o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Studentki miały nie nosić dekoltów i biżuterii. Oświadczenie uczelni

26
Podziel się

Zalecenia dotyczące ubioru studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wywołały ogromne kontrowersje. Była mowa o unikaniu krótkich spódniczek, dekoltów, obcasów i biżuterii, a także zakrywaniu tatuaży. Uczelnia ogłosiła jednak, że zasady te nie będą obowiązywać.

Studentki miały nie nosić dekoltów i biżuterii. Oświadczenie uczelni
Śląski Uniwersytet Medyczny (Wikimedia Commons)
bESiLaKZ

W ubiegłym tygodniu studenci otrzymali dokument zawierający wytyczne dotyczące właściwego ubioru. Przygotowała go działająca przy uczelni, ale niezależna Komisja ds. Przeciwdziałania Problemom Mobbingu, Wykorzystywania Seksualnego i Dyskryminacji oraz innym Zachowaniom Niepożądanym wśród Studentów i Doktorantów.

Zakaz krótkich spódniczek, tatuaży i biżuterii. Zalecenia wywołały oburzenie

Według zaleceń komisji studenci powinni m.in. unikać krótkich spodenek, nie nosić spódniczek krótszych niż do połowy uda, zakrywać tatuaże, starannie przycinać zarost, dbać by włosy nie zasłaniały twarzy i nie przesadzać z makijażem, maksymalnie ograniczyć ilość biżuterii i nie używać intensywnych perfum.

bESiLaLb

Stwierdzono, że realizacja tych zasad ma "zapobiegać pojawianiu się zachowań niepożądanych w relacjach studentek i studentów oraz doktorantów i doktorantek z pacjentami i nauczycielami akademickimi obu płci oraz wspierać profilaktykę epidemiologiczną". Zalecenia wywołały jednak oburzenie wśród studentów uczelni. Zastrzeżenia wyrażał samorząd studencki.

Po fali krytyki w poniedziałek w Katowicach odbyło się spotkanie władz uczelni, przedstawicieli samorządu studenckiego, samorządu doktorantów oraz przedstawicieli komisji, która przygotowała dokument.

bESiLaLh
Zdecydowano, że dokument pod nazwą: "Zalecenia dotyczące ubioru studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów na zajęciach dydaktycznych zaliczeniach i egzaminach w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach" nie będzie procedowany. Uczestnicy spotkania podkreślili, że przestrzeganie zasad stosownego zachowania i ubioru obowiązuje wszystkich członków społeczności akademickiej – przekazało biuro prasowe uczelni w oświadczeniu przesłanym PAP.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na Śląskim Uniwersytecie Medycznym wybuchł skandal związany z rzekomym mobbingiem i wykorzystywaniem seksualnym. W grudniu dwóch wykładowców straciło pracę, a wobec kolejnych 13 toczyło się postępowanie dyscyplinarne.

Zobacz także: Horała o dyskryminacji w polskich szkołach. „Nie słyszałem o takich przypadkach”

bESiLaLi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiLaLC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(26)
Polak Emeryt
4 tyg. temu
Idiotyzm już się szerzy na uczelniach wyższych, czy to chęć przypodobania się władzy pisowsko- kościółkowej ?
Mik
4 tyg. temu
Zgwałcili ją -pewnie miała zbyt krótką spódniczkę -jej wina 🥵
dla_inteligen...
miesiąc temu
A co z osobami LGBT... przecież oni też tam studiują?
bESiLaLD
Absurd
miesiąc temu
A ubierzmy wszystkich tak samo, jak w Korei Północnej.
Krankrobot
miesiąc temu
I tak dobrze, że nie nakazali, aby na studia tylko niewieścio-cntliwe mogły się zapisać. Ciekawe, jaki skład płciowy jest w tej komisji i jaki stopień pożądania reprezentują? Teraz wszystko można medycznie odmierzyć w słupkach i wykresach. Niedługo juz tylko sztuczna inteligencja będzie mogła palpacyjnie pobadać stan zdrowia.
aga
miesiąc temu
Brak inteligencji i kultury to problem, którego nie rozwiąże się takim sposobem. Są inne i to bardzo skuteczne.
Asd
miesiąc temu
Tu nie chodzi o to aby kogoś gnębić ale stroje nie tylko tam są nieodpowiednie. Brak kultury widać wszędzie. Prostactwo myśli że jak głośno krzyczy to ma rację. Otóż nie.
mark
miesiąc temu
Co na to władza tzw. kościoła? Oby odgórnie nie wyrzucili szefostwa szkoły - akademii.
erwee
miesiąc temu
Śmiech warte. Widać w kościołach, klasztorach nawet długie czarne sukienki nie przeszkadzają nadużyciom sksualnym a tu proszę. Znowu prawo i zakazy s tylko dla ludu
Tess
miesiąc temu
Dobrze, że nie pozamykali studentek w klatkach w ramach zapobiegania wykorzystywania seksualnego...
klara
miesiąc temu
I pomyśleć, że tyle się napracowali, aby wymyślić te zakazy a teraz wszystko psu na budę. Oni tak z nudów czy co ?
ktos
miesiąc temu
Uczelnia to nie szkoła! Na uczelnię chodzą dorośli ludzie i uczelnia nie ma prawa narzucać żadnego dress code. Jednak studenci tez powinni miec swój rozum i ubierać sie odpowiednio do danej sytuacji
Mika
miesiąc temu
Po taki skandalu takie coś? Czyli to studentki i doktorantki były winne mobbingu. Bo nosiły za krótkie spódniczki i się perfumowały. Żenujące.
bESiLaLv
wee-wil
miesiąc temu
tzn. przeksztalcenie uczelni w klasztor"cnot niewiescich,, katolibow nie wypalilo(jeszcze)?tylko w podstawowkach rodzice zdanych na"oswiate,,kul-czarnka przyjmuja klecznikowo judaszowe"cnoty niewiescie,,-kosztem izolowania od cywilizowanego swiata swoich dzieci.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić