Studenci zniesmaczeni. Zdjęcia z Politechniki Warszawskiej

1183

Zniesmaczeni studenci przysłali o2.pl zdjęcia, które zrobili na Politechnice Warszawskiej. Widać na nich apel jednego z wykładowców, aby nosili maseczki. Apel bez wątpienia słuszny, ale nie wszystkim studentom spodobała się jego forma. Uczelnia zajęła stanowisko w tej sprawie.

Studenci zniesmaczeni. Zdjęcia z Politechniki Warszawskiej
Profesor wystosował do studentów apel. Chciał dobrze, ale forma apelu nie wszystkim przypadła do gustu (Wikimedia Commons, o2.pl)

"Kryj ryj"! - kartka z takim apelem zawisła niedawno na drzwiach jednej z sal wykładowych w gmachu Technologii Chemicznej. Pod nią znalazła się druga. "Nie chcesz umrzeć w męce, dezynfekuj ręce" - czytamy. Apel przygotowano w kilku językach - polskim, francuskim, angielskim i rosyjskim.

Autorem apelu jest ceniony wykładowca z tytułem profesora. Na koncie ma nagrody i wiele publikacji naukowych. Studenci, od których otrzymaliśmy zdjęcia, nie uczęszczają do niego na zajęcia. Dali jednak do zrozumienia, że nie podoba się im forma apelu, choć samą zachętę, żeby nosić maseczki i dezynfekować ręce, oczywiście pochwalają.

"Forma jest niestosowna"

O komentarz poprosiliśmy uczelnię. Krzysztof Szymański, rzecznik prasowy Politechniki Warszawskiej, potwierdził, że takie kartki wisiały na drzwiach jednej z sal wykładowych. Zaznaczył, że ich wywieszenie nie było konsultowane z władzami wydziału.

Uważamy, że forma jest niestosowna, natomiast zachęcanie do przestrzegania wymogów sanitarnych przez osoby, które chronicznie nie przestrzegają zaleceń władz sanitarnych oraz władz uczelni w tym zakresie, powinno mieć miejsce. Oczywiście, takie zwrócenie uwagi powinno mieć formę ogólnie przyjętą oraz dostosowaną do godności Uczelni - oświadczył rzecznik prasowy PW w oświadczeniu przesłanym o2.pl.

Dodał, że profesorowi, który wywiesił kartki, "zwrócono uwagę na niestosowność formy". - Jednocześnie do dziekanatu nie wpłynęła skarga od żadnego studenta, tak więc żadne postępowanie w tej sprawie się nie toczy - zaznaczył.

Nadmienił również, po rozmowie z profesorem poprosił o usunięcie obu kartek z drzwi sali wykładowej.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić