Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Szpital odmówił przyjęcia pacjenta, 56-latek zmarł. Podano przyczynę śmierci

60
Podziel się

56-letni mężczyzna trafił na SOR w Limanowej (woj. małopolskie) z powodu problemów z oddychaniem. Nie został jednak przyjęty, bo nie miał wyniku testu na koronawirusa. Tego samego dnia mężczyzna zmarł. Są wyniki sekcji zwłok.

Szpital odmówił przyjęcia pacjenta, 56-latek zmarł. Podano przyczynę śmierci
Szpital odmówił przyjęcia pacjenta, 56-latek zmarł. Podano przyczynę śmierci (PAP)
bEUSkLVh

56-letni mężczyzna zgłosił się 9 listopada na SOR szpitala w Limanowej (woj. małopolskie). Miał duszności i problemy z oddychaniem. Mimo tego został odesłany do domu, bo nie miał przeprowadzonego testu na obecność koronawirusa. W drodze powrotnej 56-latek zasłabł. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające pod kątem nieudzielenia pomocy i nieumyślnego spowodowania śmierci. Przeprowadzono sekcję zwłok 56-latka. Jak się okazało, mężczyzna chorował na COVID-19. Sekcję zwłok przeprowadził warszawski zakład medycyny sądowej.

bEUSkLVj
Przyczyną zgonu tego mężczyzny była niewydolność oddechowa w przebiegu infekcji COVID-19 (...)To wstępna opinia, szczegóły otrzymamy w swoim czasie - tłumaczy Mirosław Kazana, szef Prokuratury Rejonowej w Limanowej, cytowany przez limanowa.in.

Jak podaje prokuratura, mieszkaniec Limanowej nie został przyjęty do szpitala z uwagi na brak wyniku testu na obecność koronawirusa. Dyżurująca w szpitalu lekarka przeprowadziła rozmowę z żoną chorego i na tej podstawie zakwalifikowała go do dalszej diagnostyki na oddziale chorób wewnętrznych. Lekarka miała odesłać 56-latka do szpitala w Szczyrzycu.

Pełniąca dyżur lekarka nawet nie zobaczyła pacjenta, od jego żony otrzymała wystawione poprzedniego wieczoru skierowanie na oddział, miała jednak nie zgodzić się na przyjęcie pacjenta, bo ten nie posiadał wyniku testu w kierunku koronawirusa. Małżeństwo postanowiło wrócić do miejsca zamieszkania - informował portal limanowa.in.
bEUSkLVp

Postępowanie wyjaśniające oprócz prokuratury prowadzi również dyrekcja szpitala powiatowego w Limanowej, o wyjaśnienia wystąpił również Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Artur Dziambor opowiada o przebiegu choroby. "Nikomu nie życzę"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUSkLVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
obs
4 miesiące temu
Na pewno nie był szczepiony,wybrał to co chciał.Wolność to wolność !Róbta co chceta ! on już jest wolny i wolno mu tak.
Azana
rok temu
Pod sąd każdy jest rozliczany za swoją pracę a lekaż i policja nie co to jest ??? Gdzie idą nasze składki od tego jest szpital jak potrzebują test to niech go zrobią, za co chcą brać kasę za zbywanie chorych bo narażają się ? a ekspedientka nie naraża się ,wybrali ten zawód i jest to ich obowiązek ,jak żołnierz na wojnie a jak nie to oddać ludziom pieniądze i niech liczą sami na siebie !!!a niby służbe zdrowia zwolnić ,arogantów !!!
polak
rok temu
zabijanie ludzi w swietle prawa - trzeba uciekać z tego panstwa
bEUSkLVL
Gość
rok temu
Po co sekcja, wiadomo ze covid ?
Darjox
rok temu
To ja się pytam po co są szpitale, SOR i lekarze???
Lek med
rok temu
Pani dr do więzienia i w końcu się to skończy jak się inni naucza
Karolek
rok temu
Przesadzaja.Mogli odeslac do domu a nie od razu sekcja.
Artur.
rok temu
Mialem 2 odmowy ze szpitala, bo nie ma miejsc i nie ma testu covid. Udało sie kupić koncentrator tlenu. Z tym wieksza szansa na przeżycie. Ja pod tym jestem ponad 400 godzin 5 l tlenu na minute w domu. 3 testy negatywne, rtg - zmiany covidove. Coraz lepiej z każdym dniem. Umiesz liczyć... licz na siebie.
To co
rok temu
Jak by podano tlen to pewnie by żył i w między czasie robić badania. Karać jak po wojnie Niemców za zbrodnie przeciwko narodowi Polskiemu. A swoja drogą w ostatnim czasie dwie takie służby w Polsce stały się bezkarne i aroganckie wobec Polaków. Lekarze i Policja .
Polak
rok temu
Lekarka za odmowę udzielenia pomocy pod Sąd!
Zasad Zofia
rok temu
"Primum non nocere" po pierwsze nie szkodzić na to przsiegali lekarze, czyż jakąś wytyczna może być usprawiedliwieniem?
mara
rok temu
leKarzyny robia co chca! ALe Przyjdzie na nich czas !LUdzie sie z nimi rozlicza !z rzadzaCymi tak samo!!KaTOlicy od siedmiu boLesci!!!
yulo
rok temu
niedługo rząd wprowadzi ,że przed wizytą u lekarza trzeba będzie zrobić test a jak nie to do urny
bEUSkLVD
Polka
rok temu
Dlatego nagle tak wzrosła śmiertelność. Nie leczą, nie przyjmują do szpitali, nie mają respiratorow i tlenu, ale mają szpital na stadionie. Tak się robi propagandę. Gdyby to zgłosił się poseł PiS lub Jarosław, to wszystko by było. To mafijny kraj nieudolnej władzy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić