o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Światowy sukces licealisty w Iłży. W San Francisco był najlepszy

5
Podziel się

Licealista z Iłży zdobył pierwsze miejsce na świecie w konkursie Impact Creators firmy Intel w San Francisco. Projekt Maksymiliana Paczyńskiego wygrał m.in. z grupowymi projektami z Indii i Chin. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Światowy sukces licealisty w Iłży. W San Francisco był najlepszy
17-letni Maksymilian Paczyński zajął pierwsze miejsce w konkursie Impact Creators Intel w San Francisco (Facebook)
bESVArpN

17-letni Maksymilian Paczyński zajął pierwsze miejsce w konkursie Impact Creators w San Francisco, który był organizowany przez firmę Intel. Polak stworzył program oparty o sztuczną inteligencję, który nie pozwala zasnąć kierowcom.

Światowy sukces licealisty

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży od kilku lat opracowywał algorytm "FATIK", który nie pozwala zasnąć kierowcy w trakcie jazdy.

bESVArpP
Chciałbym serdecznie podziękować firmie INTEL, że mój projekt zajął pierwsze miejsce w ogólnoświatowym konkursie AI Impact Creators. Jest mi naprawdę miło, że FATIK został tak pozytywnie doceniony. Dziękuję - napisał na Facebooku 17-latek.

Opiekunem projektu Maksymiliana jest Robert Celuch. -Finalnym etapem było przygotowanie projektów przez uczniów i wtedy powstał projekt Maksymiliana, wykorzystujący sztuczną inteligencję w monitorowaniu stanu zmęczenia kierowców i przeciwdziałaniu zaśnięciom - tłumaczy Robert Celuch.

bESVArpV

Na czym polega pomysł 17-latka?

W finale 17-letni Polak pokonał prace grup z Indii i Chin. Maksymilian Paczyński opracował program, który w łatwy sposób może sprawdzić stan zmęczenia kierowcy, rozpoznając podczas jazdy jego oko.

Za pomocą sztucznej inteligencji rozpoznawane jest oko kierowcy na obrazie, następnie sieć neuronowa stworzona przez 17-lateka klasyfikuje je, czy jest otwarte, czy zamknięte. Za pomocą stworzonego algorytmu oblicza czas, a jeśli oko kierowcy jest zamknięte powyżej czasu mikrosnu włącza alarm, który ma za zadanie wybudzić kierowcę.

bESVArpW
Zobacz także: Pierwszy kosmiczny spacer chińskiej astronautki. Historyczne wydarzenie podczas misji Shenzhou-13
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVArqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Marek
4 dni temu
No to chłopaka czeka świetlana przyszłość. Firmy już się będą o niego bić i żadna nie da mu mniej jak 15 netto. Brawo
KMP
4 dni temu
Tworzył go kilka miesięcy, a nie kilka lat 😉
Tomi
5 dni temu
Polacy i tak go zhejtuja bo im nic nie pasi
bESVArqr
Adam N 1973
5 dni temu
Gimnazja zostały zlikwidowane i są efekty!! Dlaczego młodzi z dużych miast, gdzie Totalni i ZNP nadal kontrolują szkoły, nie mają podobnych sukcesów??
fedf
5 dni temu
Brawo!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić