bezkarności!! tak robią politycy ,adwokaci,księża i cała " smietanka". Ryba psuje sie od głowy co udowodnił nasz były często pijany prezydent.
refasek
6 dni temu
Załozymy się że "przypadkiem" oboje tydzien wczesniej złożyli podanie o przejście na emeryturę i "przypadkiem" własnie zostało ono rozpatrzone pozytywnie? I teraz sobie dorobią jako szefowie ochrony w jakimś Leroy Merlinie i "pożyją"...
jewish devil
6 dni temu
Rzond Polin pozatrudiał Ukraińców dla Polaków nie ma już miejsca !
Angol
6 dni temu
co to jest 0,20 jeszcze nie tak dawno w niektórych krajach można było jeździć przy 0,5
ważne:
6 dni temu
W Policji, a zwłaszcza w służbie kryminalnej, nie da się nie pić.
Bartek
6 dni temu
Ten z 20 letnim stażem to idzie na emeryturkę pewnie z 5-6 tysia będzie przytulał co miesiąc.
sąsiad
6 dni temu
moim sąsiadem był glina ---taki pijany wracał do domu samochodem ze następnego dnia zawsze rano szedł sprawdzać czy na masce nie ma krwi i czy przypadkiem kogoś nie przejechał !!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić