Tragiczny wypadek lotniczy na Podkarpaciu. Nie żyje 19-latek

5

We wsi Górki na Podkarpaciu rozbił się motoszybowiec z dwoma osobami na pokładzie. Niestety, jeden z 19-letnich mężczyzn nie przeżył wypadku. Policja pokazała zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Tragiczny wypadek lotniczy na Podkarpaciu. Nie żyje 19-latek
W Górkach rozbił się samolot (Policja)

5 czerwca około godz. 21, doszło do wypadku lotniczego w pobliżu trawiastego, prywatnego lądowiska w Górkach. Policja ustaliła, że motoszybowiec z dwoma mężczyznami na pokładzie rozbił się na polu. Na miejscu zdarzenia interweniowały służby ratunkowe.

Siła uderzenia samolotu w ziemię była ogromna. Maszyna stanęła w płomieniach, jeden z mężczyzn zdołał się wydostać. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie. Jego stan określono jako ciężki. Niestety, jego kolega zmarł na miejscu.

Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną tragedii. Policjanci ustalili, że mężczyźni biorący udział w zdarzeniu to 19-letni mieszkańcy gminy Wadowice Górne. Na miejscu całą noc trwały czynności mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego. W działaniach mających na celu wyjaśnienie szczegółów, bierze udział przedstawiciel Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić