Angelika Karpińska| 

Stanisław Karczewski pracuje w szpitalu covidowym. "Karetki ciągle przyjeżdżają"

313

Stanisław Karczewski, senator PiS i lekarz chirurg, poinformował, że od piątku dyżuruje w szpitalu covidowym w Nowym Mieście nad Pilicą. "Sytuacja nie jest dobra" - stwierdził były marszałek Senatu. Zaapelował także o przestrzeganie obostrzeń.

Stanisław Karczewski pracuje w szpitalu covidowym. "Karetki ciągle przyjeżdżają"
Stanisław Karczewski dyżuruje w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą (Facebook)

W sobotę Stanisław Karczewski opublikował na Facebooku zdjęcie w kombinezonie ochronnym. Senator PiS i lekarz chirurg poinformował, że od piątku dyżuruje w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą, który ponownie został przekształcony w szpital covidowy.

Od wczoraj przyjęliśmy aż 50 pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji, a kolejne karetki ciągle przyjeżdżają. Sytuacja nie jest dobra - stwierdził były marszałek Senatu.

Karczewski zaapelował o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Chodzi o zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek, dezynfekcję oraz wietrzenie pomieszczeń.

Przypomnę, że COVID-19 pozbawił życia już prawie 50 tysięcy osób. Przez rok epidemii zachorowało 2 miliony, wiele z nich nadal cierpi na różnego rodzaju powikłania - podkreślił.

Polityk poprosił również, by ozdrowieńcy oddawali osocze, ponieważ jest ono bardzo pomocne w leczeniu pacjentów z COVID-19, ale wciąż jest go zbyt mało.

Karczewski przypomniał także o obowiązujących od soboty obostrzeniach. Podkreślił, że "decyzja o ich wprowadzeniu była trudna, ale jak widać niezbędna, ponieważ życie i zdrowie Polek i Polaków jest priorytetem".

Wielki szacunek dla Pana za pomoc przy chorych i powołanie, o którym Pan nie zapomniał - napisała pod wpisem Karczewskiego jedna z internautek.
Ciekawe ilu lekarzy, pielęgniarek z Sejmu, czy Senatu wróci do szpitali, żeby pomóc kolegom - stwierdziła inna.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Szef szpitala w Krakowie: "Nie widziałem czegoś takiego"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić