Sławny bociek napędził stracha strażnikom miejskim. Jechali do niego na sygnale

27

Blady strach padł na mieszkańców Rabki Zdrój po tym, jak zauważyli, że ich ulubiony mieszkaniec parku, bocian Felek leży skulony pośród trawy. Nie zastanawiając się długo zadzwonili prosząc o pomoc strażników miejskich, a ci mimo innych obowiązków na sygnale ruszyli ratować ptaka.

Sławny bociek napędził stracha strażnikom miejskim. Jechali do niego na sygnale
Bocian Felek z Rabki Zdroju napędził stracha strażnikom miejjskim (Adobe Stock, YouTube)

Bocian Felek to ptak znany niemalże wszystkim mieszkańcom Rabki - Zdroju. Już od kilku ładnych lat, ptak zamiast z resztą bocianów wyruszać do ciepłych krajów, nie opuszcza zimą Polski.

Zamiast tego zostaje na terenie rabczańskiego parku ciesząc swoja obecnością mieszkańców i turystów. Powoli staje się maskotką miasteczka, co podkreślają też władze samorządowe.

Bocian Felek, jak wyliczył Tygodnik Podhalański ma na swoim koncie spanie na latarni podczas kazania w pobliskim kościele, spacery z kuracjuszami korzystającymi z dobrodziejstw uzdrowiska czy kąpiele w fontannach na wodnym placu zabaw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nawałnica zniszczyła gniazdo bocianów. Nagranie z interwencji na Dolnym Śląsku

Tym razem jednak słynny ptak napędził mieszkańcom i swoim fanom niezłego stracha. Jak relacjonuje Tygodnik Podhalański, bociek zamiast przechadzać się nobliwie jak miał to na co dzień w zwyczaju, leżał w bezruchu w pobliskiej trawie.

To zaniepokoiło mieszkańców na tyle, że powiadomili straż miejską, a ci choć mieli w tym czasie zupełnie inne zajęcia, pędem na sygnale rzucili się pomoc zwierzęciu.

Jeden ze spacerowiczów zadzwonił, twierdząc, że Felek utknął w trawie w rejonie tężni solankowej na Bulwarach i nie daje oznak życia - informuje Tygodnik Podhalański.

Na szczęście okazało się, że leżący na Bulwarach nieopodal Tężni Solankowej bociek postanowił jedynie odpocząć. Już po interwencji strażaków postanowił zażyć ożywczej kąpieli. Filmik z całej akcji dostępny jest na Youtube.

Zobacz także: Felek - rabczański bociek-celebryta 1
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić