Sześć metrów nad ziemią. Chwila grozy narciarzy

4

To zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie. 132 narciarzy utknęło w powietrzu. Powodem była awaria kolejki kanapowej w ośrodku narciarskim Premyslov w Jesenikach. To miejsce bardzo popularne wśród Polaków.

Sześć metrów nad ziemią. Chwila grozy narciarzy
(HS Jeseniky)Sześć metrów nad ziemią. Chwila grozy na narciarzy (HS Jeseniky)

Całe zdarzenie rozegrało się w niedzielę 6 lutego. 132 narciarzy utknęło w powietrzu w ośrodku narciarskim Premyslov w Jesenikach.

Jak podkreślają czeskie media, przyczyną awarii kolejki linowej była usterka hamulca. Awaria została zgłoszona do straży pożarnej dokładnie o 13:30. Ludzie siedzieli na kolejce przez około godzinę przed przybyciem pierwszych żołnierzy, którzy rozpoczęli ewakuację.

Służby techniczne ośrodka Premyslov ściągnęły 92 narciarzy do dolnej stacji kolejki, cofając kolejkę grawitacyjnie. Pozostałych ok. 40 osób musieli uwolnić ratownicy Horskiej Służby oraz strażacy z grup wysokościowych.

Wśród ewakuowanych był m.in młody mężczyzna z Troubelice. Przyjechał do Przemyślowa na narty z siostrą i opowiedział o kulisach całego zdarzenia.

Kiedy kolejka się zatrzymała, byliśmy prawie na górze, przed nami było około sześć miejsc. Początkowo kolejka zjeżdżała powoli. Niektórzy wysiedli, ale potem całkowicie się zatrzymała - opowiada Czech.

Jedna ranna osoba

Pogoda tego dnia była dokuczliwa, padał śnieg i wiał silny wiatr. Straż pożarna informuje, że w czasie akcji lekko ranna została jedna osoba. Na chwilę obecną nie wiadomo czy w 132 osobach, które zawisły na kolejce byli Polacy.

Zobacz także: Zmiana w zachowaniu Dudy. Odpowiedź na działania Kaczyńskiego?
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić