aktualizacja 

Śmierć Nawalnego. Watykan reaguje. "Mówienie o tym jest przedwczesne"

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin po mszy w kościele del Gesù z okazji 106. rocznicy odrodzenia państwa litewskiego skomentował śmierć Aleksieja Nawalnego. - To zdumiewające i napełnia smutkiem - powiedział najbliższy współpracownik Ojca Świętego. Jednocześnie nie chciał rzucać żadnych oskarżeń w stronę Kremla.

Śmierć Nawalnego. Watykan reaguje. "Mówienie o tym jest przedwczesne"
Śmierć Aleksieja Nawalnego poruszyła świat (PAP, PAP/EPA/FRANCK ROBICHON)

Aleksiej Nawalny zmarł 16 lutego w Zakładzie Karnym nr 3 w rosyjskim Jamalsko-Nienieckim Okręgu Administracyjnym. Władze kolonii karnej wydały komunikat, w którym przekazały, że skazany poczuł się źle po spacerze i natychmiast stracił przytomność. Ratownicy medyczni mieli mu natychmiast pomóc, ale okazało się bezskuteczne.

Kardynał komentuje śmierć Nawalnego

Zespół pogotowia ratunkowego dotarł do kolonii, w której przebywał Aleksiej Nawalny w ciągu siedmiu minut, a dotarcie do pacjenta zajęło kolejne dwie minuty. Lekarze, którzy przybyli na miejsce, kontynuowali reanimację prowadzoną już przez lekarzy kolonii. Prowadzili ją ponad pół godziny. Pacjent jednak zmarł – poinformowała agencja Interfax, powołując się na informacje ze szpitala w Łanbytnangi.

Śmierć opozycjonisty skomentował kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. W rozmowie z dziennikarzami wyraził swoje ubolewanie nad tym tragicznym zdarzeniem. Powiedział, że nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sabalenka szykuje się do powrotu. Tylko spójrz, co "wrzuciła" do sieci
To zdumiewające i napełnia smutkiem. Widziałem w wiadomościach, co mogę powiedzieć? Bardzo mi przykro, myślałem, że można to rozwiązać inaczej. Natomiast wiadomość ta nas zdumiewa i napełnia smutkiem — powiedział najbliższy współpracownik Ojca Świętego.

O śmierć opozycjonisty nieoficjalnie oskarża się Kreml. Dziennikarze zapytali kardynała, co o tym sądzi i czy to wydarzenie zmienia stanowisko Stolicy Apostolskiej w sprawie Rosji.

Mówienie o tym jest przedwczesne... Dopiero co się dowiedzieliśmy - powiedział Parolin.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić