o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Szpital odmówił przyjęcia pacjenta, 56-latek zmarł. Podano przyczynę śmierci

59
Podziel się

56-letni mężczyzna trafił na SOR w Limanowej (woj. małopolskie) z powodu problemów z oddychaniem. Nie został jednak przyjęty, bo nie miał wyniku testu na koronawirusa. Tego samego dnia mężczyzna zmarł. Są wyniki sekcji zwłok.

Szpital odmówił przyjęcia pacjenta, 56-latek zmarł. Podano przyczynę śmierci
Szpital odmówił przyjęcia pacjenta, 56-latek zmarł. Podano przyczynę śmierci (PAP)
bDozdWwl

56-letni mężczyzna zgłosił się 9 listopada na SOR szpitala w Limanowej (woj. małopolskie). Miał duszności i problemy z oddychaniem. Mimo tego został odesłany do domu, bo nie miał przeprowadzonego testu na obecność koronawirusa. W drodze powrotnej 56-latek zasłabł. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające pod kątem nieudzielenia pomocy i nieumyślnego spowodowania śmierci. Przeprowadzono sekcję zwłok 56-latka. Jak się okazało, mężczyzna chorował na COVID-19. Sekcję zwłok przeprowadził warszawski zakład medycyny sądowej.

bDozdWwn
Przyczyną zgonu tego mężczyzny była niewydolność oddechowa w przebiegu infekcji COVID-19 (...)To wstępna opinia, szczegóły otrzymamy w swoim czasie - tłumaczy Mirosław Kazana, szef Prokuratury Rejonowej w Limanowej, cytowany przez limanowa.in.

Jak podaje prokuratura, mieszkaniec Limanowej nie został przyjęty do szpitala z uwagi na brak wyniku testu na obecność koronawirusa. Dyżurująca w szpitalu lekarka przeprowadziła rozmowę z żoną chorego i na tej podstawie zakwalifikowała go do dalszej diagnostyki na oddziale chorób wewnętrznych. Lekarka miała odesłać 56-latka do szpitala w Szczyrzycu.

Pełniąca dyżur lekarka nawet nie zobaczyła pacjenta, od jego żony otrzymała wystawione poprzedniego wieczoru skierowanie na oddział, miała jednak nie zgodzić się na przyjęcie pacjenta, bo ten nie posiadał wyniku testu w kierunku koronawirusa. Małżeństwo postanowiło wrócić do miejsca zamieszkania - informował portal limanowa.in.
bDozdWwt

Postępowanie wyjaśniające oprócz prokuratury prowadzi również dyrekcja szpitala powiatowego w Limanowej, o wyjaśnienia wystąpił również Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Artur Dziambor opowiada o przebiegu choroby. "Nikomu nie życzę"
bDozdWwO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
prawda
2 tyg. temu
Nie masz testu nie bedziesz leczony chory kraj moze to było zwykłe zapalenie płuc ale juz to podpinają pod wirtułalnego wiruska by nie ponies konsekweci swoich czynów.
NieKumam
2 tyg. temu
W takim przypadku powinni chyba przyjąć że pacjent może mieć covid i tak go potraktować, ale nieudzielenia pomocy będą często wyrokami śmierci.
Milka
2 tyg. temu
W szpitalu nie mogli zrobić testu i czy szpital nie jest przygotowany na takie przypadki? Nie rozumiem...
bDozdWwP
Andrzej
2 tyg. temu
Źle się stało że sejm uchwalił ustawę zwalniająca lekarzy z odpowiedzialnosci, teraz są wręcz bezkarni,choć i wcześniej tacy byli bo rzadko odpowiadali przed sądem za bledy,cóż z tego że śledztwo skoro człowieka nie ma,bo jakaś tam poznal się Panie lekarzyna stwierdziła na podstawie tel....powinien mieć komplet badań na miejscu zrobione typu RTG płuc i swój test skoro było podejrzenie, to jest jawne zaniedbanie i bez śledztwa
hmmmm
2 tyg. temu
brać się za nich.. i bardzo dobrze.. koniec z umieraniem z powodu braku dostępu do lekarza.. ludziom kończy się cierpliwość!!
Najnowsze komentarze (59)
Azana
1 tyg. temu
Pod sąd każdy jest rozliczany za swoją pracę a lekaż i policja nie co to jest ??? Gdzie idą nasze składki od tego jest szpital jak potrzebują test to niech go zrobią, za co chcą brać kasę za zbywanie chorych bo narażają się ? a ekspedientka nie naraża się ,wybrali ten zawód i jest to ich obowiązek ,jak żołnierz na wojnie a jak nie to oddać ludziom pieniądze i niech liczą sami na siebie !!!a niby służbe zdrowia zwolnić ,arogantów !!!
polak
1 tyg. temu
zabijanie ludzi w swietle prawa - trzeba uciekać z tego panstwa
Gość
1 tyg. temu
Po co sekcja, wiadomo ze covid ?
Darjox
1 tyg. temu
To ja się pytam po co są szpitale, SOR i lekarze???
Lek med
1 tyg. temu
Pani dr do więzienia i w końcu się to skończy jak się inni naucza
Karolek
1 tyg. temu
Przesadzaja.Mogli odeslac do domu a nie od razu sekcja.
Artur.
1 tyg. temu
Mialem 2 odmowy ze szpitala, bo nie ma miejsc i nie ma testu covid. Udało sie kupić koncentrator tlenu. Z tym wieksza szansa na przeżycie. Ja pod tym jestem ponad 400 godzin 5 l tlenu na minute w domu. 3 testy negatywne, rtg - zmiany covidove. Coraz lepiej z każdym dniem. Umiesz liczyć... licz na siebie.
To co
1 tyg. temu
Jak by podano tlen to pewnie by żył i w między czasie robić badania. Karać jak po wojnie Niemców za zbrodnie przeciwko narodowi Polskiemu. A swoja drogą w ostatnim czasie dwie takie służby w Polsce stały się bezkarne i aroganckie wobec Polaków. Lekarze i Policja .
bDozdWwH
Polak
1 tyg. temu
Lekarka za odmowę udzielenia pomocy pod Sąd!
Zasad Zofia
1 tyg. temu
"Primum non nocere" po pierwsze nie szkodzić na to przsiegali lekarze, czyż jakąś wytyczna może być usprawiedliwieniem?
mara
1 tyg. temu
leKarzyny robia co chca! ALe Przyjdzie na nich czas !LUdzie sie z nimi rozlicza !z rzadzaCymi tak samo!!KaTOlicy od siedmiu boLesci!!!
yulo
1 tyg. temu
niedługo rząd wprowadzi ,że przed wizytą u lekarza trzeba będzie zrobić test a jak nie to do urny
Polka
1 tyg. temu
Dlatego nagle tak wzrosła śmiertelność. Nie leczą, nie przyjmują do szpitali, nie mają respiratorow i tlenu, ale mają szpital na stadionie. Tak się robi propagandę. Gdyby to zgłosił się poseł PiS lub Jarosław, to wszystko by było. To mafijny kraj nieudolnej władzy.
56 latek
1 tyg. temu
3 tygodnie temu byłem w podobnej sytuacji i dopiero gdy konowałowi POZ zaproponowałem lot przez okno dostałem skierowanie na test. Choroba się chyba skończyła i powoli dochodzę do siebie. Chorowaliśmy rodzinnie i przez internet nabyliśmy koncentrator tlenu, który byl potrzebny, teraz go przekażemy innym chorym w średnio ciężkim stanie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić