Nagranie starcia wojsk Chin i Indii w Himalajach. Nie żyje 34 żołnierzy

173

Chiny potwierdziły śmierć czternastu żołnierzy w "średniowiecznej bitwie", do której doszło na granicy z Indiami. W czerwcu w 2020 roku w Himalajach wrogie armie starły się na pięści, kamienie i metalowe pręty.

Nagranie starcia wojsk Chin i Indii w Himalajach. Nie żyje 34 żołnierzy
Chińska telewizja wyemitowała nagranie z bitwy.

W czerwcu 2020 między Indiami i Chinami doszło do starcia, w którym zginęło 20 indyjskich żołnierzy. Teraz także Chiny przyznały się do strat, a co więcej, pokazały nagranie z tego wydarzenia.

"Średniowieczna bitwa"

W czasie tej niezwykłej bitwy nie doszło do wymiany ognia. Żołnierze używali kamieni, pałek i własnych pięści. Do tej pory Chiny utrzymywały, że nie poniosły żadnych strat, chociaż według relacji Indii zginęło około 40 żołnierzy chińskich.

Teraz Chiny oficjalnie potwierdzają, że zginęło 14 żołnierzy, chociaż 8 z nich w wyniku powikłań, już po bitwie. W telewizji publicznej pokazano także nagranie z tego zdarzenia "aby świat zrozumiał prawdę". W materiale nie ma jednak słowy o Indiach tylko o "wrogich wojskach", które "nielegalnie przekroczyły granicę".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pekin pośmiertnie odznaczył czterech żołnierzy za zasługi w bitwie. Obie strony wycofały się z bitwy po osiągnięciu porozumienia. W ubiegłym tygodniu osiągnięto także porozumienie w sprawie wycofania żołnierzy i sprzętu wojskowego z okolic jeziora Pangong Tso w Ladakhu.

Zdjęcia satelitarne potwierdziły, że chińskie wojska wycofują się z terenów granicznych. Według władz Indii, gdy żołnierze opuszczą już tereny jeziora, dowódcy spotkają się ponownie, aby pomówić o dalszych działaniach.

Zobacz także: Rosja i Iran prężą muskuły. Wielkie ćwiczenia na Oceanie Indyjskim
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić