o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Strajk Kobiet. Tłumy na ulicach. Minister zdrowia zabrał głos

32
Podziel się

Adam Niedzielski wyraził opinie na temat protestów, jakie w ostatnim tygodniu mają miejsce na terenach całego kraju. Minister zdrowia nie krył, że obserwuje rozwój wypadków z niepokojem. Zwrócił uwagę na szczególne okoliczności strajków.

Strajk Kobiet. Tłumy na ulicach. Minister zdrowia zabrał głos
(PAP)
bDphCksB

Adam Niedzielski wystąpił w TVN24. Minister zdrowia przyznał, że uważa termin ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego za "niefortunny". Odmówił jednak przedstawienia prywatnej opinii na temat zakazu dokonywania aborcji.

Z punktu widzenia tego, że jesteśmy w pandemii, moment tego wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji jest niefortunny. Nie chcę dać się namówić jednak na komentarze światopoglądowe – powiedział Adam Niedzielski w TVN24.
bDphCksD

Strajk Kobiet. Minister zdrowia o protestach

Minister zdrowia zaapelował do uczestników protestu o podjęcie dialogu z władzą. Przypomniał, że w Polsce trwa pandemia, a zgromadzenia mogą przyczynić się do rozprzestrzenienia koronawirusa.

Jestem zmartwiony, patrzę z ogromnym niepokojem na to, co się dzieje dziś na ulicach Polski. (...) Pamiętajmy, że to wielkie zagrożenie przede wszystkim dla ludzi starszych – zauważył Adam Niedzielski.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Czy protesty kobiet spowodują falę nowych zakażeń? Prof. Flisiak komentuje
bDphCksJ

Adam Niedzielski odniósł się również do piątkowej decyzji o zamknięciu cmentarzy. Jak argumentował, jej ogłoszenie zostało poprzedzone dokładną analizą obecnego stanu pandemii w Polsce. Jednocześnie zaprzeczył, aby rząd planował wprowadzenie w kraju stanu wyjątkowego.

Obserwowaliśmy liczbę dziennych zachorowań i zlecanie testów przez lekarzy rodzinnych. (...) Nie ma takich rozmów, z tego, co mi wiadomo. To wszystko jednak zależy od tego, jak będzie przebiegała pandemia, to różne scenariusze są możliwe – wyjaśnił Adam Niedzielski w rozmowie z TVN24.
bDphCkte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Tomek
miesiąc temu
Ok. Tylko jedno zasadnicze pytanie a propos protestów. Czy ktoś z głównych organizatorów ma jakiś konkretny i mądry pomysł co dalej? Bo w niekonczonosc krzyczeć na ulicach się nie da. Trzeba myśleć co dalej. Bo mam wrażenie że nikt z nich o tym nie myśli. A po protestach jedyne co zostanie to tylko wulgarne napisy na kościołach, przystankach i innych miejscach. Sorry też nie lubię pisu ale bazgranie wszędzie gdzie się da wulgaryzmy na te partie to już przesada. Niszczenie własnego miasta, otoczenia. A ktoś będzie to musiał potem czyścić, nie mówiąc już o kosztach.
redemperysta
miesiąc temu
Sposób jest tylko jeden - nie publikujcie decyzji TK TO BĘDZIE RÓWNOZNACZNE ŻE TEN WYROK NIE OBOWIĄZUJE. A jednocześnie zajmijcie się zmianą prawa I wprowadźcie je jako obowiązujące. innymi słowy, KIERUJ PAN SWOJE APELE DO RZĄDU. BO TYLKO ONI MAJĄ W SWOICH RĘKACH NARZĘDZIA NAPRAWCZE. Apele pana kierowane tylko do kobiet by zaprzestały protestów w okresie pandemii, budzi wątpliwości że ich dobro leży panu na sercu. Sami możecie to zmienić W CIĄGU KILKU DNI. Bez udziału kobiet Zbyt dużo razy wykorzystywaliście uczucia ludzkie, do osiągnięcia swoich celów, a ludzie budzili się z ręką w nocniku. Kobiety nie wierzcie tym apelom. kujcie żelazo póki gorące, bo jak ostygnie to z kucia nici.
broo
miesiąc temu
gdzie jest poprzedni minister zdrowia, ktory mowil prawde?
bDphCktf
Fh ghhv
miesiąc temu
A te zachorowania to niby z protestów? Przecież Ci ludzie teraz protestują! SA ZDROWI!!!!
Majster
miesiąc temu
Mnie ciekawi tylko jedno. Czy taki morawiecki pamięta jak skończyli Ceaucescu, Kadafi, Saddam i inni jemu podobni.
Najnowsze komentarze (32)
Minister
miesiąc temu
zdrowia polskiego rządu, a myślenie bardzo ograniczone. Pan jest ministrem zdrowia wszystkich Polaków, a więc też tej połowy społeczeństwa,która domaga się prawa do aborcji jakie obowiązywało przez 27 LAT, a dotyczyło ok. jednego tysiąca aborcji rocznie. Piszę "połowy", ale po zachwytach purpuratów, czytaj polskich talibów w sukienkach nad wyrokiem TK myślę, że jest to już znacznie więcej.
takitam
miesiąc temu
Bylo myslec zanim sie podburzylo ludzi ? Teraz ludzie wiedza ze rzad wcale nie zajmuje sie korona wirusem tylko forsuje swoje tematy
olaf
miesiąc temu
Ty Niedzielski lepiej podaj sie do dymisji bo bredzisz jak Morwiecki . Duda nie jest chory na Convid to ściema czuł że będą protesty i udał chorego bo nie wiedział co zrbić by i jemu się nie oderwało . Cmentarze pozamykane a sklepy pełne ludzi że łokciami się trzeba rozpychać kościoły też pootwierane więc co? Taka wasza strategia > To wy jesteście największym zagrożeniem dla ludzi Wy zabieracie im zdrowie i nadzieję
hhhh
miesiąc temu
proponuję o filmowanie tych grup nielegalnie protestujących i w przypadku stwierdzenia której z nich że są zarażone , nie leczenie ich. niech wracają do swojej przywódczyni.
Obywatel
miesiąc temu
Minister zdrowia powiadacie? Adam Wojciech Niedzielski – polski ekonomista, nauczyciel akademicki, urzędnik państwowy i menedżer specjalizujący się w zarządzaniu finansami oraz zarządzaniu strategicznym. Doktor nauk ekonomicznych
osa,,,
miesiąc temu
POWIEM WASZYM JEZYKIEM STRAJKUJECIE BO WAS MATKI NIE USUNĘŁY WIEC WY TEZ NIE USUWAJCIE SWOICH DZIECI I DAJCIE IM SZANSE SIE WYKAZAĆ , IDZICIE DO DOMÓW BO ZAKAZICIE SWOICH BLISKICH ALBIO SAME SIE ZAKAZICIE I BEDZIECIE CHOROWAĆ ALBO UMRZECIE TO PO CO WALCZYĆ ??/ GDZIE TU SENS ????? PO TYM KORONAWIRUSIE TO KTO WIE CZY BEDZIECIE MOGŁY ZAJŚĆ W CIĄŻĘ I PANOWIE TEŻ CZY ICH PLEMNIKI BEDA NA TYLE SILNE BY ZAPŁODNIĆ JAJO ? MOZE BYC TAK JAK ZRÓŻYCZKĄ KTO TO WIE ???? RADZE DOBRZE WALIC DO CHATY I KIELICH CHLAPNAC NA ODKARŻENIE ORGANIZMU A NIE KRZECZEC BO WTEDY SKAZONE POWIETRZE W DUZEJ ILOSCI POŁYKACIE , TE SPRAWY ZAŁATWIA SIE DROGA SŁUZBOWA PRZEZ POSŁÓW A NIE NA ULICY W CZASIE PANDEMII
Matka
miesiąc temu
Chyba żle widzę to marzy Pani się już mordowanie zdrowych dzieci. Bo na śmietnikach leżą. Tak wygląda nowoczesna kobieta uprawia seks mając 14 lat a potem mamy efekt. Czytała Pani co LEWICA chce wprowadzić 12 tydzień. To znaczy że nie można stwierdzić czy dziecko ma wady genetyczne.TO SZANOWNA KOLEŻANKO przyzwolenie na ZABIJANIE W MAJESTACIE PRAWA Zaliczysz wpadkę i powiesz ...Mamo co ja teraz zrobię a mamusia powie kochana córeczko idz do tego rozłóż nóżki i usuń TO COŚ.I będzie tak za każdym razem. Jak trzeba być pozbawionym sumienia człowiekiem by tak robić. ALE TI NORMALNE LEWICA SYMIENIA NIE MA
ada
miesiąc temu
To nie kobiety tylko rządzący muszą rozwiązać ten konflikt. Oni go wywołali, to władza ma wszystkie narzędzia i możliwości by nastroje społeczne uspokoić. Pytanie tylko dlaczego tego nie robi ?????
bDphCksX
PSEUDOMINISRY
miesiąc temu
Tej Minister, przyglądasz się ? niby co oglądasz ? Jak byś się do czegoś nadawał to demonstracji by nie było. Ryzykujesz że służba zdrowia stanie bo komuś chce się papę drzeć? Policja zamiast ich rozgonić to ochraniała przed kibicami a tego trzeby było nie robić i sami by uciekli. Nie masz honoru i odwagi się ty zająć!
joda
miesiąc temu
Testy pokazują daty z zeszłego roku, maseczki skuteczne jak prezerwatywa na jądrach a Wy zamykacie kraj. To dywersja, celowe i świadome niszczenie Polski. Dawniej za to rozstrzeliwali.
tak to widzę
miesiąc temu
Jeśli rzeczywiście leży pan na sercu zdrowie Polaków, to Sposób jest tylko jeden - nie publikujcie decyzji TK TO BĘDZIE RÓWNOZNACZNE ŻE TEN WYROK NIE OBOWIĄZUJE. A jednocześnie zajmijcie się zmianą prawa o której mówisz. I wprowadźcie je jako obowiązujące. innymi słowy, KIERUJ PAN SWOJE APELE DO RZĄDU. BO TYLKO ONI MAJĄ W SWOICH RĘKACH NARZĘDZIA NAPRAWCZE. Apele pana kierowane tylko do kobiet by zaprzestały protestów w okresie pandemii, budzi wątpliwości że ich dobro leży panu na sercu. Sami możecie to zmienić W CIĄGU KILKU DNI. Bez udziału kobiet Zbyt dużo razy wykorzystywaliście uczucia ludzkie, do osiągnięcia swoich celów, a ludzie budzili się z ręką w nocniku. Kobiety nie wierzcie tym apelom. kujcie żelazo póki gorące, bo jak ostygnie to z kucia nici
JaaaaAA
miesiąc temu
W 1920 udało Nam się zatrzymać zarazę to i teraz damy radę. Nam Polakom udało się pokonać dużo gorsze rzeczy i zawsze obronną ręką wychodziliśmy to i teraz się uda.
statystyk
miesiąc temu
jak czytam statystyki szpitali z poprzednich lat to liczba przyjęć do szpitali w tym roku niczym się nie różni od poprzednich tylko zmieniła się nazwa grypa na covid
Majster
miesiąc temu
Mnie ciekawi tylko jedno. Czy taki morawiecki pamięta jak skończyli Ceaucescu, Kadafi, Saddam i inni jemu podobni.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić