Bogdan Kicka| 
aktualizacja 

To nie fotomontaż. Zobaczyli go przy polskiej autostradzie

22

Koń na autostradzie w Gliwicach - to widok, który z pewnością przejeżdżający tamtędy kierowcy zapamiętają na długo. Zwierzę stało na pasie zieleni pomiędzy jezdniami. Skąd się tam wzięło? Aż ciężko w to uwierzyć.

To nie fotomontaż. Zobaczyli go przy polskiej autostradzie
Koń na autostradzie w Gliwicach. (Facebook, Policja Śląska)

Kierowcy podróżujący autostradą w Gliwicach w stronę Katowic mieli okazję zobaczyć coś wyjątkowego. Na pasie zieleni pomiędzy jezdniami, tuż przy zjeździe, stał... koń.

Koń na autostradzie w Gliwicach

Policja, która szybko przybyła na miejsce, przekazała wstępne ustalenia dotyczące incydentu. Okazuje się, że koń podróżował w przyczepce, która niespodziewanie odczepiła się od samochodu. W wyniku tego zwierzę wypadło na pas zieleni, gdzie zatrzymało się, wprawiając w zdumienie przejeżdżających kierowców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jechał konno po autostradzie. Chciał zwrócić uwagę na swoje przesłanie

Choć cała sytuacja na pierwszy rzut oka przyprawia o dreszcze, na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci uspokajają, że zarówno koń, jak i ludzie są bezpieczni.

Reakcje w mediach społecznościowych

Zdjęcia z miejsca zdarzenia szybko pojawiły się w mediach społecznościowych - opublikowała je lokalna policja. Fotografie momentalnie wzbudziły duże zainteresowanie. Pod postem aż roi się od komentarzy zdumionych internautów. Jedni zwracali uwagę na szczęście, inni na prędkość, a jeszcze inni na bezpieczeństwo.

Całe szczęście że konikowi nic się nie stało.

- czytamy.

Przyczepki powinny być dokładnie sprawdzane

To nietypowe zdarzenie pokazuje, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo w trakcie transportu zwierząt. Przyczepki powinny być dokładnie sprawdzane przed każdą podróżą, aby uniknąć podobnych incydentów. Incydentów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu innych.

Miejmy nadzieję, że takie widoki pozostaną rzadkością na naszych drogach, a kierowcy będą pamiętać o zachowaniu ostrożności w każdych, nawet najbardziej zaskakujących, okolicznościach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić