Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski| 

Strzelali w opony, choć obok stał "instrybutor". "Toczy się postępowanie"

234

O strzelaninie na stacji benzynowej w Rymaniu usłyszała cała Polska, a hasło "nie strzelaj w instybutor" ma szansę na stałe wejść do słownika internautów. A co z policjantami, którzy próbowali zatrzymać demolującą stację kobietę? Sprawdziliśmy.

Strzelali w opony, choć obok stał "instrybutor". "Toczy się postępowanie"
Co z policjantami ze stacji benzynowej w Rymaniu? (PAP)

Przypomnijmy: w nocy z soboty na niedzielę 37-letnia kobieta zdemolowała stację paliw w Rymaniu, wjeżdżając samochodem do budynku stacji. Pojawiła się policja. Funkcjonariusze oddali kilka strzałów.

Sieć obiegło nagranie, na którym widać, że policjanci ewidentnie mieli problemy z interwencją. Podejście do pojazdu, nieporadna próba wybicia szyby od strony pasażera - wszystko to, zdaniem innych funkcjonariuszy, wskazuje na braki w wyszkoleniu.

Ci policjanci, z którymi rozmawialiśmy, nie obwiniali jednak swoich kolegów ze służby, a raczej wskazywali na ewidentne braki w szkoleniu, przekonując, że zachowywali się tak, a nie inaczej, bo nikt ich nie przeszkolił do takiej sytuacji.

Zobacz także: Gostynin. Przerażające nagranie z przejścia dla pieszych

Co dzieje się z policjantami, którzy podjęli interwencję? Zapytaliśmy o to w ich macierzystej jednostce i komendzie wojewódzkiej.

Wydział kontroli komendy wojewódzkiej prowadzi wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Obaj są w służbie - mówi o2 sierż. Karolina Seemann z wydziału prasowego Komendy Powiatowej Policji w Koszalinie.

A co na to komenda wojewódzka? Podinsp. Alicja Śledziona z KWP Szczecin przyznaje, że policja sprawdza to, co zdarzyło się na stacji w Rymaniu.

Są w służbie. Wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające. W przypadku użycia lub wykorzystania broni zawsze prowadzone jest postępowanie wyjaśniające - przekonuje rzecznik zachodniopomorskiej policji.

Dodaje, że policja ocenia nie dostępne w internecie nagranie, ale całość interwencji - od momentu wezwania policji i jej przybycia na stację benzynową.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić