Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Sytuacja w Radysach się komplikuje. Horror zwierząt ze schroniska trwa

23
Podziel się

W ostatnich tygodniach donosiliśmy o sprawie schroniska w Radysach w woj. Warmińsko-Mazurskim, gdzie policja oraz obrońcy praw zwierząt położyli kres cierpieniom tysięcy psów, które przetrzymywane były w fatalnych warunkach. Właściciel schroniska został zatrzymany. Okazuje się jednak, że jego pracownicy przestali wykonywać obowiązki a psy znów znalazły się w poważnych tarapatach.

Sytuacja w Radysach się komplikuje. Horror zwierząt ze schroniska trwa
Akcja ratunkowa w schronisku w Radysach (Pudelek Exclusive)
bCZHvlIR

O sprawie schroniska w Radysach, pisaliśmy 19 czerwca. Dzięki wspólnej akcji policji oraz wielu organizacji pomocy zwierzętom udało się przerwać koszmar przetrzymywanych w fatalnych warunkach psów.

Wiele z nich zajmowało małe betonowe boksy albo klatki. Były niedożywione i nieleczone, wiele z nich miało na futrze ślady niezagojonych ran. Spośród 70 psów, które dotychczas udało się odebrać ze schroniska, wiele miało też udar słoneczny, spowodowany brakiem dachu. Znaleziono tam również 10 martwych zwierząt, których ciała były pozostawione same sobie.

Czytaj także:

bCZHvlIT

Interwencja w schronisku w Radysach

Właściciel schroniska, Zygmunt D., został aresztowany. Prokuratura rejonowa w Olsztynie postawiła mu zarzuty znęcania się nad zwierzętami, jak również nielegalnego posiadania amunicji. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Okazuje się jednak, że to nie koniec kłopotów dla czworonogów i ich obrońców. Pracownicy schroniska przestali karmić psy i zabrali miski z wodą. Do pomocy zwierzętom, z których wiele jest chorych, potrzebne są dodatkowe ręce oraz niemałe nakłady finansowe.

Musimy wszystko kupić, nie mamy wolontariuszy do pracy na miejscu. Zapewniamy nocleg i wyżywienie. Pracujemy w schronisku od 6:00 do 22:00. Zapraszamy wolontariuszy z całego kraju! - apelują członkowie organizacji Pogotowie dla Zwierząt.
bCZHvlIZ

Okazuje się, że, na dodatek, od schroniska została odcięta bieżąca woda. Pogotowie dla zwierząt wszystkim chętnym oferuje zwrot kosztów podróży oraz nocleg i wyżywienie. Można również dorzucić się do zbiórki na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy, nie tylko karmy, ale też smyczy, kagańców, leków czy kojców dla zwierząt.

Zobacz także: Panika całego stada. Kierowca szybko złapał za kamerę

bCZHvlJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Pyza
3 miesiące temu
Ci pracownicy tyle warci co ich szef.Brali w tym udział.Też powinni mieć zażuty.
Eva
3 miesiące temu
Bestia, która jest właścicielem tego piekła dla zwierząt powinna dostać Karę bezwzględnego więzienia! Wszyscy, którzy brali w tym udział- pracownicy, władze gminne powinni być ukarani! Trudno uwierzyć, że ludzie są aż tak podli. A gdzie był kościół,miejscowa szkoła, mieszkańcy okoliczni? Nie jest możliwe,aby nie wiedzieli przez tyle lat,co się tam dzieje! I to jest katolicki kraj? Jak to możliwe, że ludzie są tacy okrutni? Dlaczego wszyscy na pozwalają? Co robią władze naszego kraju w sprawie ochrony zwierząt?!
Johny
3 miesiące temu
Raso ludzka, wygiń ! Tak bedzie najlepiej.
bCZHvlJv
MMM
3 miesiące temu
To działanie bezprawne mające znamiona przestępstwa ten obóz zagłady dla psów pobrał pieniądze od gmin.nasze pieniądze i ich obowiązkiem jest zapewnić zwierzętom godziwe warunki bez względu na to czy komendant obozu siedzi czy nie pracownicy wracają a jak nie to policja i prokurator inspektorzy pomagają i nadzorują inaczej to państwo bezprawia
Jola
3 miesiące temu
powinni wprowadzic surowe kary cięzka praca 20 godz na dobę o chlebie i wodzie a nie wiezienie gdzie ma wszystkie wygody internety,komputery itd.Zreszta ktory z nich zostanie ukarany ? wywina sie bo wymiar sprawiedliwosci jest niesprawiedliwy .
Najnowsze komentarze (23)
?????
2 miesiące temu
To prawda, że związkowe psuduchy wyciągały psy z Radys i podrzucały na posesje konkurencji, czyli hodowcom z innych stowarzyszeń, żeby ich szczeniaki pozdychały na parwo oraz nosówkę, bo nie mogły sprzedać swoich popierdółek za kosmiczne kwoty?
Cała prawda
3 miesiące temu
Zarabiał na ludzkiej głupocie. Ci wszyscy których psy znalazły się w Radysach są najgorsi. Dużo gorsi od właściciela tego piekła, bo pozwolili na to aby ich psy się tam znalazły, a teraz za swoją głupotę obwiniają dosłownie wszystkich urzędników gminy, mieszkańców Radys, szkoły i nawet kościół. Za chwilę będzie winny prezydent i cały kraj tylko nie pseudo psiarze, którzy puszczali swoje psy samopas pozwalając na to aby złapał je hycel, bo się błąkały i były uciążliwe. Jesteście żałośni pseudo psiarze, wiedząc jak tam jest dalej puszczacie swoje psy, a hycel je odławia i zawozi do Radys. Tak, kolejne psy przyjechały do Radys, bo je puściliście i się błąkały. Może nawet są to te same psy, które zostały oddane pseudo właścicielom po otwarciu bramy piekielnej.
Sprawiedliwy
3 miesiące temu
Wypuścić Zygmunta(właściciela) to nakarmi i napoi te zwierzęta w czym problem? Chore państwo, bestie zamknęły schronisko a teraz psy głodują 😪
Dżdżownica
3 miesiące temu
Miljardy dla TVP i nowy podatek dla zapijaczonych, nanarkotyzowanych psełdo artystów, powinny być przeznaczone w tej chwili właśnie na ratowanie zwierząt w schroniskach, w placówkach zoo i innych bezdomnych oraz porzuconych zwierząt.
Irub
3 miesiące temu
Proszę podać nr. konta każda złotówka się przyda! Chętnie się dołożę.
meg
3 miesiące temu
Im bardziej poznaje ludzi tym mocniej kocham zwierzeta.Ludzie to najgorsza rasa istot na ziemi
Aga
3 miesiące temu
Walka polityczna ogromne pieniądze na kampanię ale żadnej ustawu z znikąd zeby chroniła te zwierzęta sponiewisrane przez ludzi.Licza sie tylko władza i koryto.5 lat to za malo dla besti właściciela schroniska kara powinna byc dla reszty załogi i wladz gmin
Kilko
3 miesiące temu
Szef aresztowany, więc pracownicy pewnie obawiali się ,że będą pracować za free. W związku z tym opuścili miejsce pracy, są wolni i mogą to zrobić. Zwierząt nie zostawili samych, przecież schronisko przeszło pod nadzór nowej firmy , a naokoło niego jest pełno obrońców praw zwierząt.
bCZHvlJn
Gość
3 miesiące temu
Mam pytanie... Co teraz z tymi zwierzętami.. Przeciez kezli nie maja wody i nic do jedzenia to nie przeżyją.. Umra w z glodu i pragnienia.. Co teraz?? Co z nimi będzie!? 😪.. Przrciez noe można ich tam zostawić 😪ludzie pomóżcie 😪
prawo
3 miesiące temu
Chwila, nic nie rozumiem. Przecież ten bandyta dostawał pieniądze na to schronisko. Za co były kupione miski, sprzęt dla zwierząt.............?????. Pracownicy pozabierali nawet miski - jakim prawem ????. To znaczy, że oni się przyczyniali do bestialstwa, pomagali w tym procederze i robią to nadal. Skoro porzucili swoją pracę to muszą za to zapłacić. Jak pracowali na czarno u bandyty to też muszą za to zapłacić. Czerpali zyski , a gdzie podatek ?????
Szymon
3 miesiące temu
Czytając takie wiadomości (a niestety jest ich sporo) jestem przekonany że nadchodzi wielkimi krokami czas apokalipsy. Jeżeli jest jakiś Bóg a jestem przekonany że istnieje pod taką czy inną postacią i to wszystko widzi to zdziwił bym się i mocno rozczarował jakby nie zareagował. Nasz świat się kończy, pęka mi serce gdy codziennie widzę tyle zła które czynimy innym istotą. Jak to możliwe w tym katolickim kraju ???? Czy aby nie żyjemy w piekle ??? Bo zwierzęta na pewno !!
Vito
3 miesiące temu
Do pierdla z właścicielem , na 5 lat min ,a nie 3 miesiące , tylko w naszym chorym i dzikim kraju to wszystko co odsiedzi, do tego 1000 zł pewnie drobnych będzie kary .A dla rowerzysty co w nocy jedzie duktem leśnym i jest po 2 piwach spotkała kara roku bezwzg pozbawienia wolności i 5 tys zł mimo ,że gość przeszło 60 letni nigdy w więzieniu nie siedział.Polska państwem prawa, to chyba żart roku
Kate
3 miesiące temu
Ewo a tym sek! Nic bo w Polsce zwierzęta starsi i niepełnosprawni znaczą nic! Opieka medyczna hmm prywatne wizyty i koszt leków taki że babcie płaczą w aptece! Jak to możliwe że za granicą system oferuje bezpłatne leki na choroby przewlekłe a w Polsce ludzie zostawiaja 1000zl żeby żyć! System jest straszny zacofany i szczerze nie powinien być akceptowany
Kate
3 miesiące temu
Jak człowiek może tak postępować! Ludzie ogarnięcie się w tym kraju który taki jest katolicki człowiek człowiekowi wilkiem. Zwierzęta są traktowane makabrycznie a wyroki hmm no właśnie przecież na to jest pozeoleniw dostać areszt za kradzież bułki tak za zabicie psa czy kota nie bo to tylko zwierzę! Życzę wszystkim którzy krzywdzą bym doznali cierpień po 10000 kroć większych i aby nie decydowali się na dzieci bo i po co przekazywać takie geny i brak miłości do istot żyjących!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić