o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Polka ukrywała ciąże. Doszło do tragedii jak z horroru

121
Podziel się

Katarzyna K. i Małgorzata B. zostały skazane za to, że na początku 2019 roku utopiły noworodka w nieczystościach. Ich wyroki były zaskakująco niskie. Obrońca chce kolejnego złagodzenia kary.

Polka ukrywała ciąże. Doszło do tragedii jak z horroru
(Pixabay)
bEKziTmJ

Do tragicznego wydarzenia doszło na początku 2019 roku. Katarzyna K. urodziła dziecko, a później wraz ze swoją matką Małgorzatą B. je zabiła. Do sądu trafiła właśnie apelacja, aby ich wyroki zostały zmienione.

Utopiła dziecko w wiadrze z nieczystościami

Katarzyna K. mieszkała we wsi koło Starachowic (woj. świętokrzyskie) z nieślubnym synem, 60-letnią matką i jej mężem. Kiedy 38-latka zorientowała się, że jest w ciąży nie powiedziała o tym nikomu - nawet swoim domownikom. Ze względu na tuszę, łatwo jej było ukrywać swój stan.

bEKziTmL

Do porodu doszło w domu 16 stycznia 2019 roku. Katarzyna K. nikogo nie poprosiła o pomoc. Małgorzata B. usłyszała przypadkiem swoją córkę i do niej pobiegła. Nie wiadomo jednak co dokładnie wydarzyło się później. Obie panie przedstawiają swoje relacje odmiennie.

Zobacz także: Polskie celebrytki oszukane "na policjanta". Lewandowska ostrzega
Po porodzie wzięłam malca z podłogi i włożyłam do wiadra z nieczystościami, w którym pływał niecałe 10 minut, wystawała mu wtedy główka - zeznawała Katarzyna.
bEKziTmR

Wcześniej Katarzyna K. twierdziła, że to jej matka zabrała dziecko i włożyła je do worka. Z kolei Małgorzata B. zeznała, że jej córka po urodzeniu wzięła dziecko i wsadziła je do wiaderka głową w dół.

Przed Sądem Okręgowym w Kielcach zapadł wyrok w tej sprawie. Wówczas stwierdzono, że Katarzyna K. ma ograniczoną poczytalność. Została skazana na 3 lata więzienia, a Małgorzata B. na rok w zawieszeniu na dwa lata.

bEKziTmS

Sąd uzasadniał, że Katarzyna K. czuła się odrzucona i odosobniona, co doprowadziło ją do popełnienia zbrodni. Społeczność wiejska nie miała o niej najlepszego zdanie ze względu na to, że kilka lat wcześniej urodziła nieślubnego syna. W przypadku obu ciąż kobieta nie mogła liczyć na pomoc ze strony ojców. Ponadto wpływ na jej zachowanie mógł mieć szok poporodowy.

Na wniosek prokuratury rozpoczął się proces apelacyjny. W złożonej już apelacji obrońca Katarzyny K. wnosi o złagodzenie jej kary oraz o uniewinnienie Małgorzaty B. Prokurator domaga się zaś 25 lat dla jednej i 15 lat dla drugiej kobiety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKziTnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(121)
Czy
7 miesięcy temu
jak zabiję brata, który niszczy mi życie, też dostanę dwa lata i zawiasy?
Chore
7 miesięcy temu
Gdzie jest Ziobro? Tosz to jakiś żart.
Samarama
7 miesięcy temu
„Udawała ciążĘ”, pseudo-dziennikarzu! „Ciąże” to liczba mnoga!
bEKziTnn
frog
7 miesięcy temu
a rzad zakazal aborcji i za nielegalna jest wiecej niz za zabicie juz narodzonego dziecka. ten rzad i jego prawo to jakas kpina
Hem
7 miesięcy temu
Więcej religii i umoralniania narodu z ambony!
Anka
7 miesięcy temu
Po pierwsze taki prymityw nie przejmuje się "co cała wieś mysli " ,po drugie ta zagrywka obrońcy z "szokiem poporodowym " ,jesli była nie poczytalna jest idiotyczny ,a po trzecie ,zyła jak zwierzę ,więc pisanie jako "pani " czy "panie " w stosunku do czegoś takiego jest nadużyciem . Sterylizacja jak u zwierzą była by humanitarna dla takich osobników i to powinno być ustawowo zagwarantowane .
OLEK
7 miesięcy temu
NO TO JEST PYTANIE CO JEST ŁAGODNIEJSZE ABORCJA CZY TAKI HORROR
o2s
7 miesięcy temu
aborcja zakazano to można jak dawniej kisić w beczkach
zxc
7 miesięcy temu
Niektórzy to powinni mieć "narządy rozrywkowe" w nagrodę a nie z przydziału.
Wiktor
7 miesięcy temu
Wydaje mi się że wyroki za pedofilię i morderstwa dzieci w tym kraju są śmiesznie niskie. Wyrok minimum 25 lat w ciężkim więzieniu takim jak w Rosji i do tego przymusowa kastracja takich osobników.Ale nasz nierząd woli rozdawać 500 plus.Każdy rolnik wie że z pary szczurów po trzech latach mamy 500 000 000.Lepiej się skupić na jakości a nie ilości.
dfvdfd
7 miesięcy temu
Oto co PIS zrobił w instynktem macierzyńskim Polek....
Hanna
7 miesięcy temu
Horror to mało powiedziane! Śpij w pokoju aniołku.
Inya
7 miesięcy temu
Takie są skutki zakazu aborcji...
bEKziTnf
AnJA
7 miesięcy temu
500+ rozumu nie nauczy. Boże chroń nas przed ludźmi (z PiS) wykształconymi powyżej swojej inteligencji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić