Szokujące nagranie z S8. Senior pędził pod prąd

2

To potwornie niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę na drodze ekspresowej S8. Wówczas 83-letni kierowca - jak gdyby nigdy nic - jechał swoim autem marki toyota pod prąd (na wysokości Wyszkowa). Mundurowym tłumaczył, że pomyliły mu się zjazdy. Szczegóły dosłownie jeżą włos na głowie.

Szokujące nagranie z S8. Senior pędził pod prąd
Szokujące nagranie z S8. (YouTube, @wojtylashitshow1225)

O sprawie pisze więcej Polsat News. Ta niecodzienna "akcja" mogła zakończyć się niewyobrażalną tragedią. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W niedzielę, 26 listopada br. około godziny 19:00 senior stworzył ogromne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. 83-latek jechał toyotą pod prąd na S8.

Przerażeni świadkowie natychmiast poinformowali policję z Wyszkowa pod Warszawą. Na miejsce zdarzenia wysłano od razu patrol policji. Mundurowi tuż po przyjeździe uniemożliwili kierowcom dalszy ruch w stronę Białegostoku. Po chwili zatrzymali też sprawcę całego zamieszania, a więc 83-latka.

Szokujące nagranie z S8. Senior pędził pod prąd

Funkcjonariusze wylegitymowali seniora. Okazało się, że to mieszkaniec Warszawy. Co ważne, 83-latek był trzeźwy. Twierdził, że pomylił zjazdy i nie miał już potem pojęcia, jak może zawrócić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jechał motocyklem pod prąd na autostradzie. Dramatyczny finał pościgu w Wielkiej Brytanii

Policjanci wlepili kierowcy toyoty mandat w wysokości dwóch tysięcy złotych. To nie koniec. Dali mu także 15 punktów karnych. Stworzyli również wniosek kierujący seniora na badania lekarskie dla kierowców. Pozwolą one sprawdzić kwalifikacje 83-latka.

Jeżeli już kierowcy zdarzy się wjechać pod prąd na autostradę czy drogę ekspresową, to nie powinien brnąć dalej, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W takiej sytuacji należy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, włączyć światła awaryjne, następnie powiadomić służbę drogową lub policję, które pomogą wydostać się z sytuacji - informują policjanci, co cytuje Polsat News.
Zobacz także: Dziadek jedzie pod prąd na S8
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić