Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Ujawniono rozmowę Bidena. To nie miało wyjść na jaw

142
Podziel się:

Reuters dotarł do ostatniej rozmowy między Joe Bidenem a Aszrafem Ghanim przed tym, jak talibowie przejęli kontrolę w Afganistanie. Prezydent USA naciskał na prezydenta Afganistanu, by "zmienił postrzeganie" i kłamał, że sytuacja w kraju jest pod kontrolą.

Ujawniono rozmowę Bidena. To nie miało wyjść na jaw
Joe Biden kazał prezydentowi Afganistanu kłamać (Getty Images)

Agencja Reutera dotarła do rozmowy telefonicznej między Joe Bidenem a Aszrafem Ghanim. Prezydenci USA i Afganistanu rozmawiali ze sobą 23 lipca przez ok. 14 minut. Zaledwie trzy tygodnie później, 15 sierpnia, Ghani uciekł z pałacu prezydenckiego, a talibowie zajęli Kabul.

Z rozmowy wynika, że Joe Biden wiedział o tym, iż sytuacja w Afganistanie nie jest dobra. Żaden z przywódców nie przewidział jednak, że zaledwie 23 dni później talibowie przejmą władzę w kraju.

Joe Biden kazał mówić prezydentowi Afganistanu, że wszystko jest pod kontrolą

Podczas rozmowy prezydent USA skupił się na "problemie postrzegania afgańskiego rządu". Naciskał na Ghaniego, by udawał, że sytuacja jest pod kontrolą.

Nie muszę mówić, że wrażenie na całym świecie i w niektórych częściach Afganistanu, jak sądzę, jest takie, że sprawy nie idą dobrze, jeśli chodzi o walkę z talibami. I jest potrzeba, bez względu na to czy to prawda, czy nie, by stwarzać inny obraz tej sytuacji - powiedział Joe Biden.

Joe Biden doradził Ghaniemu, aby uzyskała poparcie ważnych Afgańczyków dla przyszłej strategii wojskowej. Chwalił również afgańskie siły zbrojne, które były szkolone i finansowane przez rząd USA.

Wyraźnie masz najlepszą armię. Masz 300 000 dobrze uzbrojonych żołnierzy w porównaniu z 70-80 000 i wyraźnie są w stanie dobrze walczyć - powiedział.
Będziemy nadal zapewniać bliskie wsparcie z powietrza, jeśli będziemy wiedzieć, jaki jest plan. (...) Będziemy nadal ciężko walczyć, dyplomatycznie, politycznie i gospodarczo, aby upewnić się, że wasz rząd nie tylko przetrwa, ale będzie utrzymywał się i rozwijał, ponieważ jest to wyraźnie w interesie ludności Afganistanu, aby odnieść sukces - podkreślił.

Zobacz także: Nowa rzeczywistość w Afganistanie. Mieszkańcy Kabulu podejmują rozpaczliwe decyzje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(142)
YES
rok temu
po 20 latach USA miAŁO z tego kraju wyjść, myślicie że za Trumpa on by tam został ?? PO CO ?
ondon
rok temu
Chcieliście Bideta, nawet wybory sfałszowaliście aby został prezydentem. To macie a ile może jeszcze taki "prezydent" rozpieprzyć strach pomyśleć. I nie chodzi tu wcale o wiek ale o lewacką bezmyśloność, upieranie się przy jedynie słusznych "ideach" i tragicznie błedny obraz świata, Rosji Chin roli USA itd... o naszych sprawach nie wspomnę bo g one Bideta obchodzą.
gość
rok temu
Biden to tragedia dla USA ,słucha Obamę i Clintonów . Dziadek pojęcia niema o Europie i świecie.
Alkłeda
rok temu
Kto uwierzy że takie coś mogło wygrać wybory ?!
Ojej
rok temu
Lewactwo wybralo sobie gościa do psucia, to teraz wiadomo, że ich lobby "wstajesz i nic nie wiesz" Tak bronią Totalni
emma
rok temu
A co z BYZNESEM Maseczkowym ...Duda wynajal Samolot na Upainie i do Chin po Maski - Ratujac i wspierajac BIDNYCH CHINCZYKOW ???? Ile to KOSZTOWALO ???
emma
rok temu
A co tak Nagle ucichlo o Wycieklych Nagraniach w Polsce ??? Sprawa i tym razem zamieciona pod DYWAN ??? Co z rozliczeniem RESPIRATOROW ?? Oj krotki jest ten dywanik krotki !!!!
fefefef
rok temu
zastał Amerykę murowaną pozostawi drewnianą i zrujnowaną
Kukła
rok temu
Ten manekin na baterie potrafi obsługiwać telefon? XD
Hehehe
rok temu
Tusk , Trzaskowski , Kopacz i reszta tej elyty tak piała z zachwytu gdy biden niby wygrał wybory . Teraz nie komentują ? PiS znowu miał rację.
Beata
rok temu
Mnie się podobają stroje talibanow,wyglądają operetkowo.Pokazujcie jak się modlą.
naiwniak
rok temu
Widzicie jak kłamią... a my mamy pandemie z chorymi bezobjawowo...hehehe:-)
Fortunity
rok temu
Tusk też będzie uciekał jak Ghani... Niedługo wyciekną telefony Angeli
Joel
rok temu
Ghaniego wsadzili na bagnetach tak u nas Niemcy i Francja wsadzi Tuska oj będzie się działo i będzie głód i ucisk . Zapamiętajcie ludzie to was czeka. A wtedy sąsiad będzie żną sąsiada ,a w rodzinach nie będzie lepiej. Do czasów Noego.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić