aktualizacja 

Śmierć policjanta na komendzie w Zgierzu. Znaleziono tajemniczą kartkę

177

Na terenie komendy policji w Zgierzu znaleziono ciało policjanta z raną postrzałową. Na jaw wychodzą nowe fakty w tajemniczej sprawie. Okazuje się, że w pokoju funkcjonariusza znaleziono zapisaną kartkę. Mógł to być pożegnalny list.

Śmierć policjanta na komendzie w Zgierzu. Znaleziono tajemniczą kartkę
Ciało policjanta znaleziono na zgierskiej komendzie (Google Maps)

W nocy z 28 na 29 grudnia na komendzie powiatowej policji w Zgierzu (woj. łódzkie) dokonano dramatycznego odkrycia. Podczas obchodu po budynku dyżurny natknął się w szatni na ciało 43-letniego funkcjonariusza.

Ciało policjanta na komendzie

U mężczyzny stwierdzono ranę postrzałową głowy. Przy zwłokach leżała służbowa broń policjanta. Jak ustaliła prokuratura, to właśnie z niej prawdopodobnie oddano śmiertelny strzał.

Śledczy badający okoliczności zdarzenia biorą pod uwagę kilka hipotez. Jedną z nich jest samobójstwo. Szczegółowe przyczyny śmierci 43-latka pomoże ustalić sekcja zwłok.

Tajemnicza kartka

W sprawie pojawią się nowe okoliczności. Jak poinformował Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi w rozmowie z Interią, w pokoju służbowym policjanta znaleziono kartkę z zapiskami. Jej treść nie została ujawniona, ale nieoficjalnie mówi się, że mogły być to słowa pożegnania.

Seria zgonów na komendach

Szczególnie niepokojący jest fakt, że to już trzecia podobna sytuacja, do której doszło w ostatnim czasie w Polsce. Pod koniec listopada na Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi policjant śmiertelnie postrzelił się z broni służbowej. Przed świętami z kolei funkcjonariusz drogówki zmarł na komendzie w Radzyniu Podlaskim, prawdopodobnie w wyniku postrzału.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Lekarz krytykuje brak działań rządu. „Najwyższy czas, żeby coś zrobić”
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić