Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Ubezpieczył pracowników, czterech nie żyje. Pracodawca przerwał milczenie

21
Podziel się

Toruński przedsiębiorca ubezpieczył sześciu swoich pracowników na życie. Dwóch zmarło z powodu chorób, jeszcze dwóch — w wypadku samochodowym. Łączna kwota ubezpieczenia wynosiła około sześciu milionów złotych. Jak tłumaczy pracodawca, doszło do "spiętrzonych zbiegów okoliczności".

Ubezpieczył pracowników, czterech nie żyje. Pracodawca przerwał milczenie
Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o fałszywym przestępstwie. (Getty Images)
bEUQIKdN

Prokuratura bada okoliczności śmierci czterech pracowników, którzy byli ubezpieczeni przez toruńskiego przedsiębiorcę Macieja B. W toku śledztwa ustalono, że w ubiegłym roku mężczyzna zatrudnił i ubezpieczył sześciu pracowników. Obecnie czterech z nich już nie żyje. Onetowi udało się porozmawiać z oskarżonym przedsiębiorcą.

Umowę podpisywali na parkingu

Jak okazało się, mężczyzna zatrudniał ich w 2020 roku, a umowę podpisywali na parkingu. Pracownicy zostali ubezpieczeni na życie jednocześnie w dziewięciu miejscach. Łączna kwota ubezpieczenia wynosiła około sześciu milionów złotych. Osobą upoważnioną do odbioru pieniędzy jest natomiast sam przedsiębiorca.

bEUQIKdP

Maciej B. tłumaczy, że chciał ubezpieczyć pracowników na wypadek, gdyby coś sobie złamali. Potem natomiast zaczął się obawiać, że mogliby trafić do szpitala w związku z pandemią. Mówi, że gdyby doszło do wypłaty, to pieniądze trafiliby do pracowników, ponieważ w każdej chwili mogli zmienić osobę upoważnioną do ich odbioru.

Pracownicy zmagali się z chorobami

Jeden z pracowników przedsiębiorcy zmarł na COVID-19, inny — w wyniku sepsy. Dwóch kolejnych pracowników zginęło natomiast razem w wypadku samochodowym. Według ustaleń śledczych pojazd wypadł z łuku drogi, a następnie osunął się ze skarpy i stanął w płomieniach. Niektórzy z pracowników zatrudnionych przez Macieja B. zmagali się z problemem bezdomności, dwóch z nich z chorobą alkoholową.

bEUQIKdV
Moi pracownicy nie działali w sektorze apartamentów, tylko na drugim końcu branży, w niskim standardzie: w kamienicach i blokowiskach. Tam by sobie nie poradziła agentka nieruchomości w szpilkach i garsonce. Przestraszyłaby się albo pogubiła — powiedział przedsiębiorca w rozmowie z dziennikarzem Onetu.

Przedsiębiorca czuje się zaszczuty

Jak ustaliła prokuratura, po śmierci jednego z zatrudnionych mężczyzn Maciej B. otrzymał wypłatę w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Z tej kwoty udzielił pomocy finansowej wdowie po zmarłym pracowniku. Dodaje, że o odszkodowanie po wypadku samochodowym już się natomiast nie ubiegał.

bEUQIKdW

Jak powiedział Onetowi, czuje się zaszczuty. "Pamiętam, jak w telewizji w jakiejś zupełnie innej sprawie wypowiadał się prokurator i użył sformułowania: "Spiętrzone zbiegi okoliczności" - mówi przedsiębiorca.

Tak jest również w tej sprawie. Dwaj pracownicy zmarli w warunkach szpitalnych, więc jestem poza podejrzeniami. A wypadku przecież nie mogłem spowodować - podkreślił.
Zobacz także: Zamordował swoich dziadków. 23-latek zapytany przez dziennikarkę, dlaczego to zrobił
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQIKeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Jakmar
3 miesiące temu
Ubezpieczyć, alkoholików, i narkomanów i dostarczac im wódę i prochy żeby e szybciej przekręcili 😳 auto należałoby sprawdzić pod kątem sprawności hamulców 😇
zent
3 miesiące temu
to ten NOWY LAD wchodzi powoli?
Tadeusz
3 miesiące temu
W Toruniu sporo jest operatywnych przedsiębiorców!
bEUQIKer
Esc
3 miesiące temu
Ten typ jeszcze jest na wolności?
niki
3 miesiące temu
trzeba było ich zaszczepić - wtedy na 100% jest zbieg okoliczności
jaro
3 miesiące temu
No i co tu jest nie tak ? Ubezpieczyć jak mnie stać mogę całą Polskę i siebie wskazać jako uposażonego.Firmy ubezpieczeniowe jeśli zawarły umowę ubezpieczenia to wszystko jest ok./Czysty zysk ubezpieczyć schorowanych albo alkoholików i liczyć na to ,że szybko zejdą = to jest koszerne , to jest po kupiecku = mnie się podoba.
Tak tylko.
3 miesiące temu
,,o odszkodowanie po wypadku samochodowym ,już się natomiast nie ubiegał." Hmmm.... Ubezpieczalmie mają swoich ,bardzo dociekliwych, ekspertów, więc może to , go powstrzymało. Mogło by wyjść na jaw , celowe uszkodzenie samochodu.
RoxzWawas
3 miesiące temu
Pracuję w ubezpieczeniach od prawie 30 lat i tylko jeden przypadek pamiętam, że pracodawca - aż w dwóch firmach ubezpieczył (fundował, bo chciał - tzw. święty spokój) i opłacał składkę swoich ludzi...( to była firma pracująca w Niemczech i Holandii - ja w moim zakresie, nie wszystkie ryzyka i potrzeby ubezpieczeniowe mogłem mu zabezpieczyć. Spytał mi się wprost - czy tak można w dwóch firmach... odpowiedziałem, że jeśli chodzi o życie i ochronę to tak można! (beneficjentami w razie śmierci była najbliższa rodzina ubezpieczonych) ...---Natomiast ta sprawa, która czytam --- priorytetowo do prokuratora!!! Kluczem jest beneficjent rzeczywisty tych polis - to jest absolutnie kryminogenne...nieprawdopodobne, niepraktykowane i niedopuszczalne aby "pracodawca" był beneficjentem...( wszystkich ubezpieczonych!!!) !!!!! powtarzam WSZYSTKICH UBEZPIECZONYCH i TO w wielokrotności W wielu firmach ubezpieczeniowych!!! ps zdarza się że spółka jest beneficjentem ubezpieczenia na życie wyłącznie dla kluczowych pracowników np w 50%!
nick
3 miesiące temu
pracowałem w firmach, gdzie byłem ubezpieczany i za każdym razem to ja sam wskazywałem uposażonych, oczywiście rodzinę. Takie ściemnianie tego przedsiębiorcy, uposażył się w kilku towarzystwach - a teraz kombinuje bo widzi, że przesadził.
Danko
3 miesiące temu
Trzeba uwazac na Przedsiębiorczych Maciejów. Mają wpływ na rzeczywistość swoich pracowników.
Yang Sze
3 miesiące temu
Janusz biznesu 😀
Pracodawca
3 miesiące temu
Zabil ich na 100 %
a teraz
3 miesiące temu
drodzy pracownicy,,,zwracajcie uwagę czy wasz pracodawca was ubezpieczył...jeśli tak to nic nie podpisujcie..i w nogi stamtąd..!
bEUQIKej
czy ja
3 miesiące temu
też mógłbym się ubezpieczyć tak wysoko..?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić