"Dantejski krąg piekielny". Zdjęcia z Watykanu obiegły świat

105

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w ubiegły weekend na terenie Watykanu. Po ok. trzech miesiącach przerwy doszło do otwarcia dla zwiedzających Muzeów Watykańskich. Liczba turystów przekroczyła wówczas wszelkie oczekiwania personelu. Zapanował prawdziwy chaos.

"Dantejski krąg piekielny". Zdjęcia z Watykanu obiegły świat
Wejście do Muzeów Watykańskich (Pixabay)

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w sobotę 13 lutego. Jak relacjonował Vincenzo Spina, jeden z przewodników po Watykanie, turyści zostali wpuszczeni do Muzeów Watykańskich bez żadnych środków bezpieczeństwa, które obowiązują w związku z pandemią COVID-19.

To, co zobaczyłem, wywołało mój głęboki wstyd – podkreślił Vincenzo Spina w liście otwartym do do dyrekcji Muzeów Watykańskich (PAP).

Watykan. Turyści szturmowali Muzea Watykańskie

Jak opisał Vincenzo Spina, personel muzeów nie był w stanie zapanować nad tłumem turystów, którzy w nawet najmniejszym stopniu nie przestrzegali zaleceń sanitarnych. W konsekwencji w tłumie miała wybuchnąć panika, co jeszcze bardziej wzmogło panujący w obiektach chaos.

Żadnego dystansu, żadnej organizacji, tłum, sceny indywidualnej i zbiorowej histerii, chaos, szok i strach zwiedzających – zaznaczył Vincenzo Spina (PAP).
Zobacz także: Zobacz też: Papież apeluje o zachowanie dystansu. Nie będzie już gromadził się z wiernymi

Niektórzy z turystów byli tak przejęci, że wpadli w prawdziwą histerię. Vincenzo Spina porównał wydarzenia, do których doszło w sobotę w Muzeach Watykańskich, do "dantejskiego kręgu piekielnego". Do tej pory przedstawiciele Watykanu nie odnieśli się do listu wystosowanego przez przewodnika.

Dantejski krąg piekielny. (...) Niektórzy krzyczeli, inni płakali, wołali, jeszcze inni trzęśli się ze strachu albo przecierali oczy ze zdumienia, ktoś groził, że wezwie policję, inny modlił się w ciszy o to, by wyjść stamtąd żywym – relacjonował Vincenzo Spina (PAP).
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić