Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski
|

Śmierć funkcjonariusza ABW. Jest ważny raport

221
Podziel się:

W piątek opisaliśmy samobójczą śmierć oficera Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mężczyzna wyskoczył z okna w centrali budynku przy ulicy Rakowieckiej 2A. Według ustaleń portalu o2.pl funkcjonariusz nie był pod wpływem narkotyków ani leków.

Śmierć funkcjonariusza ABW. Jest ważny raport
ABW (ABW)

W piątek portal o2.pl opisał samobójczą śmierć oficera ABW. Mężczyzna, który pracował w Departamencie Ochrony Informacji Niejawnych, wyskoczył z czwartego piętra. Zmarł niedługo po przewiezieniu do szpitala.

Błyskawicznie poddano próbki analizie toksykologicznej. Sprawdzano, czy we krwi nie było narkotyków lub leków psychotropowych. Według informacji portalu o2.pl, badania nie wykazały obecności takich środków.

Był czysty, nic tam nie znaleziono. Próbują zrobić z niego wariata, ale żona powiedziała, że nie pozwoli go w nic uwikłać - mówi portalowi o2.pl osoba znająca kulisy sprawy.
Zobacz także: Jest postępowanie ws. kontraktu Totalizatora Sportowego. "Jeśli pojawia się sukces, narusza się interesy wielu osób"

Według informacji, którymi dysponujemy, mężczyzna miał przed tragiczną śmiercią wykazywać objawy depresji. Miało się to nakładać na sytuację panującą w jednostce.

A ta, według ustaleń portalu o2.pl, nie należy do "lekkich". Pojawiają się przekazy o braku poczucia stabilności zatrudnienia w ABW, nierównościach płacowych, faworyzowaniu rodzin pracowników czy wręcz mobbingu.

Kilku osobom - w tym zmarłemu w piątek - zajęto telefony, aby wykonać ich klonowanie. Przez tę procedurę rozumie się przenoszenie danych z jednego urządzenia na drugie. Agencja chciała, według naszego informatora, zbadać przypadki domniemanego nepotyzmu.

Do tego dochodzi obłożenie pracą. Dopiero niedawno pracownicy Agencji przestali działać w systemie zmianowym. Przez długi okres pandemii tak właśnie wyglądała służba funkcjonariuszy ABW. Do tego dochodzi nieustanne zagrożenie zwolnieniami, szczególnie funkcjonariuszy mających dłuższy okres służby.

Oficer - major - nie miał jednak dostępu do informacji, z którymi łączono go w mediach społecznościowych. Nie pracował z poświadczeniami bezpieczeństwa przemysłowego, ani nie miał wiedzy o "tajnych operacjach przeciwko politykom" co sugerował m.in. Roman Giertych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(221)
.de
rok temu
i co? temat zamknięty??
Wojt
rok temu
To może ktoś by wyjaśnił dlaczego się zabił ?!
David
2 lata temu
Może chciał się podzielić swoją wiedzą o tym co dzieje się w ABW a pewnie sporo widział. Koledzy pomogli zapobiec takiemu nieszczęściu. Sprawdzona metoda.
Ona30
2 lata temu
Smutny ten świat
lprem
2 lata temu
oficer z takim stopniem to strzela sobie w głowę a nie skacze z budynku. Coś tu nie gra!
Lubelok
2 lata temu
Seryjny samobójca powrócił?
EMP
2 lata temu
kolejna cicha ofiara sprawiedliwych i prawych
Nitro
2 lata temu
Klonowanie urządzeń? No to grubo, kontrola wykazała brak zaufania i wczęto procedurę zabezpieczającą na poczet postępowania wyjaśniającego. Gościowi skoczyło ciśnienie i nie tylko. Teraz postępowanie jest wstrzymane i nikt juź nie zlustruje majątku jego a zwłaszcza żony.
Amm
2 lata temu
Mafia Tuska
Czesiek 50.
2 lata temu
Seryjny samobójca w akcji.
Cha cha
2 lata temu
Koledzy wyrzucili go z okna jak kiedyś antyterrorystów na balandze
binar
2 lata temu
PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS,.... Kaczyński, szajka, zwierzęcy strach przed odpowiedzialnością, zacieranie śladów, brak możliwości ucieczki dokądkolwiek...pisać dalej?
nil
2 lata temu
jeśli był to facet po testach to w bajki włożyć samobójstwo?? i depresje !! Ale to jest "dojna"
Raf
2 lata temu
Przyszliśmy zrobić panu samobójstwo ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić