"Szmata na ryju". Diecezja przeprasza za księdza Romana Kneblewskiego

33

Ksiądz Kneblewski, znany z kontrowersyjnych poglądów i częstego udzielania się w sieci, wypowiedział się na temat zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. "Szmata na ryju to piętno hańby stygmatyzujące niewolnika lub złoczyńcę" - napisał na Twitterze duchowny.

"Szmata na ryju". Diecezja przeprasza za księdza Romana Kneblewskiego
Ksiądz Roman Kneblewski często udziela się w mediach społecznościowych. (YouTube)

Ksiądz Roman Kneblewski często publicznie wygłasza swoje opinie. W jednym z ostatnich postów na Twitterze napisał co sądzi o obowiązku noszenia maseczek. Wcześniej wielokrotnie podważał istnienie pandemii koronawirusa.

Diecezja przeprasza za księdza

Szmata na ryju to piętno hańby stygmatyzujące niewolnika lub złoczyńcę. Uczciwy i wolny człowiek czegoś takiego sobie na pewno nie założy. Chyba żeby na odbyt, aby filtrować bąki. A jeżeli ktoś zakłada sobie to paskudztwo na twarz, to robi z gęby odbytnicę - tak pisa o obowiązku noszenia maseczek.

Diecezja bydgoska opublikowała w czwartek oświadczenie w sprawie duchownego. Odcięto się od poglądów i postawy księdza. Diecezja nie zamierza brać odpowiedzialności za skutki publikacji w mediach społecznościowych.

Wobec nieposłuszeństwa i trwania w uporze, które powoduje zamęt i zgorszenie, w najbliższym czasie podjęte zostaną dalsze kroki dyscyplinarne wobec ks. Kneblewskiego - zapowiedziano.

Na koniec przeproszono wszystkich zgorszonych. Diecezja podkreśliła, że głos ks. Kneblewskiego nie jest zgodny z głosem Kościoła.

Zobacz także: Nietypowy rozładunek bagaży w Moskwie. Pasażerka wszystko nagrała
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić