EŁEM| 

Zaginął wraz z żoną. To on sprowadzał samolot z Pratasiewiczem

473

Oleg Galegow, kontroler lotu z Białorusi, który sprowadzał na ziemię samolot z Ramanem Pratasiewiczem, zaginął. Od miesiąca nikt nie widział jego, ani jego żony. Nie działają ich telefony, zniknęły także ich konta w mediach społecznościowych. Los obojga pozostaje nieznany.

Zaginął wraz z żoną. To on sprowadzał samolot z Pratasiewiczem
Zniknął kontroler lotu z lotniska w Mińsku. (GETTY, NurPhoto)

Przypomnijmy: w maju białoruskie władze zmusiły do lądowania w Mińsku pasażerski samolot z Grecji. Na jego pokładzie był opozycyjny wobec reżimu dziennikarz, Raman Pratasiewicz. Został on wraz z partnerką aresztowany przez białoruskiej KGB.

Samolot leciał na Litwę, tam mieszkał młody Białorusin. Gdy leciał nad Białorusią, został przechwycony przez uzbrojony myśliwiec MiG-29. Pilot otrzymał informację, że na pokładzie samolotu jest bomba i wylądował w Mińsku. Tam zatrzymano Pratasiewicza.

Teraz okazuje się, że w niejasnych okolicznościach zniknął kontroler lotu z lotniska w Mińsku. Olega Galegowa, jak podaje portal One Mile At a Time i jego żony nie widziano od miesiąca.

Zobacz także: Przełomowe wieści ws. Ramana Pratasiewicza. Jarosław Sellin komentuje

Portal opisuje, że kontroler lotu zniknął wraz ze swoją żoną. Ich telefony nie działają, zniknęły ich konta w mediach społecznościowych. Nikt nie wie, co się dzieje z pracownikiem lotniska. A w historii porwania Pratasiewicza odgrywa on ważną rolę.

To on przekazał pilotowi linii Ryanair informację o rzekomej bombie na pokładzie samolotu. Nie jest jasne czy wiedział, że informacja jest fałszywa, czy tylko wykonywał polecenia przełożonych. Ale jego wiedza na temat przebiegu zdarzenia z końca maja mogła być bardzo istotna.

Galegow z pochodzenia jest Gruzinem. Portal opisuje, że w obawie przed aresztowaniem mógł on po prostu uciec do Gruzji. Mógł jednak także nie zdążyć i zostać aresztowany przez Białorusinów.

Raman Pratasiewicz przebywa obecnie w areszcie domowym. Niedawno udzielił wywiadu litewskiej gazecie, w którym mówił m.in. o roli Swiatłany Cichanouskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić