Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Studenci zniesmaczeni. Zdjęcia z Politechniki Warszawskiej

728
Podziel się:

Zniesmaczeni studenci przysłali o2.pl zdjęcia, które zrobili na Politechnice Warszawskiej. Widać na nich apel jednego z wykładowców, aby nosili maseczki. Apel bez wątpienia słuszny, ale nie wszystkim studentom spodobała się jego forma. Uczelnia zajęła stanowisko w tej sprawie.

Studenci zniesmaczeni. Zdjęcia z Politechniki Warszawskiej
Profesor wystosował do studentów apel. Chciał dobrze, ale forma apelu nie wszystkim przypadła do gustu (Wikimedia Commons, o2.pl)

"Kryj ryj"! - kartka z takim apelem zawisła niedawno na drzwiach jednej z sal wykładowych w gmachu Technologii Chemicznej. Pod nią znalazła się druga. "Nie chcesz umrzeć w męce, dezynfekuj ręce" - czytamy. Apel przygotowano w kilku językach - polskim, francuskim, angielskim i rosyjskim.

Autorem apelu jest ceniony wykładowca z tytułem profesora. Na koncie ma nagrody i wiele publikacji naukowych. Studenci, od których otrzymaliśmy zdjęcia, nie uczęszczają do niego na zajęcia. Dali jednak do zrozumienia, że nie podoba się im forma apelu, choć samą zachętę, żeby nosić maseczki i dezynfekować ręce, oczywiście pochwalają.

"Forma jest niestosowna"

O komentarz poprosiliśmy uczelnię. Krzysztof Szymański, rzecznik prasowy Politechniki Warszawskiej, potwierdził, że takie kartki wisiały na drzwiach jednej z sal wykładowych. Zaznaczył, że ich wywieszenie nie było konsultowane z władzami wydziału.

Uważamy, że forma jest niestosowna, natomiast zachęcanie do przestrzegania wymogów sanitarnych przez osoby, które chronicznie nie przestrzegają zaleceń władz sanitarnych oraz władz uczelni w tym zakresie, powinno mieć miejsce. Oczywiście, takie zwrócenie uwagi powinno mieć formę ogólnie przyjętą oraz dostosowaną do godności Uczelni - oświadczył rzecznik prasowy PW w oświadczeniu przesłanym o2.pl.

Dodał, że profesorowi, który wywiesił kartki, "zwrócono uwagę na niestosowność formy". - Jednocześnie do dziekanatu nie wpłynęła skarga od żadnego studenta, tak więc żadne postępowanie w tej sprawie się nie toczy - zaznaczył.

Nadmienił również, po rozmowie z profesorem poprosił o usunięcie obu kartek z drzwi sali wykładowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(728)
bodek
10 miesięcy temu
Wulgaryzm to drugie słowo naszej młodzieży, a tu taka wrażliwość.
Gość 3
11 miesięcy temu
Heeelllooo!!! Ten artykuł był już w zeszłym miesiącu🤔🤔🤔
Bez jaj
11 miesięcy temu
Prędzej bym się spodziewała ze studencki teks, a tutaj proszę polecieli na skargę
Phi...
11 miesięcy temu
Ale drażliwe obecnie studenciaki, bez poczucia humoru...
Analityk
11 miesięcy temu
Nie dziwię się formie. Do mat*łów do których nie trafia przekaz powtarzanych od półtora roku zaleceń i nakazów trzeba trafić 🎯 prosto w łeb. Kiedyś można było nahajką (szkoda, że już nie) teraz pozostała tylko taka forma.
gringo
11 miesięcy temu
Czemu artykuł dotyczący WCh ilustruje zdjęcie WA PW?
eeetam
11 miesięcy temu
Niby uczony a nie wie że nadużycie środków do dezynfekcji niszczy naskórek co powoduje że wirusy które nigdy nie dostałyby się do organizmu mają ułatwione zadanie i wchodzą w człowieka jak ostry nóż w masło powodując choroby i śmierć
Robinhut
11 miesięcy temu
Sorry , co za delikatne mendy , nie traktują obostrzeń , nie zwracają uwagi na prośby , to jak inaczej wytłumaczyć tej cholocie....Poza tym Państwo to nie interesuje , że nikt nie przestrzega niczego ... biorą z nich przykład
Proste
11 miesięcy temu
Mamusia mówiła, że mają buzię a tu taka prawda. To musi być trudne dla kogoś kto ledwo co puścił maminą spódniczkę
Kapryśna
11 miesięcy temu
Super gościu! Też bym się do niego na wykłady zapisała, ale humanistą jestem..
Paweł
11 miesięcy temu
Niestety tylko taka forma przekazu dociera do ogółu. Forma przekazu nie jest wysokich lotów, ale na pewno każdy zapamięta
Power
11 miesięcy temu
Ci delikatni i rozdygotani studenci posługują się w mowie potocznej językiem naszpikowanym ordynarnymi przekleństwami. Dobrze, że ich uraziła forma apelu to może i swój język poprawią. Profesorowi się mie dziwię , każda metoda jest dobra dla osiągnięcia celu ratującego życie.
Xyz
11 miesięcy temu
Musi być wredny. Bo jakby ich nie dusił, to by wysłali, że w zabawny sposób zachęca do higieny...
Ania
11 miesięcy temu
Co za chamstwo z tej młodzieży,, jak można w ten sposób,, Wstyd,, Wszystko wychodzi z domu, obyczaje, kultura,, Oto popis ludzi ,, źenada, obrzydzenie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić