Robert Czykiel| 

Tragiczna śmierć kierowcy karetki. Żaden szpital nie chciał go przyjąć. Zapowiedź NFZ

11

Polską wstrząsnęła śmierć 69-letniego kierowcy karetki pogotowia w Garwolinie. Przez kilkanaście godzin próbowano znaleźć dla niego szpital, ale żaden nie chciał go przyjąć.

Tragiczna śmierć kierowcy karetki. Żaden szpital nie chciał go przyjąć. Zapowiedź NFZ
Tragiczna śmierć kierowcy karetki (Getty Images, LUKASZ GDAK)

Kilka dni temu 69-letni mężczyzna dowiedział się o zakażeniu koronawirusem. Kwarantannę przechodził w domu, ale w piątek przed południem źle się poczuł. Niedługo później trafił do Szpitala Powiatowego w Garwolinie.

Dlaczego szpitale nie chciały przyjąć kierowcy karetki?

Już wtedy stan pacjenta był ciężki. Szpital z Garwolina nie był w stanie zapewnić mu odpowiedniej pomocy, więc rozpoczęły się poszukiwania szpitala specjalistycznego.

Kilkunastogodzinna akcja zakończyła się niepowodzeniem, bo nikt nie chciał przyjąć 69-latka. Niestety, mężczyzna zmarł.

Pomimo heroicznych wysiłków zarówno przedstawicieli pogotowia, Meditransu, którzy obdzwonili wszystkich, jak i naszych wysiłków formalnych i nieformalnych, nigdzie miejsca dla tego chorego nie było. W mojej ocenie zrobiliśmy wszystko, czym mógł służyć nasz szpital takiemu choremu. Niestety stan był zbyt poważny i pewnych procesów nie dało się odwrócić - tłumaczy dyrektor garwolińskiego szpitala w portalu egarwolin.pl.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zapaść służby zdrowia możliwa w ciągu miesiąca. Wiceprezydent Krakowa komentuje

NFZ zapowiedział, że skontroluje szpitale, które odmówiły przyjęcia pacjenta w ciężkim stanie. Wirtualna Polska zdradza, że chodzi o placówki w Warszawie i Siedlcach.

69-latek od wielu lat był kierowcą karetki pogotowia szpitala w Garwolinie. Był także sołtysem Miastkowa Kościelnego (woj. mazowieckie). Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić