Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Skatowany szczeniak Fijo po ważnej operacji. Lekarka opowiada o jego dalszym losie

33
Podziel się

Lekarze z kliniki rehabilitacyjnej w Mazańcowicach w woj. śląskim nie dają dużej nadziei na poprawę stanu zdrowia 5-miesięcznego szczeniaka. Najpewniej pies już nigdy nie stanie na nogach.

Skatowany szczeniak Fijo po ważnej operacji. Lekarka opowiada o jego dalszym losie
(PAP)
bEUjbUPp

Fijo ma uszkodzony rdzeń, nie ma czucia. Normalnie nie będzie już chodził, ale pracujemy nad tym, aby nauczyć go tzw. chodu rdzeniowego. Chodzi o to, by jego mięśnie zapamiętały ruch potrzebny do stawiania kroków. To mozolna praca - komentuje Sylwia Kubica-Malarz, lekarz z Kliniki Roch-Vet w Mazańcowicach.

Jego rehabilitacja potrwa jeszcze przynajmniej 4 miesiące. Jednak do końca życia Fijo będzie psem niepełnosprawnym. Najprawdopodobniej będzie musiał poruszać się przy pomocy specjalnego wózka. Pomimo wysiłku, jaki lekarze wkładają teraz w poprawę jego stanu zdrowia, zwierzę do końca życia będzie wymagało specjalistycznej opieki i ćwiczeń, które mają zapobiec zanikowi mięśni spowodowanemu paraliżem.

bEUjbUPr

Policji udało się zatrzymać Bartosza D. Mężczyzna był ścigany listem gończym. Sprawę skatowanego szczeniaka Fijo jako pierwsza opisała na Facebooku Fundacja dla Szczeniąt Judyta. To po jej wstrząsającym wpisie skatowanym psem zainteresowali się internauci. Za mężczyzną wydano list gończy. 30-latkowi grożą 3 lata więzienia za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Mieszkaniec Chełmży, jeszcze zanim zniknął, tłumaczył, dlaczego skatował Fijo, 4-miesięcznego psa swoich dzieci, doprowadzając go do niemal całkowitego paraliżu. Znajoma rodziny opowiada o wiadomościach, jakie od niego otrzymywała. Miał pisać, że "to jego pies i mógł zrobić, co mu się podobało". Później miał stwierdzić, że przewrócił się na pieska, bo był pijany. Sytuację próbował wytłumaczyć również przez rzekomy wypadek, podczas którego Fijo miał wpaść pod samochód.

Jak weszłam, to męża już nie było. Piesek leżał przy szafce i nie ruszał łapkami. Dookoła była krew. Pies miał powybijane zęby, złamaną szczękę i miednicę oraz wiele krwiaków – opowiadała pani Angelika, żona zwyrodnialca.

bEUjbUPx

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUjbUPS
KOMENTARZE
(33)
tytanoida13
3 lata temu
a chore dzieci tez uspic?
Ojciec FI-JO
4 lata temu
Nezmiernie nam przykro że szczeniak Fijo dostał w ryjo
psy
4 lata temu
PS dlaczego za skatowanie człowieka ze szczególnym okrucieństwem jest 25 lat w więzieniu, a skatowanie psa 3 lata w więzieniu? Nie rozumiem czemu kara nie jest równa. Jedno i drugie jest okrutne i oznacza, że człowiek który to zrobił jest nienormalny. W dodatku psy są lepsze niż ludzie, więc może nawet więcej powinno być
bEUjbUPT
psy
4 lata temu
Moja mama ma hodowle psów. Oprócz tego adoptuje różne pieski. Uwielbia psy, wszystkie są traktowane jak rodzina. Ma ich 12. 5 z nich są adoptowanymi pieskami po przejściach. Dwa są sparaliżowane. To niełatwe zajmować się takimi zwierzakami, ale jest warto jak widzisz wdzięczność i bezgraniczną miłość jakimi Cię obdarzają. Nie zgadzam się, że powinno się "skrócić ich cierpienia". W momencie kiedy byłaby to jakaś choroba bolesna, w której każdego dnia pies by cierpiał: oczywiście, uśpienie go wydaje się być miłosierne. Ale ja uważam, po obcowaniu z psami całe życie, że psy chcą po prostu żyć. Opiekuję się psami zabranymi od ludzi, którzy je głodzili, bili, przywiązywali do drzew w mrozie i różnych podobnych przypadkach. Cierpią podczas leczenia, ale kiedy rany się zagoją i już nie odczuwają fizycznego bólu, naprawdę cieszą się życiem. Cola (sparaliżowana suczka) miała ciężkie początki, ale teraz jest szczęśliwa. Mimo, że musi jeździć na wózku, to bawi się z innymi psami, przytula.
Anna
4 lata temu
Czytam wszystkie komentarze i się zgadzam i jestem za karą śmierci w naszym kraju,ponieważ jeśli zwyrodnialec zabije zwierzę(psa,kota) dziecko,człowieka,to powinna być właśnie taka kara,eutanazja zwyrodnialca.Po co utrzymywać takich zwyrodnialców?By się bali zrobić krzywdę,bo wiedzieli by co ich spotka.Kary są zbyt łagodne,siedzą za kratami oglądają telewizję tacy zwyrodnialcy i co mają relaks. Ewentualnie kara pozbawienia do 25 lat bez możliwości wyjścia warunkowo.Nie ma dla mnie współczucia dla takich zwyrodnialców,to nie jest człowiek!!!!
Igor
4 lata temu
Więzienie dla tego kata to zbyt lekka kara,szpital i jeszcze raz szpital i to w kaftanie bezpieczeństwa.Drodzy Państwo co chore tłumaczenia tego kata,że był pijany i się przewrócił,ten gnojek tak beszczelnie kłamie,mam nadzieję,że Sąd nie skarze go nie na 3 lata pozbawienia wolności tylko na dłuższy okres a najlepiej do szpitala psychiatrycznego na długie lata.Nich się nie tłumaczy ,że był pod wpływem czegokolwiek i tak mu spiorą tyłek za kratami,mam taką nadzieję.....to nie jest człowiek i nic nie tłumaczy takiego zachowania.Dobrze, że żona zainterweniowała.
julita
4 lata temu
mam nadzieję,że zwyrodnialec pseudo właściciel będzie długie lata spędzał w szpitalu psychiatrycznym oraz będzie spłacał jego rehabilitację. Fijo zasługuje na wspaniałego właściciela,bo zasługuje,by żyć.!!!!!!Myślę, że zaadoptują go na pewno wspaniali ludzi,których będzie stać na dalsze leczenie,ale przede wszystkim na miłość.
fen
4 lata temu
powalilo was z tym psem , ludzie na ulicy umieraja a wy kur psa leczycie
R
4 lata temu
Koles powinien bulic co miesiac na opieke psa. Najlepsza kara dla gnoja
hhhh
4 lata temu
No to teraz tak około 15 lat życia w męce . Lepiej go uśpić niech się nie męczy zwierzę a przy okazji uśpić też tego co mu to zrobił .
roman
4 lata temu
walcz psinko i żyj.
jaga
4 lata temu
grożą mu 3 lata? ...raczej należą mu się 3 lata. !!!!!!
007
4 lata temu
śliczny pies, człowiek ?, nie, bydle które go skatowało powinno płacic za leczenie tego skatowanego stworzenia.
bEUjbUPL
Anioł
4 lata temu
Ja tylko prosze zrób to samo żeby to cos tak cierpiało jak to niewinne psiatko
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić