o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Studenci zniesmaczeni. Zdjęcia z Politechniki Warszawskiej

724
Podziel się

Zniesmaczeni studenci przysłali o2.pl zdjęcia, które zrobili na Politechnice Warszawskiej. Widać na nich apel jednego z wykładowców, aby nosili maseczki. Apel bez wątpienia słuszny, ale nie wszystkim studentom spodobała się jego forma. Uczelnia zajęła stanowisko w tej sprawie.

Studenci zniesmaczeni. Zdjęcia z Politechniki Warszawskiej
Profesor wystosował do studentów apel. Chciał dobrze, ale forma apelu nie wszystkim przypadła do gustu (Wikimedia Commons, o2.pl)
bEIVsKYB

"Kryj ryj"! - kartka z takim apelem zawisła niedawno na drzwiach jednej z sal wykładowych w gmachu Technologii Chemicznej. Pod nią znalazła się druga. "Nie chcesz umrzeć w męce, dezynfekuj ręce" - czytamy. Apel przygotowano w kilku językach - polskim, francuskim, angielskim i rosyjskim.

Autorem apelu jest ceniony wykładowca z tytułem profesora. Na koncie ma nagrody i wiele publikacji naukowych. Studenci, od których otrzymaliśmy zdjęcia, nie uczęszczają do niego na zajęcia. Dali jednak do zrozumienia, że nie podoba się im forma apelu, choć samą zachętę, żeby nosić maseczki i dezynfekować ręce, oczywiście pochwalają.

bEIVsKYD

"Forma jest niestosowna"

O komentarz poprosiliśmy uczelnię. Krzysztof Szymański, rzecznik prasowy Politechniki Warszawskiej, potwierdził, że takie kartki wisiały na drzwiach jednej z sal wykładowych. Zaznaczył, że ich wywieszenie nie było konsultowane z władzami wydziału.

Uważamy, że forma jest niestosowna, natomiast zachęcanie do przestrzegania wymogów sanitarnych przez osoby, które chronicznie nie przestrzegają zaleceń władz sanitarnych oraz władz uczelni w tym zakresie, powinno mieć miejsce. Oczywiście, takie zwrócenie uwagi powinno mieć formę ogólnie przyjętą oraz dostosowaną do godności Uczelni - oświadczył rzecznik prasowy PW w oświadczeniu przesłanym o2.pl.
bEIVsKYJ

Dodał, że profesorowi, który wywiesił kartki, "zwrócono uwagę na niestosowność formy". - Jednocześnie do dziekanatu nie wpłynęła skarga od żadnego studenta, tak więc żadne postępowanie w tej sprawie się nie toczy - zaznaczył.

Nadmienił również, po rozmowie z profesorem poprosił o usunięcie obu kartek z drzwi sali wykładowej.

bEIVsKYK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVsKZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(724)
Paweł
8 min. temu
Niestety tylko taka forma przekazu dociera do ogółu. Forma przekazu nie jest wysokich lotów, ale na pewno każdy zapamięta
Pikle
3 godz. temu
Nauka studentom idzie ciężko, zabiera czas na zabawę , na brylowanie w rurkach z odsłoniętymi pencinkami ale obrażanie się.... o tak my pierwsi, my kultura i przyszłość narodu.
Power
4 godz. temu
Ci delikatni i rozdygotani studenci posługują się w mowie potocznej językiem naszpikowanym ordynarnymi przekleństwami. Dobrze, że ich uraziła forma apelu to może i swój język poprawią. Profesorowi się mie dziwię , każda metoda jest dobra dla osiągnięcia celu ratującego życie.
bEIVsKZf
Xyz
14 godz. temu
Musi być wredny. Bo jakby ich nie dusił, to by wysłali, że w zabawny sposób zachęca do higieny...
Ania
2 dni temu
Co za chamstwo z tej młodzieży,, jak można w ten sposób,, Wstyd,, Wszystko wychodzi z domu, obyczaje, kultura,, Oto popis ludzi ,, źenada, obrzydzenie
🙄🤪🤬😢
3 dni temu
A jakiego języka używają obrażeni studenci potocznie i na imprezach. Rozumię ,że ą i ę, bułkę przez bibułkę?
trochę myślen...
3 dni temu
Do xxx, zgonów dwa razy więcej, bo szpitale zamknięte,przychodnie, zawały chorzy na raka i inne choroby , wpisywane jako covit . Nikt lekarzom nie patrzył na ręce olewali pacjentów (oczywiście nie pisze tu o tych co sercem posługują) ale wiemy jak potrafią być wredni ludzie dla ludzi. Nie lekcewarze wirusa , ale wszyscy lekceważą inne choroby, rządzący ,dziennikarze ,lekarze istnieje dla nich tylko jedna choroba covid. Znajoma pielęgniarka z oddziału covidowego gdy zachorowała na covid ,"musiałam wszystko zrobić ,żeby nie trafić do szpitala " na pytanie dlaczego już przemilczała, tylko powiedziała ,że pracuje 20 lat w zawodzie i nigdy nie widziała ,żeby człowiek człowieka tak traktował.
marlew
3 dni temu
Profesor ma poczucie humoru. Niewielu je ma . Gratuluję!
Kasandra
4 dni temu
Nie wiem, o co chodzi? Przecież do tych buraków pastewnych język ludzi kulturalnych nie dociera.
Doktor
4 dni temu
Ludzie obudźcie się..nie ma żadnej pandemii.Nasze skladki zdrowotne idą prosto do zagranicznych koncernow farmaceutycznych.Wszystko dla naszego bezpieczeństwa.🤣Szpitale tez zamykają dla naszego bezpieczeństwa.Leczenie przez tel tez dla naszego dobra.Zakaz swobodnego oddychania tez dla naszego dobra.Smiertelnosc wirusa 0.00017%🤣Prędzej Cię trafi meteoryt ale maska na ryj😜
Adolf
4 dni temu
To nie są wymogi sanitarne tylko tresura przyszłych niewolników.Wstyd że profesorowie biorą udział w tworzeniu nowego systemu totalitarnego co świadczy o ich ciemnocie albo co gorsza wyrachowaniu...
10/10
4 dni temu
Jeśli do najbardziej prymitywnej części nie dociera apel "prosimy o zasłanianie ust" to trzeba przekaz zmienić. Najwyraźniej prymitywni buntownicy potrzebowali prymitywnego hasła aby go w końcu zauważyli.
Politechnik
4 dni temu
Słusznie napisał. Widocznie kulturalne apele nie przynosiły skutku. A widocznie chlopczyki-panienki w rurkach zostali urażeni. To jest polibuda. Odrobina chamstwa jest niezbędna aby później taki student dał sobie radę w życiu zawodowym.
bEIVsKYX
wujek17
4 dni temu
XDDD
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić