o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EŁEM
|

Zaginął wraz z żoną. To on sprowadzał samolot z Pratasiewiczem

192
Podziel się

Oleg Galegow, kontroler lotu z Białorusi, który sprowadzał na ziemię samolot z Ramanem Pratasiewiczem, zaginął. Od miesiąca nikt nie widział jego, ani jego żony. Nie działają ich telefony, zniknęły także ich konta w mediach społecznościowych. Los obojga pozostaje nieznany.

Zaginął wraz z żoną. To on sprowadzał samolot z Pratasiewiczem
Zniknął kontroler lotu z lotniska w Mińsku. (GETTY, NurPhoto)
bECzlBAl

Przypomnijmy: w maju białoruskie władze zmusiły do lądowania w Mińsku pasażerski samolot z Grecji. Na jego pokładzie był opozycyjny wobec reżimu dziennikarz, Raman Pratasiewicz. Został on wraz z partnerką aresztowany przez białoruskiej KGB.

Samolot leciał na Litwę, tam mieszkał młody Białorusin. Gdy leciał nad Białorusią, został przechwycony przez uzbrojony myśliwiec MiG-29. Pilot otrzymał informację, że na pokładzie samolotu jest bomba i wylądował w Mińsku. Tam zatrzymano Pratasiewicza.

bECzlBAn

Teraz okazuje się, że w niejasnych okolicznościach zniknął kontroler lotu z lotniska w Mińsku. Olega Galegowa, jak podaje portal One Mile At a Time i jego żony nie widziano od miesiąca.

Zobacz także: Przełomowe wieści ws. Ramana Pratasiewicza. Jarosław Sellin komentuje

Portal opisuje, że kontroler lotu zniknął wraz ze swoją żoną. Ich telefony nie działają, zniknęły ich konta w mediach społecznościowych. Nikt nie wie, co się dzieje z pracownikiem lotniska. A w historii porwania Pratasiewicza odgrywa on ważną rolę.

bECzlBAt

To on przekazał pilotowi linii Ryanair informację o rzekomej bombie na pokładzie samolotu. Nie jest jasne czy wiedział, że informacja jest fałszywa, czy tylko wykonywał polecenia przełożonych. Ale jego wiedza na temat przebiegu zdarzenia z końca maja mogła być bardzo istotna.

Galegow z pochodzenia jest Gruzinem. Portal opisuje, że w obawie przed aresztowaniem mógł on po prostu uciec do Gruzji. Mógł jednak także nie zdążyć i zostać aresztowany przez Białorusinów.

Raman Pratasiewicz przebywa obecnie w areszcie domowym. Niedawno udzielił wywiadu litewskiej gazecie, w którym mówił m.in. o roli Swiatłany Cichanouskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECzlBAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(192)
waldek
2 miesiące temu
służby schowały gościa, pewnie dostał posadkę w rosji
rychu
2 miesiące temu
sprzedam łańcuch do junaka
fifi
2 miesiące temu
może siedzi w pokrzywach w bieszczadach
bECzlBAP
Wirus
2 miesiące temu
Zielone ludziki ich zlapali
Csi
2 miesiące temu
Wakacje są... Ludzie często znikają w tym okresie... Pewnie są już na Syberii...
Ciekawa
2 miesiące temu
Co na to szalony Antoni? Czy używa wody brzozowej jako kosmetyku?
Kol
2 miesiące temu
Łukaszenko to bohater.
John
2 miesiące temu
Czyli Po rosyjsku. Od same go poczatku było wiadomy czyja to robota 😂😂😂
Mirek
2 miesiące temu
Sprzedam opla
Tik taktaki
2 miesiące temu
Sprawa Putina i Łukaszenki oni już nie żyją
Margit
2 miesiące temu
Ludzie piszą komentarze bez sensu absolutnie nie na temat.Co oni by robili gdyby nie mieli internetu, dramat.
J23
2 miesiące temu
Jesteś chory z Parti Oszczerców
fvcbg
2 miesiące temu
Popełnił zwyczajne samobójstwo. Strzelił sobie trzy razy w tył głowy a następnie się powiesił. Zrobił to w piątek wieczorem więc oczywiście sekcja zwłok będzie niestety po 48 godzinach. Ale za to już ustalono na podstawie oświadczenia gospodarza domu (oczywiście sąsiedniego) że w samobójstwie brak było udziału osób trzecich.
bECzlBAH
Sidematic
2 miesiące temu
Załamuje mnie jak łatwo propaganda zryła wam berety. Mieszkacie w państwie faszystowskim, które pod pozorem "walki z pandemią" (komuniści zawsze z czymś walczą) doprowadziło w ciągu ostatnich 2 lat do śmierci prawie 150 tyś WŁASNYCH OBYWATELI i uważacie że wszystko jest w porządku a Łukaszenkę, który chroni swój kraj przed taką polityką mordowania własnych obywateli uważacie za mordercę. Ręce opadają.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić